تاریخ ارسال : ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت : ۵:۲۴ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در گفتگوی اختصاصی کاشان نیوز با شهردار کاشان

از رویا تا واقعیت شهردار

کاشان نیوز:مصاحبه اختصاصی کاشان نیوز با سعید ابریشمی‌راد، پس از یک سال از انتصاب ایشان به عنوان شهردار کاشان، عصر سه شنبه ۱۷ مهر در دفتر شهردار برگزار شد.

ابریشمی‌راد رویکرد خود را در توسعه شهری کاشان مبتنی بر اقتصاد گردشگری عنوان کرد و از رویاهای خود پیش از انتصابش به عنوان شهردار گفت:« یکی از طرح‌های شخصی که در دوره شهرداری پیگیر بودم معرفی محور امیرکبیر به عنوان دروازه تمدن باشد و در محدوده تپه‌های سیلک تا باغ فین* (اصلاحیه: شهردار در حین مصاحبه به ساخت بنایی تحت عنوان نماد کاشان اشاره کرد و بعد در حین مصاحبه بیان کرد که از تپه های سیلک تا آن بنا…که برداشت نگارنده باغ فین بوده است) یک تونل زیرزمینی به عنوان دالان تاریخ ساخته و ده هزارسال تمدن منطقه کاشان در آن به نمایش گذاشته شود. این بنا که می‌تواند به عنوان یادگاری از هنر معماری معاصر برای آیندگان باشد، نمادی هم از کاشان امروز خواهد بود.»

هرچند به نظر می‌رسد شهردار به این امر واقف است که اجرایی شدن این ایده در شرایط فعلی اقتصادی از یک طرف و ساخت تونل زیرزمینی در محدوده سیلک از طرف دیگر رویایی به نظر می‌رسد و مطالعات بسیاری از لحاظ تاریخی و باستانشناسی نیز می‌طلبد.

 

شورا کاهنده سرعت بود

ابریشمی‌راد در بخش صحبت از موانع پیش‌رو در شهرداری و همراهی شورای شهر عنوان کرد:« سیاست اصلی من مدیریت مشارکتی است و برای اختلاف نظرها آماده بودم. اعضای شورا مانع کار ما نبودند اما گاهی کاهنده سرعت بودند.»

به گفته ابریشمی‌راد کیفی‌سازی خدمات شهری، توجه به امور حمل و نقل شهری و توسعه زیرساخت‌های گردشگری سه سرفصل مهم برنامه‌های شهرداری کاشان بوده است که تا امروز به نسبت قابل قبولی انجام شده است.

هنوز دو ماه حقوق معوقه داریم

شهردار کاشان همچنین درباره حقوق کارکنان شهرداری اعلام کرد:«هنگام ورود من به شهرداری کاشان ۲۴/۵ میلیارد تومان معوقات حقوق در شهرداری داشتیم که پرداخت آن تا امروز پیگیری شده و تنها دو ماه حقوق معوقه در شهرداری داریم. این هم به این معنا نیست که کارکنان شهرداری دو ماه است دریافتی نداشتند و آخرین دریافتی حقوق کارکنان نیمه مهرماه بوده است.»

اصلاحیه کاشان نیوز*: شهردار کاشان: «الان هم دو ماه و در بعضی موارد سه ماه معوقه حقوق داریم. این معوقه به این معنا نیست که کسی شصت روز است حقوق نگرفته، آخرین گروهی که ماه قبل حقوق گرفتند ۷/۶ بوده و همان گروه آخر، آخرین دریافتی شان ۱۶/۷ بوده، یعنی فاصله سی و چند روزه حقوق گرفتند ولی معوقه هم وجود دارد.همچین چیزی نیست که کسی چند ماه دریافتی نداشته باشد.»

 

از سیل تا کاشانه زیر تیغ شهردار

تاخیر چندین ماهه شهردار برای مصاحبه اختصاصی فرصتی فراهم کرده بود تا شهردار کاشان در این مصاحبه دست پر باشد و پاسخ چند سوال را با استناد به گزارش کارشناسان دهد.

در همین راستا گزارش مفصلی از آب منطقه‌ای شهرستان در مورد سیل اردیبهشت ماه کاشان و دلایل ایجاد آن ارائه شد و تمهیداتی که برای مقابله با آبگرفتگی و سیلاب در پاییز انجام شده بود را عنوان کرد.

گزارش دیگری که شهردار ارایه داد، پژوهشی در میزان رضایت شهروندان از پخش برنامه کاشانه بود. بر اساس این پژوهش که توسط دکتر محسن نیازی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه کاشان انجام شده، میزان رضایت شهروندان از برنامه کاشانه ۷۶ درصد اعلام شده است و اگر نتایج این پژوهش قابل قبول نبود، همین هفته برنامه کاشانه را قطع می‌کردم. هرچند در این جامعه آماری میزان بینندگان تلویزیون کمتر از نیمی از شهروندان بودند و درصد آگاهی شهروندان از برنامه کاشانه نیز پایین بود؛ شهردار تقاضای خبرنگار کاشان نیوز برای انتشار این پژوهش را قبول نکرد و گفت:« من برای اعمال مدیریتم به این پژوهش نیاز داشتم ولی الزامی برای انتشار آن ندارم و هر کس سوالی دارد می‌تواند خودش در این رابطه پژوهش کند.»

 

فرودگاه تعطیل نیست، پرواز ندارد!

شهردار کاشان در بخش دیگر صحبت‌ها در رابطه با فرودگاه گفت:« فرودگاه تعطیل نیست، اما پرواز ندارد!» او دلیل این امر را افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت بلیط و کاهش استقبال شهروندان عنوان کرد.

 

پروژه میدانگاه آقا و مجتمع امیرکبیر در قبال بدهی بانک شهر

ابریشمی‌راد در پاسخ به تعیین تکلیف بدهی شهرداری به بانک شهر خبر داد پروژه هایپرمارکت میدانگاه آقا و مجتمع تجاری امیرکبیر در قبال ۷۵٪ بدهی با بانک شهر تهاتر شده است و پس از این قرارداد جریمه دیرکرد روزانه بانکی شهرداری متوقف شد و باید اذعان داشت برای اولین بار در میان قراردادهای شهرداری و بانک‌ها، ما ۶٪ بخشودگی جرایم گرفتیم که حدودا معادل ده میلیارد تومان است.

نگفتم در کاشان خبرنگار نداریم!

ابریشمی‌راد در بخش دیگری از سخنان خود جمله «در کاشان خبرنگار نداریم» را تکذیب کرده و پس از پخش بخشی از فایل صوتی سخنرانی خود برای خبرنگاران کاشان نیوز اعلام کرد سخنان او جور دیگری تفسیر شده و بر همین اساس توهین‌های بسیاری به او شده است. به گفته ابریشمی‌راد او در نشست روز خبرنگار انتقادی به رسانه‌های کاشان داشته است و گفته رسانه حرفه‌ای در کاشان نداریم و خبرنگار حرفه‌ای بسیار کم داریم.

 

موضوعات دیگر شهری کاشان مانند هیئت امنای ناجی آباد، مدیریت پسماند، بیابان زایی و کاشت چمن و گونه‌های گیاهی مناسب اقلیم، زیرگذر کاشان و تعرفه‌های عوارض ساخت هم در این مصاحبه مطرح شد که به تدریج منتشر خواهد شد.

*-معمولاً پس از انجام مصاحبه کاشان نیوز قبل از انتشار کامل آن، یک گزارش از مصاحبه منتشر میکند که اصولاً خلاصه‌ای اصل گفتگو را شامل می‌گردد.و از آنجا که سیاست کاشان نیوز امانت داری و انتشار عین گفتگو است ضمن پوزش از اینکه به دلیل جابجایی چند کلمه قسمتی از متن گفتگو در گزارش این مصاحبه جابجا شده و باعث سوء تفاهم گردیده است این قسمت عیناً از نوار گفتگو پیاده و اصلاح گردید.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72230
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: