تاریخ ارسال : ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۹:۲۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
‍ به ميزباني پايتخت كتاب ايران برگزار مي شود؛

آیین پایتختی کتاب ایران همراه با اختتامیه طرح «عیدانه کتاب» فردا برگزار می‌شود

کاشان نیوز: آیین پایتختی کتاب ایران به مناسبت ۲۲آوریل روز جهانی کتاب، یک‌شنبه (دوم اردیبهشت ماه)همراه با نشست هم‌اندیشی کتابفروشان و آئین اختتامیه طرح «عیدانه کتاب» در کاشان، پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.
به گزارش دبیرخانه پایتخت کتاب ایران؛آیین پایتختی کتاب ایران_ که درهشتم اسفند سال گذشته برای یکسال به کاشان رسید_ در کهن باغ تاریخی فین برگزار می شود.
نخستین شهرجهان، کهن شهر فرهنگی – تاریخی کاشان که از دیرباز مهد فرهنگ و علم و ادب بوده و فقها، عالمان، نویسندگان، فرهیختگان، مفاخر و مشاهیر بزرگی را در دامان خود پرورش داده است این روزها پایتخت کتاب کشوراست.
دبیرخانه پایتختی کتاب ایران اشاره داشت که: انتخاب کاشان به عنوان پایتخت کتاب کشور مهر تاییدی است بر همکاری گروهی ، مشارکت وهم افزایی دستگاه های مختلف شهرستان،وهمچنین بخش خصوصی تاثیرگذار برای فرهنگ سازی و ترویج مطالعه کتاب.کاشان می تواند به عنوان الگویی برای شهرهای دیگر کشور دراین مقوله مطرح شود.
دبیر شورای شهرهای دوست دارایران اذعان داشت:همزمان بااین آیین؛ نشست هم‌اندیشی با حضور کتابفروشان موفق و کتابفروشان مناطق کم‌برخوردار طرح «عیدانه کتاب» با هدف تبادل افکار و آرا، انتقال تجربه و گسترش همکاری‌های دو جانبه همزمان با آئین اختتامیه طرح «عیدانه کتاب» یک شنبه (دوم اردیبهشت ماه) در باغ فین کاشان با حضور جمعی از کتابفروشان، ناشران و اهالی قلم برگزار می‌شود.
همچنین در این آئین، نمایشگاهی از کتاب‌های پرفروش طرح «عیدانه کتاب» در معرض نمایش علاقمندان قرار می‌گیرد.
نشست شورای شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و برگزاری کارگاه‌های آموزشی پایتخت کتاب ایران از دیگر برنامه‌هایی است که سوم و چهارم اردیبهشت ماه در قمصر کاشان برگزار می‌شود.
علاقمندان می‌توانند برای حضور در آئین اختتامیه طرح «پایتختی کتاب ایران» ساعت ۲۰ به باغ جهانی فین کاشان مراجعه کنند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70734
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: