تاریخ ارسال : ۰۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۰ ق.ظ ۱۲ نظر
Print Friendly

آیا توهین به رئیس‌جمهور هتک حرمت ملت و تضعیف جمهوریت نیست؟

کاشان نیوزسعیدغلامیان: دیروز در سراسر کشور با حیرت اخبار «روز قدس» که برای اتحاد مسلمانان نام‌گذاری شده را پیگیری کردیم. قرار بود مسلمانان جهان را متحد کنیم برای هدفی جهانی، اما عده‌ای در داخل کشور به رئیس‌جمهور حمله می‌کنند و تفرقه را دامن می‌زنند! ما در پای صندوق‌های رأی به کسی رأی دادیم که صلاحیتش توسط عالی‌ترین شورای رسمی کشور تائید شده بود و سال‌ها در مصادر مهم و رسمی مدیریت نهادهای حساس و ریاست اجرایی کشور را به عهده داشته است والان هم رئیس‌جمهور قانونی کشور است.
امروز اما می‌بینیم که عده‌ای در روز روشن به او حمله می‌کنند و با تعجب شعارهایی در مقایسه او با یک رئیس‌جمهور سلب صلاحیت شده را می‌شنویم، ما حق‌داریم نگران باشیم؟ نگران این‌که در تهران چه خبر است!؟
در تهران چه خبری است که ما در شهرستان از آن بی‌خبریم؟ روحانی تا قبل از آخرین انتخابات این‌گونه موردحمله قرار نگرفته بود اما چه شده که پس از کسب رأی اکثریت به وی توهین می‌کنند؟ آیا کسانی قصد دارند سنت شومی را در عرصه سیاسی بنیان‌گذاری کنند که اگر نامزدشان رأی نیاورد دست به هتاکی و توهین بزنند؟
درحالی‌که هنوز خون هم‌وطنانمان که به دست داعش در تهران بر زمین ریخت سرد نشده، رجزخوانی عربستان برای کشاندن کشور به جنگ، در تمام رسانه‌های خبر دنیا تکرار می‌شود و در آن‌سوی دنیا برای ما نقشه می‌کشند و قصد تحریم ایران رادارند رواست که عده‌ای آشکارا در برابر دوربین‌های رسانه‌ها به نماینده میلیون‌ها رأی شهروندان توهین کنند؟
آیا این‌گونه حمله به رئیس‌جمهور باعث ازدیاد آبروی یک ملت می‌شود یا باعث تجری دشمنانی می‌شود که شعار حمله به کشور را سر داده‌اند؟
آیا توهین به رئیس‌جمهور هتک حرمت ملت و تضعیف جمهوریت نیست؟
آیا چنین عمل زشتی قانون را تضعیف نمی‌کند؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67356
مطالب مرتبط

 • علی اکبر شاهمیری تیر ۱۳, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱ ب.ظ -

  با سلام آقای حیدری لطفا هم با خودت هم با همنوعانت شفاف وصادق باش وهمیشه با حسن ظن به موضوع نگاه کن نه سوء ظن ومساءل را قاطی وپیچیده نفرما عزیزم!حقیر به حکم تواصو بلحق در رابطه با روز قدس تهران یا بفر ما ئید نهی از منکر نظری دادم زیرا آن جرم مشهود بود دلیلش هم اینکه افراد در محکمه عدل اسلامی در حال محاکمه می باشند!تمام:حالا دیگه قصدمان نباشد بریم همه موضوعات وموارد را بر رسی کنیم تا شاید کار خلاف این عده راتوجیه کنیم.زیرا همانگونه که عرض شد توجیه گناه بد تر از خود گناه است:در ضمن همه بندگان حق تعالی باید توجه داشته باشیم .در جمهوری اسلامی:عیب درویش وتوانگر به کم و بیش بد است کار بد مصلحت آن است که هر گز نکنیم!علهذا عزیزم همیشه همگی مواظب باشیم حرمتها حفظ شود و رعایت نمائیم اخلاق اسلامی را و این را هم بدانیم جهان چون چشم وخط و خال و ابروست که هر چیزی به جای خویش نیکوست:التماس دعا.

  (3)(4)
  • محمدرضاحیدری تیر ۱۴, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴ ق.ظ -

   باسلام
   پیام تان راچندین باردوباره خوانی کردم. ازاین که علیرغم همه سخنان شیوای تان حرفهایم رابه نوعی تائیدکردیدسپاسگزارم.سخنانم رادوباره خوانی کنید.
   همانطورکه گفتم زبانی که حق رانگویدبه دردلیسیدن بستنی قیفی هم نمی خورد.

   (3)(1)
 • محمدرضاحیدری تیر ۱۱, ۱۳۹۶ - ۸:۳۸ ق.ظ -

  سلام
  دنیای غریبی است
  طبقه اشراف جامعه می توانندهرکاری خواستند بکننداماقشرفروست هیچ!
  رپیس وروسامی توانندهرچه دلشان خواست بی ادبی وهتاکی کننداماهیچ کس چیزی نگویداماهمین که فرودستان جامعه کوچکترین جیزی بگویندبایدبه مقتل برده شوند.
  جناب شاهمیری دست مریزادوقتی فردموردنظربه همه توهین می کردشماکجای این معادله تشریف داشتید؟ وقتی آن یکی فردموردنظربه آن دیگری گفت بی شعور!شماکجا بودید؟اصلاوقتی دانشجویان دانشگاه شریف خطاب به اوس محمود(آن مردی که رفت)می گفتنداتل متل توتوله دیکتاتورکوتوله شماچه می کردید؟
  اخوی! زبانی که حق رانگویدبه دردلیسیدن بستنی قیفی هم نمی خورد.جناب فردموردنظر خوب! بحثی نیست اماوقتی فرمودبرویدبه جهنم! وقتی فرمودمشتی بی سواد! وقتی فرمودفلان وبهمان شماکجابودید؟
  فقط وقتی عده ای ریختندآن غاپله رابرای خانم معتمدآریادرست کردندیامشتی نادان وقت ناشناس درجایی به طبقه اشراف جامعه حرفی آنهم ازسرنادانی یاعملگی فرددیگرزدندیامشتی گستاخ می ریزندبرای کشوردرقضیه سفارتخانه هذاوکذاهزینه درست می کنندشمادردفاع ازچه کسی وبرای چه نیت ومنظوری قیام می کنیدوالله اعلم!
  اخوی!می دانم اینجاایران است ایران سرزمین عجایب روزگارچه ازنوع علی اکبری چه محمدرضایی
  ازخواندن نوشته های همه تان مشعوف شدم خیلی زیاداماحرفی که دلی رابلرزاندیااشکی راجاری کنیدیاسری رابجنباند هیهات! هیچ یک نزدید.خدانگهدار!

  (3)(3)
 • علی اکبر شاهمیری تیر ۱۰, ۱۳۹۶ - ۱:۴۰ ق.ظ -

  با سلام عزیزان بزرگوار همانگونه که در عرایض فوق بدان اشاره شد توجیه گناه از خود گناه بد تر است.عزیزان فعل خلاف وغیر اخلاقی روز قدس توسط جمعی گرفتار در تهران ودر منظردیدگان دنیا انجام گرفت بنا بر این توسط همگان که بحمدلله دم از آزادگی و جوانمردی ودین داری می زنیم ثواب است به خاطر نهی از منکر هم که شده محکوم شودتا شاید مرتکبین هم پشیمان وانشالله توبه نمایندوبه امید روزی که ملت قهرمان وآزاده ایران هر چه بهتر سعی در انسجام وهمدلی ومحبت بین یکدیگر را داشته باشیم ودیگر شاهد این گونه حرکات ناشایسته وبد اخلاقی ها در شهر ودیارمان نباشیم وچنانچه به شخص ویا اشخاصی انتقاد داریم همانگونه که اشاره شد از طریق مجاری قانونی که در خود قانون آن راه وروش مشخص گردیده اقدام نمائیم ضمنا از مدیر محترم کاشان نیوز هم سپاس وتشکر دارم زیرا زحمات زیادی را جهت انعکاس نظرات هم وطنان گرانقد ر وعزیزمتحمل می شوند من الله توفیق واجرکم عندالله:

  (3)(2)
 • شهروندناشناس تیر ۶, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴ ب.ظ -

  سلام
  یادداشت وارده ازیک دوست:
  معنادهی به مفاهیمی مانند:نقد، تخریب وسیاه نمایی وتفاوت آنها، دامنه گسترده ای را در بر می گیرد ومانند مبحث جبر واختیار به راحتی قابل جمع نیست.

  اما بر سرمفاهیمی مانند توهین و تهمت زود تر می توان به اشتراک فهم رسید زیرا واژه های مورد استخدام در این باره، از فرهنگ و ادبیات بومی مشترک پیروی می کند که دوطرف قبول دارند
  اما وقتی نقد جدی و دور از تهمت و توهین باشد و برای فرد یا جریان نقد شونده گران می افتد سه مفهوم جدید برای مقابله استخدام می شود
  اول”وحدت شکنی”ودوم”بی انصافی”
  وبعضا “بعد موقع گی”را نیز اضافه می کنند.
  شعر مطیعی علیه بدعهدی غرب و باخت در برجام را جریان مستقر در قالب دسته اخیر معنادهی کرد زیرا واقعا عاری از توهین و تهمت بود.

  (5)(3)
 • رضا تیر ۶, ۱۳۹۶ - ۹:۴۵ ب.ظ -

  پیام شخصی:
  جناب غلامیان نظردومی برایتان می نویسم که درصورتی که به هردلیل مایل نباشیدنظراول رادرج کنیدنظردوم رامنتشرکنید.

  کانت جمله معروفی داردکه مختصرومفیدمی گویدمن فکرمی کنم پس هستم!
  شایدآنهاکه درقبال عملکرددیگران فحش می دهندباخواندن این جمله تاحدی ادب شوند:
  من فحش می دهم پس هستم!
  —موفق باشیدآقای غلامیان وسایه شمابرسراصحاب رسانه کاشان مستدام باشدانشاالله!
  بخصوص برای دارندگان سابقه فحش وفحش کاری حتی اگرجزورئیس وروساباشند!

  (4)(2)
 • محمد علی تیر ۵, ۱۳۹۶ - ۷:۲۴ ق.ظ -

  سلام
  قطعا و صد البته چنین حرکاتی زشت است اما یادمون نره که خیلی بزرگتر و بدتر از این توهین ها رو خود آقای روحانی به مردم کردند و هیچوقت شماها (کاشان نیوز) اعتراضی نکردید!!!
  بهتره که دوران جانبداری رو تموم شده بدونیم و مثل خیلی از جوامع و انسانهای موفق و آزاده حقیقتها رو بیان کنیم.
  یادمون باشه که ما ایرانی هستیم و مسلمان…!!!
  حق نگهدارتون

  (9)(5)
 • علی اکبر شاهمیری تیر ۵, ۱۳۹۶ - ۲:۵۰ ق.ظ -

  با سلام وعرض تشکر وتبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر.حقیرنظر مبارک جمیع بزرگواران را جلب می نمایم به روایت مشهور ازآقا ومولیمان امام جوادعلیه السلام که فرمودند سه نفر ویا سه گروه در حرکتی ویا عملی شریکند اول آنکه مستقیم در انجام آن نقش دارد ویا دارند دوم تدارک کنندگان اعم از دادن بوجه نقشه فکروکل برنامه هاای که برای انجام کاری وبر گذاری حرکت وجریانی لازم است وسوم هر آن فرد یا افرادی که راضی به آن عمل یا اعمال باشند حال چنانچه این فعل و یا حرکات مثبت وثواب باشد در ثواب واگر خدای نخواسته منفی وگناه باشد در گناه شریک ویا شریکندبنا براین. این کار نا شایسته ای که عده ای قلیل ونادان وفریب خورده در روز بسیار مهم قدس که روزوحدت مسلمین وروز محکوم نمودن ظلم وظالمین جهان می باشدانجام دادن واسباب شادی دشمنانمان را فراهم ساختند بسیارزشت وناپسند بودواز دستگاه های ذیربط انتظار داریم که با اینگونه کارها به شدت برخورد کنند تا انشالله امت غیور شاهد اینگونه بی ادبیها وحرمت شکنیها نباشنددر ضمن توجیه این امو ر هم در هیچ شرایطی پذیرفته نیست زیرا در دین مبین اسلام یا در هر ملک ومسلکی برای هر کاری شیوه ای قانونی وعقلائی در نظرگرفته شده.من الله توفیق جانباز ۷۰درصد وبرادر شهید دعا گویتان وملتمس دعایتان :

  (4)(4)
 • سعید تیر ۴, ۱۳۹۶ - ۹:۵۴ ق.ظ -

  باسلام واحترام قطعا چنین حرکاتی ناپسند وغیر قانونی است.اماحمله تروریستی مجلس ورجز خوانی دشمنان ریشه درحمله رئیس جمهور محترم به نهاد های نظامی دارد.

  (9)(3)
 • بسیجی ولایی تیر ۴, ۱۳۹۶ - ۷:۳۹ ق.ظ -

  سلام همان عالی ترین شورای تاییدصلاحیت که شما نام بردید،درفتنه ۸۸که فتنه گران رقم رویدادهای کذب اصلاح طلبان مبنی برتقلب را در کار واما فتنه گران!!!!لشگرکشی خیابانی براه انداختند،ریس جمهور خودش بایستی فراهم نکند مقدمات اینگونه حرکات را با حرفهای نسنجیده
  اما درهرصورت ایشان ریس جمهور همه ملت ایران محسوب میشوند واحترامشان برهمگان لازم است.
  والعاقبه للمتقین خوشنام

  (9)(4)
 • رضا تیر ۳, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸ ب.ظ -

  مردباشید
  مرد

  (5)(4)
  • رضا تیر ۶, ۱۳۹۶ - ۹:۳۲ ب.ظ -

   سلام آقای غلامیان
   سانسورنظراول بنده ودرج مزورانه نظردوم که درتکمیل نظراول ارسال شده بودنشان دادشمانه تنهامردنیستیدکه ذره ای هم وجدان ندارید.
   جناب غلامیان نمی خواهم به شمادرسی بدهم که اساسا” شمامایل به دریافت چیزی متفاوت باآنچه دوست می داریدنیستیدولی توجه شمارابه این جمله سرورشهیدان حضرت امام حسین(ع) جلب می کنم که فرموداگردین نداریدحداقل ازاده باشید.
   تصورنمی کنیم آنقدرمردباشیدکه نظراول مرادرج کنیدوآنقدرهم وجدان نداریدکه هردوراباهم درج وتحلیلی برای آن بنویسید.
   برای شماکه نه برای دولتی که شماسنگ آن رابه سینه می زنیدمتاسفم.
   امیدوارم روزی فرابرسدکه رسانه هاآن گونه که شایسته وبایسته است به ایفای نفش بی طرفانه خودبپردازند.واصحاب رسانه مردباشند…مرد

   (3)(3)