تاریخ ارسال : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت : ۲:۰۱ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

اجرای کنسرت توسط گروه موسیقی ردیف کاشان

سرپرست گروه موسیقی ردیف کاشان از اجرای کنسرتی بمدت سه شب بنام «سفری برآسمان کن» را در خانه تاریخی طباطبایی این شهرستان خبر داد.

گروه موسیقی ردیفکاشان نیوز: سرپرست گروه موسیقی ردیف کاشان از اجرای کنسرتی بمدت سه شب بنام «سفری برآسمان کن» را در خانه تاریخی طباطبایی این شهرستان خبر داد.
سید «محمد جواد صانعی» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کنسرت سنتی و ایرانی «سفری بر آسمان کن» از امشب تا روز اول خرداد به مدت سه شب از ساعت ۲۱ در خانه تاریخی طباطبایی‌ها برای دوستداران موسیقی و هنر اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این کنسرت در دوبخش اجرا خوهد شد، افزود: در قسمت اول آن پنج قطعه موسیقی آذری با کلام فارسی و در قسمت دوم شش آهنگ با استفاده از اشعار مولانا اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد: مجموعه «سفری برآسمان کن» در مرداد سال ۹۱ با استفاده از نیایش‌ها و غزلیات شاعربزگ ایران زمین حضرت مولانا آهنگسازی و ساخته شده است.

وی در ادامه گفت:: قطعات این کنسرت برای اجرا در آوازهای بیات اصفهان، دستگاه نوا، دشتی و مقام داد وبیداد نگارش شده است.
 صانعی خاطرنشان کرد: تنوع سازی و مایه گردانی در نغمات مختلف از ویژگی‌های این مجموعه آهنگ است که با پیوند موسیقی و شعر تلاش می‌کند تا سفری آسمانی را برای مخاطب خود رقم بزند.
صانعی اظهار داشت: گروه موسیقی ردیف در سال ۸۸ با هدف اشاعه، تولید واجرای موسیقی ایرانی فعالیت خود را با استفاده از استعداهای جوان و بومی هنرموسیقی آغاز کرده است.

سرپرست گروه موسیقی ردیف با اشاره به اجرای یک گروه پنج نفره در این کنسرت سفری بر آسمان کن خاطرنشان کرد: «مجید خلیق» سنتور باس، تار و بم تار، «ادریس رضایی» کمانچه، «ابوالفضل ارمی» تنبک و بندیر، «محمد جواد صانعی» آهنگساز و نوازنده تار، سه تار، عود و تنبک و «دانیال معمارنژاد» آواز در اجرای این کنسرت هنرنمایی خواهند کرد.

گروه موسیقی ردیف کاشان به سرپرستی و آهنگسازی سید «محمد جواد صانعی» تاکنون اجراهای مختلفی در سراسر کشور و حضور درجشنواره‌های موسیقی را درکارنامه هنری خود دارد.
کسب رتبه سوم گروه نوازی در بیست ونهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر درسال ۹۲ و کسب رتبه دوم گروه نوازی ورتبه اول خوانندگی درجشنواره ملی موسیقی مقاومت ۹۱ ازمهم‌ترین موفقیت‌های کسب شده این گروه است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=31850
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: