تاریخ ارسال : ۰۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۶ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly

اعطای گواهی‌نامه درجه هنری به بانوان نگارگر کاشانی

کاشان نیوز: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، از اعطای درجه هنری به چهار نفر از بانوان نگارگر کاشانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان: مصطفی جوادی مقدم در آیین تقدیر از خانم «مریم جملی» نگارگر کاشانی و برگزیده یازدهمین جشنواره جلوه‌های رضوی در هنرهای سنتی گفت: شورای ارزش‌یابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارزیابی اسناد، مدارک و سوابق هنری و فرهنگی افراد پرداخته و اعطای درجه هنری و سطح آن‌را مشخص می‌کند، ‌این شورا پس از بررسی‌پرونده، چهار نفر از بانوان هنرمند شهرستان در رشته نگارگری را شایسته دریافت درجه دو و سه هنری دانست.

مصطفی جوادی مقدم افزود: خانم‌ها «سوده‌سادات رضویه» و «مریم جملی» در رشته تذهیب گواهی‌نامه درجه دو هنری و خانم «سمیه تمنایی» در رشته گل و مرغ و خانم «آرزو زرگریان» در رشته مینیاتور گواهی‌نامه درجه هنری سه هنری را کسب کردند.

وی همچنین با اشاره به اعطاء گواهی‌نامه درجه دو و سه هنری به ۱۳ هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی کاشان توسط شورای ارزش‌یابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لوح اعطای درجه هنری همه این هنرمندان پس از امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیینی به آنان اعطا خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: درجه هنری هنرمندان از یک تا پنج تعیین می‌شود، ‌به این ترتیب که گواهی‌نامه درجه یک معادل مدرک دکتری، درجه دو معادل مدرک فوق‌لیسانس‌، درجه سه معادل مدرک کار‌شناسی، ‌درجه چهار معادل مدرک فوق‌دیپلم و درجه ۵ معادل مدرک دیپلم است.

وی ضمن بیان اعتبار و ارزش درجه‌های هنری تصریح کرد: درجه هنری امتیازهایی برای افراد مشمول دارد که می‌توان به ارزش استخدامی آن اشاره کرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=63831
مطالب مرتبط

 • من دی ۳, ۱۳۹۵ - ۵:۴۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  آقای جوادی
  شاعران و نویسندگان چی؟
  آنها که چند کتاب دارند و منتظر یک احوالپرسی ساده هستند.

  (1)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: