تاریخ ارسال : ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۲۳ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly

اداره فرهنگ و ارشاد کاشان نیاز به همراهی هنرمندان دارد نه خواست سیاست‌مداران

کاشان نیوز: با پایان یافتن مأموریت دکتر مصطفی جوادی مقدم، هنرمندان و صاحب‌نظران کاشانی در نشستی صمیمی خواستار تعیین تکلیف ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و واگذاری آن به اهل فرهنگ و هنر شدند.

سه‌شنبه گذشته ساعت ۹:۳۰ در سروی سرای فین در نشستی با حضور هنرمندان برجسته کاشانی، استادان دانشگاه و صاحب‌نظران عرصه‌های فرهنگی و هنری، خواسته تعدادی از هنرمندان و جمعی از فعالان اجتماعی کاشان در مورد ریاست آتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان مطرح شد.
در این نشست که فعالان عرصه هنر در رشته‌های مختلف و فعالان اجتماعی، تنی چند از استادان دانشگاه، شعرا و … حضورداشته حاضران به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

در پایان ضمن تقدیر از زحمات دکتر جوادی مقدم که در جلسه حضور داشت طی امضا طوماری از وزیر فرهنگ و ارشاد کاشان خواستند با توجه به سابقه و شناختی که از دکتر مرتضی طاهری برزکی دارند وی بعنوان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشان انتخاب گردد.

این طومار در بین اعضای نهادهای مدنی کاشان همچون کانون نشر فرهنگ اسلامی، انجمن شاعران شیدا و کلیم کلیم کاشانی و خانه تئاتر و انجمن سینمای جوان مانند انجمن شاعران جوان، انجمن خوشنویسان، انجمن های موسیقی و … می‌چرخد نشان دهنده نیاز مبرم این شهر به یک اتفاق نظر و اجماع هنرمندان برای ریاست این اداره است.

اگر چه قبل از این شایعاتی در رابطه با حمایت نماینده کاشان و آران و بیدگل از شخصی دیگر در جوامع خبری منتشر شده بود که نگرانی‌هایی را بوجود آورد اما تا کنون در این خصوص ساداتی نژاد یا دفتر وی اظهارنظری نکرده اند.

متن کامل نامه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

«بسم ا… الرحمن الرحیم
مقام محترم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
جناب آقای دکتر صالحی
با سلام و احترام؛
کاشان بافرهنگی غنی، تاریخی درخشان و مردمانی تأثیرگذار در همه ادوار تاریخ شناخته‌شده است.
برآمدن چهره‌هایی شاخص و تاریخ‌ساز، هنرمندانی بی‌بدیل و تکرار نشدنی و حضور برجسته در همه گونه‌های متعالی فرهنگی و هنری دیار دارالمؤمنین را از سایر مناطق ایران بزرگ اسلامی متمایز ساخته است.
دراین‌بین نقش سازنده و مهم دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و هنری برای توسعه و بالندگی هر چه بیشتر این حوزه نمود بیشتری دارد.
یکی از مراکز مهم و مؤثر در این مسیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان است که همچون فرزندی جدا افتاده از دامان مادر و مهرورزی‌های پدر با روزگار سخت هنری در این خطه هنر خیز دست‌وپنجه نرم می‌کند.
آقای وزیر! ما جمعی از فرهنگیان، شاعران، هنرمندان، مسئولین کانون‌ها، انجمن‌ها و آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری و همچنین استادان دانشگاه‌های کاشان بر آن شدیم تا از جنابعالی به‌عنوان عالی‌ترین مقام مسئول در این حوزه درخواست نماییم برای تصدی پست این اداره از چهره‌ای فعال! خوش‌نام و مقبول بین گروه‌های مختلف هنری و اجرایی در شهرستان استفاده کرده و زمینه رشد و توسعه هر چه بیشتر هنر متعالی در این شهرستان را فراهم آورید.
جناب آقای دکتر سید مرتضی طاهری برزکی، جوانی کوشا، تحصیل‌کرده و باسابقه‌ای درخشان در حوزه کارکردهای علمی، فرهنگی و هنری در منطقه شناخته‌شده و امید است با حمایت‌های آن مقام محترم و همراهی دلسوزان عرصه فرهنگ و هنر در منطقه فرهنگی کاشان بزرگ شاهد ثبت دوران طلایی خدمت در این عرصه باشیم.

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید
هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند»

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71262
مطالب مرتبط

 • هنرمند خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ - ۱:۳۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  دیروز به اداره ارشاد رفته بودم .به یکی از همکاران اداره که از دوستان هستند موضوع این طوماری که برای آقای دکتر طاهری نوشته شده را توضیح دادم.جوابش جالب بود گفتم که شماهم بدانید.درجواب گفت :اداره ما درونش خود ما را کشته /بیرونش دیگران را. (قابل توجه آقای دکتر طاهری)

  (2)(0)
 • زیارتی خرداد ۱۱, ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  با شناختی که ما از اقای دکتر طاهری داریم اگر ایشون قبول کنند که به ادارهارشاد بیایند یقینا تحولات خوبی را در حوزه فرهنگ و هنر شاهد خواهیم بود
  خلاقیت،پیگیری و ارتباط و تعامل ایشان با جامعه علمی و هنری مثال زدنی است

  (1)(3)
 • ناشناس خرداد ۱۰, ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام .هنرمنددان کاشان همین۴۰نفر هستند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (5)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: