تاریخ ارسال : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۱ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
رئیس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل:

اجازه احداث کمربندی کاشان را در محدوده آران و بیدگل نمی‌دهیم

کاشان نیوز: با اظهارات یک مقام مسئول آران بیدگلی که قبلاً در خصوص جلوگیری از احداث کمربندی کاشان با اولویت کمربندی آران و بیدگل خبری شد و سکوت نماینده آران و بیدگل را در پی داشت، دومین اظهارنظر در این خصوص را رئیس شورای شهر آران و بیدگل به خود اختصاص داد و صراحتاً از عدم اجازه ساخت کمربندی کاشان صحبت کرد و آن را اتلاف بودجه ملی دانست.
به گزارش خبرگزاری شبستان؛ رئیس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل اظهار داشت: با وجود کنارگذر آران و بیدگل، احداث کمربندی کاشان اتلاف سرمایه ملی است و اجازه احداث کمربند پیشنهادی کاشان را در محدوده شهرستان آران و بیدگل نمی‌دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل افزود: اخیرا یک جلسه با موضوع احداث یک کمربندی جدید در شهرستان کاشان به دعوت دفتر نماینده مردم در مجلس، بدون حضور نماینده شهر آران وبیدگل برگزار شده و یک جلسه نیز با همین موضوع در استانداری اصفهان که در آنها در مورد احداث کمربندی کاشان در اراضی شهرستان آران و بیدگل تصمیم گیری می‌شود.

مهندس عبدالرحیم مفیدی خاطر نشان کرد: در شرایطی که میلیاردها تومان از سرمایه‌های ملی صرف احداث کنارگذر آران و بیدگل شده است، احداث یک کمربندی جدید عملا یک اقدام موازی و اتلاف سرمایه‌های ملی است.

وی با بیان اینکه جلسات برگزار شده در این زمینه بدون دعوت از اعضای شورای شهر آران و بیدگل و بصورت قیم مآبانه صورت گرفته است، اظهار داشت: برای اجرای این پروژه با مسئولین و اعضای شورای شهر آران و بیدگل هیچ مشورتی انجام نشده است و تمام اعضای شورای شهر آران و بیدگل بعنوان نمایندگان مردم، با اجرای این طرح، صد درصد مخالف هستند.

مفیدی تاکید کرد: اجرای پروژه جدید، حریم شهر آران و بیدگل را نقض می کند و اجازه عبور این کمربندی از محدوده شهرستان آران و بیدگل را نخواهیم داد.

این مسؤول تصریح کرد: کنارگذر آران و بیدگل با هدف خروج این شهرستان از بن بست جغرافیایی اجرا شده است و با توجه به اینکه با اجرای آن مشکل بارترافیکی کاشان هم حل می شود نباید این پروژه ملی را بخاطر منافع منطقه ای بی اثر کنیم.

مفیدی تاکید کرد: اجرای پروژه کمربندی کاشان به شکل کنونی که از محدوده اراضی مجاور ریل راه آهن می گذرد، به معنای نادیده گرفتن منافع مردم آران و بیدگل است.

وی به موضوع نمایندگی مستقل آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی و همچنین نامناسب بودن محورهای ورودی این شهرستان در شهر کاشان اشاره کرد و اظهار داشت: مسایل منطقه کاشان و آران و بیدگل باید همه با هم حل شود و برای حل مشکلات منطقه کاشان و آران و بیدگل، مذاکره نمایندگان مردم و مسئولین هردو شهرستان با رویکرد تفاهم و همدلی و حقوق مساوی لازم است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70339
مطالب مرتبط

  • باغ شیخی اسفند ۲۹, ۱۳۹۶ - ۲:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

    با سلام
    چه خوب شد که جناب آقای مفیدی به موضوع اتلاف منابع ملی اشاره کردند. اگر واقعا پای منابع ملی در میان است، بهتر است هرچه زودتر پروژه جاده آران به گرمسار نیز متوقف شود. چراکه با وجود آزادراه کاشان-قم و آزادراه قم -گرمسار و زیرساختهای مناسب در آنها، دلیلی برای احداث یک جاده موازی آنهم داخل کویر و شوره زار و پارک ملی وجود ندارد. بهتر است ایشان به این موضوع توجه داشته باشند که هزینه خروج آران و بیدگل از بن بست جغرافیایی را نباید رانندگانی بدهند که با این به اصطلاح کمربندی ، مجبور خواهند بود مسافتی نزدیک به ۴۵ کیلومتر را از ورودی جنوب کاشان (جاده اردستان و قدیم نطنز) تا بیابانهای بالای طاهرآباد بدهند. وقتیکه از ورودی جنوب کاشان تا ابتدای آزاد راه قم کاشان فاصله ای حدود ۲۰ کیلومتر بیشتر نیست، هیچ عقل سلیمی از کنارگذر آران و بیدگل عبور نخواهد کرد. البته اتلاف سوخت اضافه بواسطه این مسافت زیاد و به تبع آن آلودگی بیشتر هوا نیز از مصادیق اتلاف منابع ملی است که جناب آقای مفیدی بهتر است آن را هم مد نظر قرار دهند.

    (3)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: