تاریخ ارسال : ۰۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۵:۱۲ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
در دبیرستان فاطمه زهرا برگزار شد:

آیین گرامیداشت روز مولانا

آیین گرامیداشت روز مولانا امروز در دبیرستان فاطمه زهرا با سخنرانی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و استاد و عضو هیئت علمی دانشگا آزاد اسلامی و مدیریت آموزش و پرورش کاشان برگزار شد.

کاشان نیوز: آیین گرامیداشت روز مولانا امروز در دبیرستان فاطمه زهرا با سخنرانی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و استاد و عضو هیئت علمی دانشگا آزاد اسلامی و مدیریت آموزش و پرورش کاشان برگزار شد.

در آیین گرامیداشت روز مولانا که در دبیرستان فاطمه زهرا کاشان با همراهی اداره منابع طبیعی و ارشاد اسلامی برگزار شد«عبدالرضا مدرس زاده» عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان بابیان اینکه ما فریب‌خورده‌ایم و گرفتار مد شده‌ایم، خیام و مولوی و حافظ را از ما گرفته‌اند و موبایل را به دست کودکان و جوانان ما داده‌اند افزود: دختران ایرانی، پروین اعتصامی را نمی‌شناسند، از غنای فرهنگی ادبیات اطلاعی ندارند اما هری پاتر را می‌شناسند و برای خرید کتاب آن صف می‌کشند.
وی با تصریح اینکه بسیاری از کشورهایی که فارسی‌زبان نیستند مولوی را می‌شناسند و شگفت‌انگیز است که روانشناسان و روان‌پزشکان ایالت متحده آمریکا، کتاب مثنوی مولانا  را برای بیماران خود سفارش می‌کنند،کتاب مولانا را کتاب زندگی توصیف کرد و گفت: بزرگان تاریخ و تمدن ما، مرارت جسم را بر خود هموار کرده‌اند تا به معرفت برسند و ازاین‌روست که طی همه قرون و اعصار حرف مولانا و حافظ و سعدی نو مانده است.
مدیر آموزش‌وپرورش کاشان «محمود خدمتی» نیز در آیین گرامیداشت روز مولانا در دبیرستان فاطمه زهرا کاشان تشریح کرد: مولانا با توسل به این سنت الهی و پیروی از شمس تبریزی، مسیر تعالی را طی کرد و همه نسل‌های بعد از خود را به این مسیر دعوت کرد.
خدمتی هنر و ادبیات، شناسنامه و هویت فرهنگی ملت‌ها دانست و افزود: ازاین‌روست که تکفیری‌ها اقدام به تخریب موزه‌ها و آثار تاریخی می‌کنند تا جوانان و فرزندان هویت و تعلق‌خاطری به کشور و فرهنگ خود نداشته باشند.
«مصطفی جوادی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان هم که در این آیین شرکت داشت با اشاره به این موضوع که ما از غنای ادبیات فارسی غافل شده‌ایم، درحالی‌که پرفروش‌ترین کتاب در ایالت متحده آمریکا، مثنوی مولوی است در ایران ، کتاب هری پاتر بیشترین فروش دارد،افزود: مکتب مولانا ، دعوت به انسانیت، سعادت و عشق الهی است ولی هری پاتر چه حرفی برای نسل بشر دارد و این به این معناست که لذت بردن را بلد نیستیم .

وی تشکیل انجمن‌های ادبی در مدارس را یک گام برای آشنایی نسل جوان و دانش‌آموز با تاریخ و فرهنگ سترگ کشورمان دانست.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=48188
مطالب مرتبط

  • باقری مهر ۸, ۱۳۹۴ - ۷:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

    کودکان ما میدانند که سیستم ما هر روز متولد یک ایده است به قیمت خرابی نسل ها . ولی هری پاتر و سازندگانش همیشه اندیشه هایشان همان ایده ی آموزشی هری پاتر می ماند وبه قول جناب دکتر علاقه بندان تا زمانی که برای آموزش هزینه نکنیم نه تنها توسعه ی پایدار حتی ناپایدار نیز حاصل نخواهد شد.,

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: