تاریخ ارسال : ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۰۸ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly
برگزاری هفته فرهنگی ابزاری است برای اثبات قدمت و قدرت فرهنگ ایرانی

استفاده ابزاری از ۲۸ مرداد برای تضعیف نهادهای قانونی

کاشان نیوز-سعیدغلامیان*: هفته گذشته خبری مهم در کاشان شنیده شد، خبر ملاقات سفیر ایران در انگلستان و فرماندار کاشان در فرمانداری کاشان، این ملاقات نه در لندن و نه حتی در تهران انجام نشده است، بلکه یک دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی به کاشان آمده و با فرماندار ملاقات کرده و در خصوص راهکارهای فرهنگی مشترک درزمینهٔ مسائل مختلف بین کاشان و لندن و همچنین نحوه برگزاری هفته فرهنگی در کاشان و لندن بررسی شد. این یعنی کاشان در بین شهرهای ایران شهری مهم و برگزیده است و لندن صرف‌نظر از اینکه شهری است که سیاستمداران حاکم بر آن نه‌تنها ایران را که دنیا را به ظلم و ستم رنجیده کرده‌اند، شهری است که به دروازه تمدن اروپا شهره است و بسیاری از آیات عظام همچون سیستانی، مکارم شیرازی، مصباح یزدی و … در مرکز این شهر دفاتر و نمایندگی دارند و چه بسیار از شهروندان ایرانی و حتی مسئولان که برای درمان به آنجا رفته و ازآنجا خرید کرده و تعطیلات خود را در آنجا می‌گذرانند، سخن کوتاه اینکه سیاه‌کاری سیاست مردان خودخواه را به‌پای فرهنگ و تمدن یک ملت نمی‌نویسند.
بگذریم، اما خبر در رسانه‌ها انعکاسی نیافت و آن‌گونه که اهمیت داشت به آن پرداخته نشد، لیکن در غیاب یک تحلیل درست و معقول یک کانال تلگرامی که امثال آن این روزها از فضای مجازی مانند قارچ می‌روید و از محاسن تلگرامی بودن هم یکی این است که مؤسس این کانال‌ها مخفی هستند و مشخص نیست چه کسانی سیاست‌گذاری آن را به عهده‌دارند و مدیرانش در سایه و تاریکی نشسته و هر حرفی و تهمتی را خواستند روانه فضای مجازی کرده و به‌مثابه «من آنم که رستم بود پهلوان» خود را مسئول و مأمور هدایت شهروندان می‌دانند، اینجا هم یک کانال تلگرامی وظیفه سترگ مبارزه با استعمار پیر بریتانیا را به دست گرفت و با اهتزاز پرچم ضد استکباری با پیش کشیدن بهاییت و وهابیت و تکرار بخشی از جنایت‌های انگلستان در طول تاریخ، سعی کرد فرماندار کاشان و معاون استاندار اصفهان را در جایگاه یک نفوذی نشانده و سفیر کشور جمهوری اسلامی در انگلیس را که از دیپلمات‌های برجسته است را عامل نفوذ و دست‌نشانده انگلستان ترسیم نماید**!
عهدنامه پاریس! هم در این استنتاجات جایگاه خاصی یافت، انجام مذاکره سفیر و فرماندار در فرمانداری کاشان در آستانه ۲۸ مرداد و سالگرد کودتای آمریکایی-انگلیسی هم از اسناد بارز این نفوذ خائنانه دانسته شد! «بلی، آن‌هم در آستانه ۲۸ مرداد-که هیچ سالی در کاشان یادی از مصدق و ۲۸ مرداد نمی‌شد مگر امروز که می‌خواهند یک نفر را منکوب کرده و امتیازی در حوزه محلی کاشان بگیرند-!»
اما از همه جالب‌تر در یکی از موارد بکار بردن اصطلاح «کاشان شهر خانه» بود که انتخاب این ادبیات در کنار دیگر مواردی که مطرح شده بود دایره مرکزی و مرکز کنترل این گروه را به‌خوبی مشخص می‌کند!
اما مگر تهران با مسکو (مسکو، روسیه، ۱۶ نوامبر ۲۰۱۵) خواهرخوانده نیست، با این استدلال باید عهدنامه‌های گلستان و ترکمانچای و جنگ‌های متعدد و جدا کردن قسمت بزرگی از کشور ایران و خیانت در عهدنامه فین کنشتاین و … را موردنظر قرار داده و نزدیک مسکو هم نرویم! عراق هم همین‌طور، مگر ۸ سال جنگ، بهترین جوانان ما را از ما نگرفت، مگر بسیاری از زیرساخت‌های اقتصادی ما را نابود نکرد، مگر غرامت شروع جنگ را پرداخت که الآن با یکدیگر جان در یک قالبیم؟
گذشته از اینکه حساب سیاست‌مدارها و مردم را هرگز نباید با یکدیگر محاسبه کرد. ملت هر کشور باید از قدر و احترام متقابل برخوردار باشد تا قدر و قیمت ملت ما هم حفظ شود و در انظار جهانی شکسته نشود. فرهنگ و تمدن یک ملت را نباید در قمار سیاست سیاست‌مداران باخت.

سخن کوتاه، در طول برگزاری هفته فرهنگی می‌توان ثابت کرد که فرهنگ غالب کدام است، اگر مابه قدمت و قدرت فرهنگ خود اعتقاد داریم باید به مدیران خود اعتماد کنیم و به کمک ایشان در فرصت پیش آمده فرهنگ خود را در میان اروپا ترویج کنیم، کاری که یکی از وظایف سفارت کشورمان در کشورهای دیگر است.
مردان و زنان سیاست‌مدار در همه کشورها طرفداری کامل و جامع یک ملت را ندارند، در بین هر ملتی اکثریت، با سیاسی‌کاری و تجاوز و تضییع حقوق دیگران موافقت ندارند، فرهنگ در هر کشوری از آن مردم است نه سیاستمداران، هر کشور هم دارای فرهنگ و تمدنی است مختص به خود و تقبیح ملل و فرهنگ‌ها نشانه نادانی و ظلمی است که از مبارزه با آن دم می‌زنند.
فراموش نکنید که ابناء بشر را مرزها و حدود و صغور سیاسی نمی‌تواند از هم جدا کند و شما حق ندارید ملت هر کشوری را با اتهامات شعارگونه «جنایت‌کار» و «جرثومه فساد» و «مرکز کفر» و «مرکز طلاق دنیا» و «دروغ‌گو» و «خیانت‌کار» و … از گردونه انسانیت خارج کنید!
مراقب باشید که اسلام دین «حب» است نه خشونت و تشیع مذهب صلح و دفاع است نه جنگ‌افروزی.
**لازم به ذکر است که این قلم قصد دفاع از فرماندار کاشان را ندارد و بدین جهت تاکید می‌نماید که انتقاداتی بر ایشان نیز وارد است ولی نباید از محاسن یک مدیر به دلیل انتقاداتی که به وی وارد است چشم پوشید، حضور یک دیپلمات ارشد در فرمانداری کاشان اولاً، دلیل اعتبار فرهنگ و هنر کاشان و سند برجسته بودن و داشتن قابلیت ارائه در یک کشور اروپایی و قدرت عرض‌اندام در برابر کشورهایی که در این حوزه مدعی هستند بوده و ثانیاً، نشان‌دهنده وزانت و مدیریت مدبرانه دکتر مومنیان در مسائل حوزه مدیریت فرمانداری کاشان است.

*روزنامه نگار و وکیل دادگستری

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68110
مطالب مرتبط

 • مهدی مرداد ۳۱, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  واقعا جای تاسفه که یه عده به راحتی منافع کاشان رو فدای مصالح سیاسی خودشون میکنن
  چه اشکالی داره کاشان در سطح بین المللی خودش رو نشون بده و دستاوردهای فرهنگیش رو نمایش بده؟! هفته فرهنگی امکانی برای شناساندن فرهنگ و هنر و تمدن کاشانه واقعا دلیل این مخالفتهای کور و بی منطق چیه؟
  یه عده به عنوان تیم رسانه ای اطراف دفتر نماینده جمع شدن و هر چی که خلاف میل دکتر ساداتی نژاد بدونن رو به بهانه های مختلف تخریب میکنن واقعا جای تاسف داره…

  (0)(0)
  • مدیر سایت مرداد ۳۱, ۱۳۹۶ - ۲:۲۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   مهدی عزیز، تا کنون ما در این خصوص اظهارنظری از سوی آقای ساداتی نژاد نشنیدیم. اما با قسمت اول دیدگاه جنابعالی موافقیم.

   (0)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: