تاریخ ارسال : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۶:۳۴ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
گزارش بازدید از نمایشگاه کتاب تهران همراه با رونمایی از دو کتاب جدید «امیرعباس مهندس»

از شهر «آفتاب» تا «شهر آفتاب»

کاشان نیوز-امیرحسین ایزدپناه: بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب، در «شهر آفتاب» تهران به پایان رسید. نمایشگاه کتاب تهران به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اتفاقات فرهنگی سال، همیشه موردتوجه علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرارگرفته است.نمایشگاه کتاب ۹۵-kashannews.net (1) نمایشگاه کتاب ۹۵-kashannews.net (2)

پنجشنبه هفته گذشته، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با همکاری شهرداری کاشان، برای بازدید از این نمایشگاه کتاب، سفری یک‌روزه را برای جمعی از هنرمندان، فعالان هنری، فرهنگی و رسانه‌ای کاشان و همچنین کارمندان اداره‌های ارشاد و شهرداری کاشان، تدارک دیده بود. «مصطفی جوادی مقدم» رئیس اداره ارشاد کاشان نیز در این سفر، حضور داشت. تغییر مکان برگزاری باعث شده بود که نمایشگاه، دست‌کم برای کاشانی‌ها، سهل‌الوصول‌تر از قبل باشد.

نقطه عطف این سفر برای فعالان فرهنگی کاشان، ویژه‌برنامه‌ای بود که در نمایشگاه کتاب و در بخش «سرای اهل‌قلم» برگزار شد و طی آن از دو کتاب جدید «امیرعباس مهندس» به نام‌های «فقط برای قدم زدن با تو زنده‌ام» و «و نمی‌دانی که چقدر نیستی» با حضور نویسنده و ناشر (شاسوسا) رونمایی شد. در این برنامه «هادی خورشاهیان»، «حسین باغ شیخی» و «منیر عسگر نژاد» (مدیر نشر شاسوسا) صحبت‌هایی را درباره این کتاب‌ها بیان داشتند. «امیرعباس مهندس»، شاعر، روزنامه‌نگار، عکاس، نقاش و از فعالان فرهنگی شهر کاشان است که تاکنون چند مجموعه شعر و قطعه ادبی منتشر کرده است.

تغییر مکان برگزاری نمایشگاه کتاب از «مصلّا» به «شهر آفتاب»، اگرچه به دلیل تجربه نخست، با دشواری‌ها و مشکلاتی همراه بوده است ولی به نظر می‌رسد با تلاش زیاد وزارت فرهنگ و ارشاد و شهرداری تهران، درمجموع، نسبت به قبل، رضایت بیشتری برای علاقه‌مندان به کتاب به همراه داشته است. فضای سالن‌ها و غرفه‌ها، امسال وسیع‌تر و شکیل‌تر از قبل شده بود؛ و با توجه به نمایشگاه کتاب ۹۵-kashannews.net (3)سلیقه فرهنگی مدیران دولت تدبیر و امید، شاید بتوان باکمی اغماض گفت که فضا برای حضور طیف‌های مختلف سلایق فرهنگی در این نمایشگاه، بهتر از سال‌های قبل بود. همچنین با توجه به آمارهای رسمی که از حضور مخاطبان و علاقه‌مندان به کتاب در این نمایشگاه ارائه می‌شود و با توجه به شرایط اقتصادی رکود فعلی ایران، افزایش نسبتاٌ چشمگیر بازدیدکننده، خبر خوشحال‌کننده‌ای برای علاقه‌مندان به کتاب است.

امید است که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری کاشان، به‌عنوان نهادهای مسئول در برابر فرهنگ عمومی و شهروندی، در آینده بازهم چنین اقدامات قابل‌ستایشی را انجام دهند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=56542
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: