تاریخ ارسال : ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۳۷ ب.ظ ۶ نظر
Print Friendly
اگر بزرگان شهر دخالت نکنند

آینده‌گان خواهند گفت در کاشان قحط‌الرجال بوده!

کاشان نیوز: به برکت ریاست جمهوری حجت‌الاسلام روحانی الآن دیگر هر کس تریبونی و شنونده‌ای دارد به‌راحتی حرفش را می‌زند و موافقت و مخالفتش را در موارد عدیده اعلام می‌کند که البته این علامت خوبی است از بالا رفتن آستانه تحمل مسئولین، این‌یکی از نشانه‌های آزادی است که قانون اساسی توصیه کرده است.

تا جایی که امروز در فضای مجازی سخنانی شنیده و دست‌به‌دست می‌رود که شخصی از ته حلق نسب به بالاترین مقام دولتی کلمه «احمق» را بکار می‌برد و وقتی به نام رئیس‌جمهور می‌رسد بدون توجه به اینکه وی با بدست آوردن اکثریتی قابل توجه و تحسین‌برانگیز رئیس جمهور کشور ایران شده است  فقط به کلمه «روحانی» بسنده کرده و وقتی از رقیب رئیس‌جمهور در انتخابات نام می‌برند از کلماتی بلند و فخیم مانند خادم الرضا و … استفاده می‌کند!

آزادی حق همه است اما تجربه به ما می‌گوید باید مراقب کسانی که از آزادی‌شان سوءاستفاده کرده و جو شهر را مشوش و شهر را به‌هم‌ریخته نشان می‌دهند باشیم! و این را به‌حساب تحمل و مدارا از سر نگذرانیم، چراکه این نوع ادبیات برای فراهم کردن بستر و فضای خشونت بکار می‌رود که دود آن به چشم همه خواهد رفت.

هنوز یادمان نرفته است که در قائله حمله به خانم معتمدآریا همین شخص با عده‌ای در برابر فرمانداری تجمع کردند و وقتی از مجوز آنها از فرماندار سؤال کردیم شنیدیم که فرماندار در پاسخ به اینکه «آقای مومنیان اگر حضور خانم معتمدآریا به‌رغم شما غیرقانونی است به نظر شما تکلیف این تجمعات بدون مجوز چگونه است؟ آیا قانونی است؟» گفت: «البته این‌ها بچه‌های واقعاً صادق و پاکی هستند که آمده بودند اینجا و من هم یک‌ساعتی در جمع ایشان حاضر شدم و با نماینده ایشان صحبت کردم…»

فراموش نکنیم تاریخ را که در فراخنای آن نوای مظلومانه علی ابن ابیطالب شنیده می‌شود که در حمایتی تلخ از عثمان گفت؛ اگر عثمان را بکشند خلیفه کشی باب می‌شود و … .

آقای فرماندار، زمانی که زیر پا گذاشتن قانون و تجمع غیرقانونی را تحمل کردید و دم برنیاوردید امروز باید حمله و توهین به رئیس‌جمهور و نماینده دولت را هم بشنوید، اما اجازه ندهید خاطره شیرین انتخابات گذشته را به کام مردم تلخ کنند، قانون باید فصل‌الخطاب همه باشد.

کاشان شهری است با هزاران سال تاریخ و مردان و زنانی بزرگ، نمایندگی این شهر و سخنگویی چنین مکانی را باید بزرگانی بعهده بگیرند که وزانت و بزرگی شهر را می‌شناسند، اگر امروز بزرگان شهر سکوت کنند شماتت تاریخ را با خود تا همیشه خواهند داشت.

در بحبوحه تغییر شورای جدید شهر عده‌ای قصد دارند با به هم ریخته نشان دادن شهر و حمله به مدیرانی که کارنامه قابل قبولی ارائه نموده‌اند از آب گل آلود ماهی گرفته و نگذارند تدبیر و امیدی را که در کل کشور جریان یافته راهی به کاشان باز کند.

اما مردم بخوبی میفهمند که قصد این عده چیست! بهانه دلیل نمی‌خواهد. عده‌ای قصد دارند انتقام رای ندادن به نامزدشان را از همه مردم بگیرند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67031
مطالب مرتبط

 • سعید خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  باسلام واحترام، این هم ازمظلومیت امیرالمومنین ونهج البلاغه به بلندای تاریخ است که شخص روحانی ومبلغ نهج البلاغه باآن همه افتخارات را درمقابل یک بازیگرزن قرار میدهید.

  (3)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ - ۲:۵۰ ب.ظ - پاسخ دادن

   درود بر شما، این زشت ترین استفاده ابزاری و سوء استفاده از نام امیرالمومنین و نهج البلاغه است.
   شخص روحانی مبلغ نهج البلاغه حق ندارد توهین کند و یا برای حقوق شهروندان تعیین تکلیف کند.
   اتفاقاً برای کسانی که از لباس روحانیت استفاده میکنند شرایطی لحاظ شده که اگر از آن تخطی کنند استحقاق پوشیدن آن را از دست میدهند. عدالت، اصلی است که شرایط ظریف و خاصی دارد و از جمله تلبس به این لباس است. اگز لغوی بر زبان یک معمم جاری شود عدالت او را ساقط می‌کند.

   (0)(3)
 • ناشناس خرداد ۹, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  شما که دارید به رای و نظر مردم احترام می گذارید و می گوید باید به منتخب مردم احترام گذاشت مگه نماینده شهرستان رو مردم انتخاب نکردن خوب چرا شما به رای مردم احترام نمی گذارید و به ایشان توهین می کنید لطفا ناقض حرفهای خودتان نباشید

  (7)(1)
  • مدیر سایت خرداد ۹, ۱۳۹۶ - ۱:۵۰ ب.ظ - پاسخ دادن

   توهین ما به نماینده کاشان چه بوده است؟

   (1)(6)
 • طاهره خرداد ۹, ۱۳۹۶ - ۲:۳۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  جناب آقای علیرضا، فکر میکنم اطلاعاتتون رو اول کامل کنین بعد اظهار نظرتون رو قید کنید، ماجرای بقول حضرت عالی تقدیم گاز رایگان برمیگرده به دولت قبلی و تفاوت قیمت و عمل نکردن به قرار داد موجود و در نتیجه اون جریمه ای که دادگاه لاهه منظور کرده، و دولت آقای روحانی مجبور به انجام اون هستن، کشوندن قضایایی مثل این ماجرا بصورت شعارگونه و منتقدانه بدون درنظر گرفتن اصل ماجرا مسلم هست که برای رسیدن به یک سری اهداف …. هست. کمی بیدار باشیم واقعا تا اینقد ازمون سواستفاده نشه….

  (0)(5)
 • علیرضا خرداد ۸, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  و از دیگر برکات ادامه این دولت فخیمه، تقدیم گاز رایگان به ترکیه از جیب مردم می‌باشد.
  هر چند فکر نکنم این مطلب تأیید بشه.

  (15)(4)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: