تاریخ ارسال : ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۱۱ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

از کجا درآمد شهرداری آران و بیدگل نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش یافته

کاشان نیوز: به گفته شهردار آران و بیدگل، درآمد شهرداری آران و بیدگل برای اولین‌بار در نیمه نخست امسال از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت.
به گزارش خبرگزاری ایمنا، رضا رمضانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درآمد شهرداری آران و بیدگل در نیمه نخست سال ۹۷ از مرز ۲۰ میلیارد تومان گذشت که این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شهردار آران و بیدگل تاکید کرد: شرایط جدید اقتصادی کشور پس از جهش ارزی، سبب شده که هزینه های جاری و هزینه پروژه های عمرانی شهرداری افزایش یابد، اما در مقابل، درآمدهای حاصل از عوارض، ساخت و ساز و زمین و مسکن شهرداری به شدت کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه درآمد شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده متناسب با وضعیت اقتصادی شهرک‌های صنعتی نیست، افزود: افزایش درآمد شهرداری آران و بیدگل در شش ماهه نخست امسال در شرایطی است که در این مدت، اصناف در شهر نسبتا دچار رکود بوده‌اند و به دلیل شرایط ارزی و افزایش شدید قیمت‌ها، میزان پرداخت عوارض توسط شهروندان به ویژه عوارض نوسازی نیز بسیار پایین بوده است.

 • درآمدهای حاصل از عوارض، ساخت و ساز و زمین و مسکن شهرداری به شدت کاهش یافته است
 • درآمد شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده متناسب با وضعیت اقتصادی شهرک‌های صنعتی نیست
 • پرداخت عوارض توسط شهروندان به ویژه عوارض نوسازی نیز بسیار پایین بوده است
 • در این مدت، اصناف در شهر نسبتا دچار رکود بوده‌اند

رمضانی با بیان اینکه شرایط مالی شهرداری آران و بیدگل در مقایسه با سایر شهرداری‌های استان و شهرهای مجاور، مطلوب‌تر است، خاطرنشان کرد: در حالی که اغلب شهرداری‌ها در شرایط کنونی، توانایی پرداخت به موقع حقوق پرسنل را ندارند، در یک سال گذشته، حقوق کارکنان شهرداری بدون تاخیر، ماهانه پرداخت می‌شود.

شهردار آران و بیدگل، با اشاره به پروژه‌های عمرانی گفت: عملیات عمرانی پروژه‌های اولویت‌دار شهرداری آران و بیدگل در محدوده ناحیه یک شامل خیابان افتخارالاسلام دربندی، خیابان فاطمیه (سرکوچه دراز) و ساختمان مدیریت ناحیه یک شهرداری آران و بیدگل در حال اجرا است همچنین ،برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات برای ساماندهی رینگ هلال در حال انجام است تا بتوان در آینده‌ای نزدیک، فعالیت های عمرانی برای ساماندهی محدوده رینگ آستان حضرت محمد هلال بن علی را آغاز کرد.

وی اضافه کرد: در محدوده ناحیه دو، عملیات عمرانی پروژه‌های اولویت دار، شامل بلوار خلیج فارس(جاده قدیم)، خیابان امامزاده ابراهیم(ع) و محور تاریخی نقشینه در حال تکمیل‌سازی است و علاوه بر این برای تسریع در پیشرفت پروژه‌ها، برنامه‌ریزی برای کنترل هزینه‌های نواحی انجام شده است.

رمضانی به بودجه ۴۰ میلیارد تومانی شهرداری آران و بیدگل در سال جاری اشاره کرد و افزود: این میزان بودجه، نیازهای جاری شهرداری را تامین می‌کند و برای بهبود و افزایش پروژه‌های عمرانی باید این میزان به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ناپایدار بودن بعضی از ردیف‌های درآمدی شهرداری نیز از دیگر مشکلاتی است که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، تاکید کرد: حرکت به سمت افزایش درآمدهای پایدار و افزایش سهم این درآمدها در بودجه سالانه شهرداری ضروری است.

در این گزارش به نحوه و محل افزایش درآمد شهرداری اشاره‌ای نشده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72522
مطالب مرتبط

 • صادق آبان ۱۴, ۱۳۹۷ - ۸:۴۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقای غلامیان،ازیوم الله سیزده آبان چه خبر؟!نکنه جنابعالی هم مخالف این روزهستی؟اصلا” حضورداشتی؟اگرنداشتی حداقل ازطریق نوچه هایتان چندتاعکس ازاین روزدرسایت کاشان نیوزقرارمی دادید.

  (2)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: