تاریخ ارسال : ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۲:۱۳ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
با سرمایه‌گذاری و مشارکت یک شرکت خارجی؛

احداث نیروگاه برق خورشیدی ۱۰ مگاواتی در دانشگاه کاشان

کاشان نیوز: دانشگاه کاشان و یک هلدینگ بین‌المللی به منظور ساخت نیروگاه ۱۰ مگاواتی برق خورشیدی در محل دانشگاه کاشان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه که بین دانشگاه کاشان و «هولدینگ شرکت الکترا و شرکت تامین تجهیزات الکترونیکی شنزن (اس‌ای دی) از هنگ‌کنگ» امضا شده است، قرار است سرمایه‌گذار خارجی در فاز نخست اجرای پروژه، تامین مالی ۲۰ میلیون دلاری نیروگاه‌ برق خورشیدی با ظرفیت ۱۰ مگاوات را بر عهده بگیرد.

رییس پژوهش‌کده انرژی دانشگاه کاشان گفت: شرکت سرمایه‌گذار در نظر دارد پس از انجام فاز نخست پروژه، ظرفیت نیروگاه نصب‌شده را تا ۱۰۰ مگاوات و به حجم سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.

سعید گلابی خاطرنشان کرد: مطالعات فنی و اقتصادی صورت‌گرفته طی یک سال گذشته توسط پژوهش‌کده انرژی دانشگاه کاشان، نشان می‌دهد احداث نیروگاه برق خورشیدی با مقیاس بزرگ در شهر کاشان از لحاظ فنی امکان‌پذیر و دارای توجیه اقتصادی است.

پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از این نیروگاه، سالانه بالغ بر ۱۸ میلیون کیلو وات ساعت برق پاک تولید، و از انتشار ۱۶ هزار تن دی‌اکسید کربن جلوگیری شود.

گفته می‌شود هولدینگ بین‌المللی الکترا و اس‌ای‌دی از سابقه تامین تجهیز بیش از ۳۵۰۰ مگاوات تجهیزات نیروگاه برق خورشیدی برای پروژه‌های مختلف سرتاسر جهان برخوردار است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=63945
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: