تاریخ ارسال : ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ساعت : ۸:۴۵ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly

آغاز ساخت بزرگ‌ترین رصدخانه خاورمیانه در کاشان

روزنامه کاشان- به نقل از همشهری آنلاین: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از شروع عملیات عمرانی احداث ساختمان شماره 2 رصدخانه ملی در اصفهان خبر داد و گفت: بزرگ‌ترین رصدخانه خاورمیانه در قله ˈگرکشˈ کاشان احداث می‌شود

به گزارش ایرنا، نسرین سلطانخواه با اشاره به آخرین وضعیت طرح ایجاد رصدخانه ملی اظهار داشت: بخش‌های مربوط به آینه شامل ساخت و صیقل دادن آینه در حال انجام است و تا پایان امسال وارد کشور می‌شود.

وی افزود: تاخیر در انجام عملیات عمرانی مربوط به ایجاد زیرساخت‌ها از جمله راهسازی و ایجاد جاده بوده است که به منظور دسترسی آسان‌تر، جاده‌ای به طول 12 کیلومتر کشیده شد که با احداث این جاده حمل و نقل تجهیزات آسان‌تر می‌شود و دسترسی‌ها هم در خود کوه و هم در فاصله جاده اصلی حاصل شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مکان احداث بزرگ‌ترین رصدخانه خاورمیانه در ارتفاع 3 هزار و 600 متری قله ˈگرکشˈ در اطراف قمصر کاشان تعیین شده و بر این اساس عملیات ساخت رصدخانه آغاز شده است.

سلطانخواه افزود: اگر تمام مسایل بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش برود، در پایان سال جاری نورگیری این رصدخانه صورت می‌گیرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=9622
مطالب مرتبط

  • رضا شهریور ۲۹, ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۲ ق.ظ - پاسخ دادن

    عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از برخی مشکلات در برابر تغییر و جابه جایی مدیران ضعیف خاطر نشان کرد: اینجانب به عنوان نمانیده مردم منطقه وابستگی به هیچ حزب و گروهی ندارم و از مکانیزم طرح سوال از وزرا برای احقاق حقوق مردم منطقه در این زمینه استفاده خواهم کرد.

    http://kashantabligh.ir/

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: