تاریخ ارسال : ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۱۸ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
صلاحیت آیت‌الله عرب برای مجلس خبرگان رهبری، تایید نشده است

آیت‌الله عرب: آزمون بهانه‌ای بیش نبوده است

آیت‌الله شیخ حسین عرب گفت: «بر اساس چیزی که رسماً به بنده اعلام کرده‌اند، صلاحیت بنده به دلیل عدم احراز علمی رد شده است. این در حالی است که این‌جانب در سال 1377 در آزمون علمی انتخابات خبرگان شرکت و قبول‌شده بودم؛ و برای دوره اخیر هم از بنده دعوتی برای آزمون به عمل نیاورده بودند وگرنه من مشکلی با انجام آن نداشتم. البته با پیگیری‌های بعدی مشخص شد که آن مورد بهانه‌ای بیش نبوده است و علت اصلی، چیز دیگری بوده است...»

کاشان نیوز: عرب۱با اعلام قطعی نتایج بررسی صلاحیت‌های نامزدهای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان، نام «حسین عرب»، عضو مجمع روحانیون مبارز کاشان و مدرّس سطح خارج حوزه‌های علمیه کاشان، در میان تأییدشدگان نیست.

آیت‌الله شیخ حسین عرب، در گفت‌وگو با خبرنگار کاشان نیوز، با تأیید خبر فوق، اظهار داشت: «بر اساس چیزی که رسماً به بنده اعلام کرده‌اند، صلاحیت بنده به دلیل عدم احراز علمی رد شده است. این در حالی است که این‌جانب در سال ۱۳۷۷ در آزمون علمی انتخابات خبرگان شرکت و قبول‌شده بودم؛ و برای دوره اخیر هم از بنده دعوتی برای آزمون به عمل نیاورده بودند وگرنه من مشکلی با انجام آن نداشتم. البته با پیگیری‌های بعدی مشخص شد که آن مورد بهانه‌ای بیش نبوده است و علت اصلی، چیز دیگری بوده است…»

آیت‌الله عرب، پیش‌ازاین دو بار دیگر و در دوره‌های سوم و چهارم انتخابات مجلس خبرگان، نامزد شده بوده است که در دوره سوم و بعد از تأیید صلاحیت علمی، وارد رقابت اولیه می‌شود ولی در روزهای منتهی به رأی‌گیری و در پی استعفای آیت‌الله طاهری اصفهانی و آیت‌الله فاضل هرندی، از شرکت در انتخابات انصراف می‌دهد. در انتخابات دوره چهارم نیز، صلاحیت وی به دلیل «عدم التزام عملی به اسلام و ولایت‌فقیه»، از سوی شورای نگهبان رد می‌شود.

پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ۷ اسفندماه ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد. «آیت‌الله عبدالنبی نمازی» و «آیت‌الله حسن آقا شریعتی نیاسر»، از کاشان (و درواقع از استان اصفهان) برای انتخابات این دوره نام‌نویسی و تأیید صلاحیت شده‌اند.

گفتنی است هنوز رسماً از تایید یا رد نامزدهای انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی که همزمان با انتخابات مجلس خبرگان برگزار می‌شود خبری منتشر نشده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=53317
مطالب مرتبط

  • علی بهمن ۲۲, ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸ ق.ظ - پاسخ دادن

    فرد دانش مندی را رد کرده اند…

    (3)(3)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: