تاریخ ارسال : ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۵۴ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
به مناسبت هفته وحدت؛

اجرای صحنه‌ای موسیقی بی‌کلام«فرستاده‌ای از نور» در کاشان برگزار می‌شود

کاشان‌نیوز: با مشارکت مجتمع کاشان مال و به همت گروه موسیقی سیلک و هم‌زمان با میلاد پیامبر مهربانی‌ها محمد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) اجرای صحنه‌ای موسیقی بی‌کلام«فرستاده‌ای از نور»در کاشان برگزارمی شود.

به همین مناسبت گفت‌وگویی با رهبر ارکستر و آهنگ‌ساز این گروه آقای «یوسف گلستانی» ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

*هدف از برگزاری این اجرای موسیقی چیست و چند قطعه در این برنامه اجرا می‌شود؟

-برنامه‌های مناسبتی موسیقی به‌ندرت در کاشان اجرا می‌شود و بر همین اساس به همراه آقای«مصطفی زمردی»بر آن شدیم که به مناسبت میلاد رسول پاکی‌ها و رسالت پیامبر اعظم الشان اسلام چندین قطعه موسیقی بی‌کلام بانام‌های فرستاده‌ای از نور، بهار من، گمشده‌ای در غبار، شمیم بهشت، نجوای ستارگان و … را نوشته و تنظیم کنیم.

*فضای کار و فرم موسیقی در این اجرا چگونه است؟

-در این کار سعی شده با استفاده از آواها و ملودی نورانیت و عظمت پیامبر (ص)به مخاطب القاء شود.

* از کدام گروه موسیقی در اجرای این برنامه بهره برده‌اید؟

-این اجرا توسط گروه موسیقی سیلک به سرپرستی سید مسعود شاکری و با هنرمندی نوازندگان محلی کاشان صورت می‌گیرد و رنگ‌بندی سازها به‌گونه‌ای نوشته‌شده که ملودی و ریتم‌ها گویای احساس و فضای رسالت محمد مصطفی(ص) باشد و با توجه به اینکه موسیقی بی‌کلام است، رازهای نهفته‌ای در خود داشته و نجوایی عاشقانه بین سنتور و ویولا،سنتور و ترومپت و کمانچه و گیتار برقرارشده و تنظیم آهنگ‌ها بر اساس موتیف و ملودی و تلفیقی از سازهای سنتی و غربی صورت گرفته تا برای مخاطب گوش‌نوازتر باشد.

*در اجرای برنامه آیا از هنرمندان کاشان استفاده کرده‌اید؟

-در اجرای صحنه‌ای “فرستاده‌ای از نور” آقایان: محسن محمدی پیانو، حامد کوثری و مصطفی زمردی کیبورد، محمد میلانی سنتور، کمانچه ویولا علیرضا عامری مقدم،عباس بهشتی مقدم ترومپت، سید مسعود شاکری گیتار باس، دانیال گنجی گیتار و نوید جلودانخواه و مصطفی حسنی در گروه سازهای کوبه‌ای  همکاری دارند و همچنین در قسمت کرال و هم‌نوایی‌ها از هنرمندی آقایان شه پناهی، عبدی وند، هدایت پور، گودالی، فرزانگان، قانعی، کاوه، توکلی، دادایی، غفار معمار نژاد بهره گرفته‌ایم و امیدواریم این اجرای فاخر مورد استقبال شهروندان کاشانی قرار گیرد.

*تمرینات گروه از چه زمانی آغازشد و زمان اجرای برنامه چه روزهایی است؟

-گروه موسیقی “فرستاده‌ای از نور” از اوایل تیرماه کار خود را آغاز کرد و در روزهای ۲۱ تا ۲۳ آذرماه ساعت ۲۰ در مجتمع کاشان مال به اجرای برنامه می‌پردازد.

* برای تهیه بلیت چه اقداماتی اندیشیده شده است؟

-سایت ایران کنسرت از روز پنجشنبه ۱۶ آذرماه فروش اینترنتی بلیت کنسرت موسیقی سیلک را آغاز کرده و همچنین در مجتمع کاشان مال بلیت کنسرت قابل خریداری است.

*در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

– لازم است در پایان از همکاری فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نیروی انتظامی، شهرداری، انجمن سینمای جوان، آموزشگاه موسیقی عشاق و آوای دل، مدیران مجتمع کاشان مال و حمیدرضا عطار زاده که در ساخت تیزر و تبلیغات فضای مجازی گروه ما را یاری کردند، تشکر می‌کنم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69654
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: