تاریخ ارسال : ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت : ۸:۰۱ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
با هدف تکریم بیشتر پناهندگان افغانی و عراقی؛

آغاز نهمین مرحله طرح آمایش پناهندگان افغانستان و عراق در استان اصفهان

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان اصفهان امروز گفت: «25دفترکفالت برای اجرای طرح آمایش فعال شده اند و تا پایان امسال 21 دفتر کفالت دیگر نیز به تدریج فعال می‌شوند»، در دفاتر کفالت به موضوع اقامت ، اشتغال اتباع و امور اداری اتباع خارجی رسیدگی می‌شود.

کاشان نیوز: مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان اصفهان گفت: طرح آمایش 9 پناهندگان جمعی مقیم اصفهان به صورت اینترنتی آغاز و تا زمان 20 تیرماه ادامه دارد.

بهرام صمیمی گفت: 25دفترکفالت برای اجرای طرح آمایش فعال شده اند. صمیمی با بیان اینکه وزارت تعاون ، کار و امور اجتماعی و نیروی انتظامی نظارت مستمر بر دفاتر کفالت را بر عهده دارند افزود : این دفاتر در شهرستانهای اصفهان ، آران و بیدگل ، برخوار ، خمینی‌شهر ، فلاورجان ، کاشان و نجف‌آباد فعالیت دارند .

وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال 21 دفتر کفالت دیگر نیز به تدریج فعال می‌شوند گفت : در دفاتر کفالت به موضوع اقامت ، اشتغال اتباع و امور اداری اتباع خارجی رسیدگی می‌شود. ثبت‌نام طرح آمایش از طریق وب سایت http://samandehi-nobat.ir/ انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پناهندگان برای مراجعه به سایت می‌توانند از هر رایانه‌ای که به اینترنت وصل است به نشانی سایت مراجعه و مشخصات خود را وارد کنند اظهار کرد: برای نخستین بار از طریق نرم‌افزار تحت وب در بین تمامی کشور پناهنده‌پذیر انجام می‌شود.

صمیمی ادامه داد: این دفاتر برای جلوگیری از ازدحام صفوف طولانی و بی‌نظمی ایجاد شده است که به امور اقامت و اشتغال بر اساس ظرفیت هر یک از دفاتر می‌پردازد.

وی افزود: مراجعه به سامانه طرح با ساده‌ترین شیوه ممکن از طریق رایانه‌های شخصی متصل به اینترنت انجام می‌شود که برای کافی‌نت‌ها نیز نرخ نامه‌ای نیز برای ثبت نام و یک برگ پرینت A4 به منظور جلوگیری از اجحاف احتمالی به مبلغ 27 هزار ریال در صفحه انتهایی درج شده است که آنها مجاز به دریافت هستند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان اصفهان تاکید کرد: ثبت‌نام در هیچ کافی‌نتی سبب امتیاز خاصی نمی‌شود و بر این اساس هر گونه تبلیغات افراد یا هر کافی‌نت که وعده ارائه نوبت زودتر و یا صدور مدرک معتبر را مطرح می‌‌کند،به طور قطع کذب محض است.

وی افزود: پس از تاریخ مشخص شده ارتباط با سایت قطع و تمدید مدارک آمایش با احراز شرایط لازم و طی مراحل اداری متعدد و در مهلت زمانی محدودی ممکن می‌شود.

بیش از 146 هزار تبعه افغانستانی و عراقی در استان اصفهان ساکن هستند. این استان بعد از تهران و مشهد سومین استان دارای اتباع افغانستانی و عراقی است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=19312
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: