تاریخ ارسال : ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۰۷ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

اتباع افغانستانی در ایران شناسنامه‌دار می‌شوند

کاشان نیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌منظور جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و شناسایی افراد، افغان‌ها در ایران شناسنامه‌دار می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی در حاشیه دیدار با خانم دلبر نظری وزیر امور زنان و خانواده افغانستان افزود: ایران و افغانستان اشتراکات تاریخی و فرهنگی زیادی دارند و تحولات این کشور برای ما مهم است بنابراین با توجه به حضور تعداد زیادی از افغان‌ها در ایران باید برنامه‌های منسجمی در این زمینه داشته باشیم.
وی بابیان اینکه در این جلسه درباره مباحث فنی و حرفه‌ای به‌خصوص در حوزه زنان بحث و تبادل‌نظر شد گفت: در حال حاضر یک مرکز فنی و حرفه‌ای در افغانستان داریم و آمادگی پذیرش افغان‌ها برای تربیت مربی در این مرکز وجود دارد.
ربیعی ادامه داد: استادهای فنی و حرفه‌ای کشورمان در افغانستان حضور پیدا می‌کنند و به آموزش مربی در این کشور می‌پردازند.
وی خاطرنشان کرد: با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان، تعدادی از افغان‌ها در ایران بیمه می‌شوند تا با کمک ما به‌صورت قاعده‌مند از خدمات درمانی کشورمان استفاده کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی که هر دو طرف علاقه دارند اعلام آمادگی کردیم همچنین برخی افغان‌ها علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ایران هستند که می‌توانند از هم‌وطنانشان که ما به آن‌ها پروانه کار می‌دهیم استفاده کنند.
ربیعی بابیان اینکه بخش دیگری از گفتگوی ما در حوزه معلولیت و توانمندسازی بود افزود: تعدادی از دانشجویان افغان را برای مقطع کارشناسی ارشد در مؤسسه آموزش عالی بهزیستی خواهیم پذیرفت.
وی ادامه داد: درزمینهٔ کارهای دانش‌بنیان ساخت پا و دست مصنوعی و همکاری با شرکت‌های ایرانی و صادرات کالاهای توان‌بخشی نیز صحبت کردیم.
در ادامه خانم دلبر نظری وزیر امور زنان و خانواده افغانستان نیز بابیان اینکه در کشورش ظرفیت و توانمندی بسیار خوبی در حوزه زنان وجود دارد گفت: فقر و ناامنی در این کشور مانع استفاده از این ظرفیت‌ها شده است که امیدواریم با همکاری‌های آموزشی و ادامه تحصیل دانشجویان در کشور ایران بتوانیم آینده خوبی را پیش رو داشته باشیم و ما تعهد می‌دهیم در آینده از این آموزش‌ها بهترین استفاده را بکنیم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68349
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: