تاریخ ارسال : ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۲:۱۳ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

آقای قرائتی! از آقای دوربینی عذرخواهی کنید

کاشان نیوز: خبر اخراج آقای دوربینی توسط حجت الاسلام قرائتی از یک جلسه سخنرانی زنده که توسط سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شد خبر ساز شد.

خبر آنلاین به نقل از محمد مهاجری نوشت: لابد این ویدئو را دیده‌اید که جناب آقای قرائتی، حین اجرای برنامه دریکی از امامزاده‌های تهران، آقای دوربینی را در وسط جمعیت می‌بیند و باحالت تغیر می‌گوید این آقا را بیرونش کنید.
شخصیت و جایگاه آقای دوربینی را مردم ایران می‌شناسند، شخصیت و جایگاه آقای قرائتی را هم.
از چهره‌ای قرانی که انتظار اخلاق قرآنی از او می‌رود، چنین توقع بود که به‌صورت غیر محسوس، کسی را مأمور کند تا آقای دوربینی را از صحنه خارج کند، بی‌آنکه او را در میان جمع شرمنده و خجالت‌زده کند.
حالا هم گرچه دیر شده، اما توقع از آقای قرائتی این است که شخصاً و در حضور جمع از آقای دوربینی عذرخواهی کند تا «درس‌هایی از قرآن» ایشان، به‌طور عملی هم برای مردم ملموس شود و تحقیر و توهین ایشان نسبت به شهروندی که برای پاسخ هیچ تریبونی ندارد، جبران شود.
تابناک نیز در این خصوص نوشت: پس از برخورد عجیب حجت‌الاسلام قرائتی در مقابل دوربین صداوسیما با یکی از آیکون‌های مشهور موسوم به آقای دوربینی، شاهد نقدهای بسیار گسترده‌ای در فضای مجازی نسبت به این رفتار، آن‌هم با چنان شخص بی‌آزاری بودیم؛ نقدهایی که تقریباً تمامی طیف‌های فکری و سیاسی را هم‌نظر ساخته بود و این پرسش را پیش آورده بود که آیا آنچه رخ داد با قرآن و اسلام قابل تطابق است یا برخی از ما به‌اندازه‌ای که از قرآن می‌گویم به آن عمل نمی‌کنیم؟
فرارو هم به این موضوع به این شکل بازنشر کرده است که: از چهره‌ای قرانی که انتظار اخلاق قرآنی از او می‌رود، چنین توقع بود که به‌صورت غیر محسوس، کسی را مأمور کند تا آقای دوربینی را از صحنه خارج کند، بی‌آنکه او را در میان جمع شرمنده و خجالت‌زده کند.
به‌جز موارد فوق رسانه‌هایی مانند دنیای اقتصاد، عصر ایران، سایت جامعه خبری تحلیلی الف، آفتاب و ده‌ها نشریه و رسانه این موضوع را منتشر و به بحث و گفتگو پیرامون آن پرداخته‌اند.
تحمل و مدارا قطعاً یکی از اصول اخلاقی دین مبین اسلام است و بدرفتاری با یک شهروند که برخلاف قانون عملی انجام نداده است توسط یک روحانی که شهرت معلم قرآنی هم دارد تعجب بسیاری را برانگیخته است.
سؤال مهم این است که آیا همشهری ما با عذرخواهی از آقای حسین نمازی مشهور به حسین دوربینی یا آقای دوربینی که هم‌اکنون کارمند خدماتی وزارت ارشاد و در کتابخانه پارک شهر مشغول بکار است عملاً به نصایح خود در طول سالیان سال تدریس قرآن عمل خواهد کرد؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68862
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: