تاریخ ارسال : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۶:۰۴ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
از درآمد «سی پی» برای ساخت پارکینگ استفاده خواهد شد

از سیاه شدن تابلوهای «سی پی» تا روسیاهی شهروند متخلف

کاشان نیوز: کدخدایی-آرمان-سی-پیآرمان کدخدایی مدیرعامل شرکت آتی شهر هوشمند است. وی دوشنبه بیستم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ مهمان نشست هفتگی تحریریه کاشان نیوز بود. این ملاقات به دلیل انتشار مطلبی تحت عنوان «از روسیاهی «سی پی» تا سیاه شدن روزگار شهروندان کاشانی» صورت پذیرفت و مهندس کدخدایی برای توضیح در این خصوص و برطرف کردن شائبه‌های حضور «سی پی» در کاشان، در دفتر کاشان نیوز حاضر شد.

شرکت نیمه‌دولتی آتی شهر هوشمند مجری طرح سی پی در کاشان است که از بیستم فروردین‌ماه در مورد طرح خود اطلاع‌رسانی کرده و یکم اردیبهشت‌ماه طرح را رسماً آغاز کرده است.

کدخدایی هدف سی پی را ادغام تکنولوژی با ترافیک و تحقق شهر هوشمند عنوان می‌کند. وی یکی از معضلات حمل‌ونقل در کاشان را پارک‌های حاشیه‌ای در خیابان‌های پرتردد می‌داند که با حضور «سی پی» که تجربه موفقی در شیراز داشته است امید به حل این مشکل دارد. ازجمله‌ی این معابر، خیابان‌های بابا افضل و بهشتی هستند که به دلیل بافت تاریخی و قدمت مراکز خدماتی‌شان قابل تعریض نیستند(!).

وی با بیان این‌که یکی از خدماتی که ترافیک را مهار می‌کند ایجاد محدودیت‌هایی همچون طرح‌های زوج و فرد و طرح‌های پارک حاشیه‌ای است هدف از طرح‌های نوع دوم را جلوگیری از پارک‌های غیرضروری و بلندمدت عنوان می‌کند و آن را روشی برای رواج پارک‌های ضروری می‌داند. درعین‌حال هر شهروند طبق قانون می‌تواند از فضای پارک حاشیه‌ای هر خیابان استفاده کند. ازاین‌رو روش‌هایی همچون «سی پی» مطرح می‌شود.

کدخدایی این روش را نوعی فرهنگ‌سازی می‌داند چراکه با طرح «نیم ساعت اول رایگان» که بر روی تابلوهای سی پی هم ذکرشده افراد در مدت کوتاهی کار خود را انجام داده و محل را ترک می‌کنند. وی «نیم ساعت اول رایگان» را جز قانون پارک حاشیه‌ای دانسته و از آن به‌عنوان روشن‌ترین نکته‌ی این طرح یاد می‌کند.

از سوی دیگر برچسب هوشمند «سی پی» نوعی برچسب اعتباری است که به رواج شهر هوشمند و مردم هوشمند کمک کرده و از پرداخت‌های نقدی جلوگیری می‌کند. وی در ادمه گفت: این اولین برچسبی است که براساس دیدگاه کیف پول خودرو روی کار آمده. بدین معنی که هدف آن این است که کلیه‌ی پرداخت‌های خودرو را ازجمله کارواش، بیمه، تعمیرات، عوارض و… را پوشش دهد.

مدیرعامل شرکت آتیه شهر بیش از ۵۲ درصد از سهام شرکت «سی پی» را متعلق به سازمان همیاری استان فارس می‌داند و تصریح می‌کند که بعد از سرمایه‌گذاری و اجرای طرح در کاشان، تجهیزات و دانش مربوطه را در اختیار شهرداری قرار می‌دهیم و پس از اتمام قرارداد شهر را ترک می‌کنیم و این شائبه که عده‌ای طرح می‌کنند و معتقدند شرکت «سی پی» پس از اتمام قرارداد تجهیزات و وسایل خود را با خود خواهد برد غلط است.

کدخدایی با تأکید بر این نکته که کاشان شهری متمدن است؛ آن را شایسته‌ی بالاترین سطح خدمات می‌داند. وی در مورد درآمد حاصل از پارکینگ‌های حاشیه‌ای می‌گوید: طبق ماده‌ی پانزده رسیدگی به قانون تخلفات رانندگی، صد در صد این درآمد باید صرف ساخت پارکینگ مکانیزه، سطحی و طبقاتی در همان شهر شود. ساخت پارکینگ را شهرداری بر عهده دارد که متعهد شده است تا دو سال دیگر پارکینگ‌های عمومی را در کاشان به بهره‌برداری برساند.

وی در پاسخ به سؤالات پی‌درپی خبرنگاران حاضر در جلسه می‌گوید، اگر تا دو سال دیگر با درآمدهای این طرح پارکینگی برای محدوده خدماتی «سی پی» نساختند آن‌وقت شما حق‌دارید اعتراض کنید.سی پی ۱

در پایان وی از شناسایی فردی که به دلایل کاملاً شخصی تابلوهای «سی پی» را در هفته‌های اخیر سیاه کرده است گفت و اضافه کرد شرکت آتیه سازان با دستور دادستان موفق به بازبینی دوربین‌های مسیر شده و با شناسایی فرد خاطی از این فرد شکایت کرده است؛ که با توجه به تخریب اموال عمومی توسط این فرد برخوردهای قانونی با وی صورت خواهد گرفت.

گفتنی است شهرداری کاشان تاکنون نسبت به اجرای پارکینگ عمومی در کاشان اقدامی نکرده است و یکی دو مورد پارکینگ بدون تجهیزات و تاسیسات اولیه و ابتدایی توسط بخش خصوصی یا نهادهای دیگر اداره می‌شود که شهروندان از آن‌ها هیچ‌گونه رضایتی ندارند و این در حالی است که سال‌هاست شهرداری تمامی فضایی که باید در ساخت‌وسازهای شهری به پارکینگ اختصاص یابد را فروخته است، بعنوان مثال قانوناً به ازای هر طبقه ۲۴ متر پارکینگ باید احداث شود، اما با راهی شدن تخلفات به کمیسیون‌های متعلق به شهرداری یا توافق با شهرداری این موارد را که درآمد خوبی هم دارد را به شهروندان فروخته و از محل فروش آن‌ها نیز هیچ‌گونه پارکینگی تا کنون در شهر ایجاد نکرده است و به نظر می‌رسد اجرای «سی پی» نیز -اگرچه توضیحات مدیرعامل شرکت آتیه سازان در خصوص هوشند شدن ترافیک قانع‌کننده بود- برای کسب درآمد برای شهرداری کاشان در دستور کار قرار گرفته است، تا بدهی های امروز را به تعویق بیاندازد، تا فردا چه پیش آید!

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=56515
مطالب مرتبط

  • حامی اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۵ - ۷:۴۰ ق.ظ - پاسخ دادن

    دوستان عزیز شهرداری چی فقط پول پارکینگ رو می گیرن و بعد فراموش می کنن پارکینگش رو بسازن . که البته این نوع طرز فکر برای بقیه مسائل و حرفهاشون هم صدق می کنه

    (3)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: