تاریخ ارسال : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۹ ب.ظ ۱۹ نظر
Print Friendly

از سربلندی الهیار صالح تا سرافکندگی جواد ساداتی نژاد

کاشان نیوز-محمد مشهدی نوش‌آبادی: وقتی سیدجواد ساداتی نژاد کاندیدای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل شد به جد خود را چهره‌ای بی‌طرف معرفی می‌کرد و از قِبَل این ادعا تعداد زیادی از چهره‌های اصلاح‌طلب و چپ منطقه را به خود متمایل نمود، ازجمله هم‌ولایتی‌های خودش در نصرآباد برای یک‌بار هم که شده به وی اعتماد کردند و برایش سنگ تمام گذاشتند.
از طرفی هنگامی‌که وی در سمت معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شهرکرد در دولت اصلاحات بود به اصلاح‌طلبی شهرت داشت و وقتی به ریاست دانشگاه کاشان در دوره احمدی‌نژاد انتخاب شد یک اصولگرای سفت‌وسخت نشان داد، چنان غلیظ که مایه شگفتی همکارانش در دانشگاه شهرکرد بود که چگونه یک نفر می‌تواند این‌قدر تغییر کند؟ حتی هنوز عده‌ای اعتقاد راسخ دارند که وی اصولگرا نیست و به خاطر مصلحت روزگار خود را به اصولگرایان می‌چسباند و اگر روزی سکه اصول‌گرایی از رونق بیفتد وی اصلاح‌طلب یا چیز دیگری خواهد شد.
به‌هرروی ساداتی نژاد سعی و اهتمام زیاد دارد که خود را فراجناحی نشان دهد و بگوید که برای من پیشرفت و ترقی مردم منطقه مهم است نه مسائل جناحی، اما چون وسایل ارتباط‌جمعی زیاد است و حرارت ساداتی نژاد برای طی کردن پله‌های ترقی بالاست گاهی «از حول حلیم توی دیگ می‌افتد» و اینجاست که «دم خروس بیرون می‌زند.» از آن جمله است حمایت وی از ابراهیم رئیسی کاندیدای ریاست جمهوری که به‌خودی‌خود هیچ اشکالی ندارد ولو اینکه با شکستی سنگین همراه باشد، اما توهین‌های به‌دوراز اخلاق و انصاف وی به دولت منتخب مردم نشانه این است که ساداتی نژاد برای رسیدن به آمال خود حدومرز نمی‌شناسد.
از طرفی وی به تصور این‌که اوضاع کشور نیز مانند وضعیت منطقه کاشان در انتخابات پیشین مجلس است که بتوان با ترفندهایی آن را مدیریت کرد، با اطمینان بر طبل پیروزی کوبیده و همه پل‌های پشت سر را خراب می‌کند.
دو روز قبل از انتخابات یکی از مدیران شهر را دیدم که اتفاقاً آقای ساداتی نژاد خود را در مدیر شدنش سهیم می‌داند، این مدیر با ابراز ناراحتی از اتهامات ساداتی نژاد به دولت گفت: «تصور نمی‌کردم که ساداتی نژاد تا این حد فاقد حزم و دوراندیشی و بی‌اعتنا به مصلحت مردم منطقه باشد؛ چراکه اگر روحانی دوباره رئیس‌جمهور شود این نوع توهین‌های بی‌پروا می‌تواند باعث سلب اطمینان کارگزاران دولت از وی شده و دود آن به چشم مردم منطقه برود.» در این میان پیرمرد هشتادساله بی‌سوادی که فقط اخبار را از تلویزیون ایران پی گیری می‌کند، به ما دو نفر اطمینان داد که روحانی رئیس‌جمهور است. برای من جالب بود تفاوت بینش این پیرمرد و آدم تحصیل‌کرده‌ای که خود را مرد سیاست می‌داند.
به‌هرروی نتایج انتخابات اعلام شد و مردم منطقه از قافله مردم ایران عقب ماندند چنان‌که بامداد شنبه منابع رسمی اطلاع‌رسانی و حتی مطبوعات از اعلام نتایج انتخابات کاشان شرمگین هستند و اعلام آن را به نفع مردم نمی‌دانند، قطعاً در این شرمساری آقای ساداتی نژاد و دار و دسته‌اش در منطقه مقصر هستند و تلاش‌های آنان در جلب اعتماد طبقه محروم با شعارهای عوام‌فریبانه اقتصادی و تحریک آنان علیه مصلحت‌اندیش‌ترین و دلسوزترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی غیرقابل‌انکار است.
بیهوده خواهد بود اگر از آقای ساداتی نژاد درخواست کنم از دولت و ملت شریف ایران و مردم کاشان که به‌رغم منع مدعیان نسبت به دوره قبل رأی بهتری به آقای روحانی دادند، عذرخواهی کند، اما من به سهم خود نمی‌توانم شرمندگی خود را از چنین نماینده‌ای در مجلس مخفی کنم، منطقه‌ای که روزی نماینده‌اش الهیار صالح بوده است. نماینده‌ای بزرگ که در آن عصر تاریکی جزو چندنفری بود که ملی شدن صنعت نفت را کلید زد و منافع خود را به خاطر منافع مردم زیر پا گذاشت و در کنار یار آزادی‌خواهش محمد مصدق با استکبار خارجی و استبداد و جهل داخلی درافتاد و هزینه آن را نیز پرداخت اما مناسبات اقتصادی و سیاسی منطقه و جهان را برای همیشه تغییر داد.
لذا به آقای ساداتی نژاد توصیه می‌کنم به خاطر اعتبار خود هم که شده در طی کردن پله‌های ترقی حزم و احتیاط خود را از دست ندهد، زیرا مردم و تاریخ درباره گفتار و رفتار او قضاوت خواهند کرد، آن‌هم برای کسی که سعی دارد خود را ناجی مردم منطقه معرفی کند.
پاسخ دندان‌شکن به اظهارات توهین‌آمیز ساداتی نژاد به رئیس دولت پیروز امید را پیش‌تر همسایه‌ها، هم‌بازی‌ها، رفقا و آشنایانش در «نصرآباد» شهر زادگاهش داده‌اند و همچنین مردم شهر دیگر کویری که وی گلدسته مساجدش را همیشه از دور می‌بیند: «مردم سرافراز نوش‌آباد».

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66848
مطالب مرتبط

 • سلمان صاحب هنر تیر ۴, ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  الان یکسال اندی از اظهار نظر هوشمندانه دکتر ساداتی نژاد می گذرد
  دلار۹۰۰۰ توامن سکه ۳میلیون
  طلا گرمی ۲۵۷هزار تومان
  هندوانه۲۵۰۰

  ای کاش امروز هم سربلند کنید ببینیم به این همه رسوایی باز هم آنقدر پررو تشریف دارید؟؟؟؟

  (1)(1)
 • سلمان صاحب هنر تیر ۴, ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  خواهش می کنم نویسنده محترم تدابیر دولت را ماست مالی کنند چکارت به ساداتی نژاد

  (1)(0)
  • مدیر سایت تیر ۴, ۱۳۹۷ - ۷:۱۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   دولت هم یکی مثل ساداتی نژاد! تفاوتی بین این دو نباید قائل شد. هردو کار خودشان را بلد نیستند که اوضاع مملکت و حوزه انتخابیه اینگونه است.

   (0)(0)
 • سعید خرداد ۴, ۱۳۹۶ - ۱:۴۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  متن بسیار فکرشده و پخته ای بود.روشن کردن شخصیت دو رو و وابسته به قدرت جناب ساداتی بسیار خوب بود اما این مطلب که” اگر روحانی دوباره رئیس‌جمهور شود این نوع توهین‌های بی‌پروا می‌تواند باعث سلب اطمینان کارگزاران دولت از وی شده و دود آن به چشم مردم منطقه برود…”این عیب نماینده نیست عیب دولت است اگر چُنین که شما میگویی باشد که امیدوارم نباشد.

  (0)(2)
 • علیرضا خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۸:۳۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  خلاصه این نوشته همین مطلبه:
  «اگر روحانی دوباره رئیس‌جمهور شود این نوع توهین‌های بی‌پروا می‌تواند باعث سلب اطمینان کارگزاران دولت از وی شده و دود آن به چشم مردم منطقه برود.»
  این دقیقا استراتژی که دولت داره و فقط کسایی رو به حساب میاره که با منافع خودشون همسو باشن.

  (1)(2)
 • احمد خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  مطلب جالبی بود. هر چند با آن قسمت که به میزان اقبال شهروندان اشانی به آقای رئیسی اشاره شده بود و بیان شده بود باعث شرمساری است ایراد دارم. به هر حال رأی مردم است و باید به آن احترام گذاشت.
  آقای ساداتی نژاد علاوه بر آنکه در دوره اصلاحات، معاون دانشجوئی دانشگاه شهرکرد بودند توانستند بورس دکتری اعزام به خارج ( مسکو) را نیز به دست آورند.
  ایشان که از خداحافظی با دولت روحانی و بداخلاقی ها و دولت ۴ درصدی سخن می گویند می توانند توضیح بدهند که چطور خود و اخوی شان، از هیئتِ علمی دانشگاه کاشان و علوم پزشکی کاشان به هیئت علمی دانشگاه تهران رسیدند؟

  (6)(2)
  • م.م.ن خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۴:۲۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام .نویسنده ابراز شرمساری نکرده است بلکه گفته عده ای از دادن آمار احساس شرمساری داشتند. در واقع بیان وضعیت دیگران است نه دیدگاه خودش

   (1)(2)
 • ناشناس خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  باسلام و خسته نباشید انتقادی که نویسنده محترم به آقای ساداتی نژاد درخصوص اعتقادات سیاسی ایشان گرفته به همه بزرگان شما وارد است زمانی اصلاحات ومرحوم هاشمی رفسنجانی ناطق نوری و حسن روحانی چه رابطه ای باهم داشته اند ؟اصلا چرا راه دور برویم درشهرخودمان بیت محترم مرحوم یثربی همینطور.

  (3)(0)
  • م.م.ن خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۴:۳۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   با سلام و احترام. بحث بر سر تغییر مواضع نیست که اتفاقااگر ازروی آگاهی باشد بسیار هم خوب است، بلکه ایراد این است که ما بر هر موجی سوار شویم و هیچ حد و مرز اخلاقی را هم در رسیدن به قدرت رعایت نکنیم.

   (1)(0)
 • سیدرضا خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۸:۱۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  این …[حذف توسط مدیر سایت] آقای مثلا” مشهدی که مخالف دمکراسی وآزادی است که دولت تزویروناامیدی همیشه ازآن به عنوان تبلیغ عملکرد خودتان ازآن استفاده می کنید.اتفاقا اینگونه رفتارنشانه ی صداقت ودرستکاری و اقتداروعدم وابستگی آقای دکترساداتی به شماست وصدالبته دولت وقتی درمنطقه ای یاشهرستانی مخالفان زیادی می بینداتفاقا بایدبیشتربه آن مردم رسیدگی کندوبه صرف حمایت مردم ازدولت دلیلی برتلاش دولت نیست..مردم کاشان مردمی ولایتی ومومن هستندوطبیعی است بارفتاروعملکرد دولت فعلی مخالف باشند.نتیجه اینکه دولت وکابینه سیروپیرروحانی سیاست جدیدی رابرای کم کاری وبی توجهی به مشکلات مردم برای ۴سال آینده درمناطق مختلف کشورپیش روی گرفته است وظاهرا”سهم شهرستان کاشان هم عدم حمایت نماینده ازدولت است.به خداپناه ببریدازشرشیطان.درآخراین آقای مشهدی رالطفابیشترمعرفی کنید.ایشون سیاستمدارهستند؟؟!!

  (3)(6)
  • مدیر سایت خرداد ۲, ۱۳۹۶ - ۲:۰۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   آنچه بنده دستگیرم شد این است که شما از روی عصبانیت متوجه نشدید چه می‌گویید!
   توصیه می‌کنم بجای اتهام و تهمت زدن سخنی از روی منطق بفرمایید.
   قبول ندارید توهین به یک رئیس جمهور و آنهم شخصی که در کسوت روحانیت و ملبس به لباس یک روحانی است و تنفید رهبر کشور را با خود در چهار سال گذشته داشته و طبعاً ۴ سال دیگر هم خواهد داشت باعث می‌شود که ایشان را زیر سوال برده و به کار ایشان عیب وارد کنید.
   شما مدعی هستید که رهبر انقلاب این بی اخلاقی ها را نمیداند یا با دانستن آنها حکم ریاست جمهوری آقای روحانی را تنفید می‌کند؟

   (4)(6)
  • کاشانی خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۴:۳۴ ب.ظ - پاسخ دادن

   در دفتار اقای ساداتی نه صداقتی مشاهده می شه نه اینکه این کارهایش به نفع کاشان و منطقه است. سرنا را از سر گشاد می زند ایشان

   (0)(1)
 • شهروند خرداد ۱, ۱۳۹۶ - ۸:۰۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  شما در حدی نیستید که بخواهید برای جناب ساداتی نژاد این مطالب رو بذارید. لطفا اینقدر تخریب نکنید. شما جیره خور دولت هستید

  (6)(10)
  • شهروند خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۴:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

   همه حق انتقاد دارند بالاتر از ساداتی نژاد را هم باید نقد کرد چه رسد به این تازه به دوران رسیده

   (2)(2)
  • شهروند خرداد ۳, ۱۳۹۶ - ۴:۲۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   گمان نکنم کسی در منطقه ما به اندازه اقای ساداتی جیره خواری از حاکمیت کرده باشه. از هر رانتی بهره برده از شهر کرد رفته به دانشگاه تهران برادرش را برده همه نزدیکان و دوستانش از رانتش استفاده کردن. جیره خواری یعنی این نه اینکه بی پروا و بی ملاحظه نقد کسی را بکنی

   (0)(3)
 • علی خرداد ۱, ۱۳۹۶ - ۷:۴۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام وتحیت
  متاسفانه آقای ساداتی نژاد با صحبتهایش تیشه به منطقه کاشان زد و کاشان بزرگ همیشه از این بی تدبیری ها صدمه خورده

  (9)(5)
 • محمدرضا خرداد ۱, ۱۳۹۶ - ۴:۴۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  ای کاش در متن ویادداشت جناب مشهدی عزیز
  یادی از امیر دلها تیمسار منصوری که زحمات فراوانی برای بثمرنشیتن برجام و حمایت تمام قد از دولت انجام داد و نتیجه ان به رد صلاحیت این مرد بزرگ انجام شد و هزینه ان را مردم و کشور هم دادند نه تنها ایشان
  یادی مینمود
  سپاس

  (5)(7)
 • A خرداد ۱, ۱۳۹۶ - ۴:۰۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  جناب اقای دکتراگر در زمان انتخابات مجلس مردم محترم و معزز شهرستان آران و بیدگل بیهوده رای های خود را نمیسوزاندند و به جای رای باطله به آقای منصوری به نماینده ای غیر از ساداتی نژاد رای میدادند امروز ما هم مثل شما از داشتن چنین نماینده ای شرمسار نبودیم.نماینده ای که تا الان جز وعده برای مردم کاشان چیز دیگری نداشته اند. یک پوپولیست …[حذف توسط مدیر سایت].

  (8)(7)
 • شهروند خرداد ۱, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  سپاس از این نوشته
  امیدوارم ایشان آنقدر ازتربیت سیاسی بالایی برخوردار باشد که از مردم حوزه انتخابیه اش عذرخواهی کند
  یعنی انتظارم عبثه؟؟!

  (8)(6)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: