تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ ساعت : ۹:۰۶ ق.ظ ۵ نظر
Print Friendly
دوگانگی در رفتار شهرداری کاشان!

آقای شهردار، لودرها تپه‌های سیلک را بی‌رحمانه شخم می‌زنند

آیا می دانید کاوش های سیلک شاید قدمت شهر نشینی در جهان را عوض کند ؟ چقدر آگاهید که سیلک هویت بشری است نه مایملک یک شهر ؟ سیلک شناسنامه بشریت است اورا ارج نهید به جای ماکت در اندازه هایی حجیم ، سفالینه های اصلی را در یابید.

 

DSC07594 کاشان نیوز- فریدون کدخدایی: یکی از کارهای ارزشمند شهردار کاشان در ایام نوروز ، نصب ماکت های سفالینه  سیلک در میادین شهر بود که ذائقه بصری مسافران ومردم شهر را تلطیف می داد و نصب بنرهایی در سطح شهر که تبلیغ قدیمی ترین شهر جهان را به کاشان نسبت می داد . در چند کیلومتری این ماکت ها و تندیس ها ، خود تپه سیلک با قدمتی بیش از 7000 سال ، گفتنی های زیادی دارد که از بازمانده های فرهنگ و تمدن ایرانیان باستان حکایت می کند مسافرانی که از میادن مزین به ماکت ها سفالینه  می گذشتند تا به سیلک واقعی برسند دچار سرگشتگی و گسست منطقی می شدند . ساختمان های اشرافی ولوکس پیرامون ساختار باستانی  سیلک ، گواه کم توجهی است و ماکت ها و تندیس ها  ، نشان اهمیت دادن ! کدام باور پذیرنرند ؟!
مردان ومدیران قانون وقضاوت چه برنامه و اندیشه ی عملی دارند برای زدودن این دو گانگی ! ؟ لودرها وبلدوزرها چه می کنند در اطراف سیلک ؟!
آقای شهردار کاشان و مسئولین میراث فرهنگی بر چه اساسی پروانه ساخت خانه در اطراف سیلک صادر کردید هنوز در خانه های ساخته شده در اطراف سیلک در زیر تیغ بی رحم  لودرها سفالینه های از دل خاک 7000 ساله بیرون می آید چگونه برای فرزندانتان این عمل قبیح را توجیه خواهید کرد ؟
آیا می دانید کاوش های سیلک شاید قدمت شهر نشینی در جهان را عوض کند ؟ چقدر آگاهید که سیلک هویت بشری است نه مایملک یک شهر ؟ سیلک شناسنامه بشریت است اورا ارج نهید به جای ماکت در اندازه هایی حجیم ، سفالینه های اصلی را در یابید.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=30298
مطالب مرتبط

 • علی دایی فروردین ۲۹, ۱۳۹۳ - ۳:۲۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  با توجه به شواهد تاریخی و نظرات کارشناسی احتمال دراد هنگام گود بردرای و حفاری با لودر اشیای تاریخی هم بیرون امده باشد که …

  (0)(0)
 • متی کاشونی فروردین ۲۸, ۱۳۹۳ - ۹:۲۵ ب.ظ - پاسخ دادن
  (0)(0)
 • راهنمای گردشگری فروردین ۲۸, ۱۳۹۳ - ۵:۴۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  شایسته است جهت شفاف سازی به سالهای صدور پروانه ها نیز اشاره بفرمائید.
  دغدغه مدیریت جدید شهری حفظ آثار است اگر خودمان بخواهیم!

  (0)(0)
 • کاشونی فروردین ۲۸, ۱۳۹۳ - ۳:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  چرا جلوی ساخت وساز های جدید مثل خانه (حذف مدیر سایت) که دقیقا مماس با تپه های سیلک بنا شده است را کسی نمی گیرد؟
  آیا همه حق السکوت گرفته اند !!!!
  آیا شما نگاهی به این کاخ انداخته اید
  حق است که عده ای کوخ نشین باشند و عده ای با استفاده از رانت و باج دهی کاخ نشین باشند حنای (حذف مدیر سایت)برای مردم رنگی ندارد نوش جانشان هرکاری کرده اند
  ولی چرا این بنا را در روی اسناد تاریخی گدشتگان بنا کرده اید و بی رحمانه تازیانه تیغه های لدر را براین اشیا 7500 ساله و شاید هم بیشتر زدید ؟
  مگر در نقطه ای دیگر نمی توانستید این کار رابکنید؟!
  یابدنبال همان سفالینه ها بودید؟

  (0)(0)
 • احمد فروردین ۲۸, ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  فقط پول و پول و پول و …[حذف توسط مدیر سایت]بزرگ .شما ببینید چه کسانی مجوز میگیرند و از چه جاهایی سفارش میشوند کافی است و به سئوال خود میرسید.

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: