تاریخ ارسال : ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۷:۵۶ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

اجرای تصنیف کاشان در موزه ملی فرش ایران

کاشان نیوز-محمدرضا جهان مهین: مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان از اجرای تصنیف «فرش دل» ویژه کاشان در موزه ملی فرش ایران خبر داد.
سید مهدی رضوی‌زاده اظهار داشت: یکی از اتفاقات هنری قابل توجه که در حاشیهٔ برگزاری هفته فرهنگی گردشگری کاشان در تهران صورت گرفت، برنامهٔ وزین اجرای موسیقی اصیل ایرانی بود.
وی در ادامه افزود: تصنیف «فرش دل» با آهنگسازی سعید احمدیان و مجید صمیمی و تنظیم زیبای سعید آقایی که توسط گروه «گاه و بی‌گاه» به سرپرستی مجید خلیق در موزهٔ ملی فرش ایران اجرا شد و با استقبال شایسته مخاطبان روبرو گردید.
رضوی‌زاده خاطر نشان کرد: در آیین شب کاشان، هنرمندانی از جمله سعید آقایی، مجید خلیق، کامران می‌راسماعیلی، سروش اکرمی و امین صادقپور به عنوان نوازندگان این اثر هنرنمایی کردند و خوانندگی این تصنیف زیبا را سید مجید صمیمی بر عهده داشت.
مدیر حوزه گردشگری در پایان گفت: اثری فاخر از تلفیق موسیقی و تئا‌تر که در راستای پاسداشت جایگاه فرش زیبای ایرانی، در قالب داستانی اصیل و دلنشین روایت شده و در آینده‌ای نزدیک توسط این گروه هنری اجرایی خواهد شد.
هفته فرهنگی گردشگری کاشان از ۲۱ الی ۳۱ تیرماه در موزه ملی فرش ایران پابرجاست، مراسم ویژه آن آیین شب کاشان که با حضور مسئولین کشوری و منطقه‌ای از جمله دکتر حسین نوش آبادی معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=58719
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: