تاریخ ارسال : ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت : ۹:۴۲ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
اگر مشکلات ناشی از محدوده و حریم حل نشود؛

الحاق سفیدشهر به کاشان و جدایی از آران و بیدگل پیگیری می‌شود

رئیس شورای اسلامی سفید شهر گفت: «در صورتی که مشکلات ناشی از محدوده و حریم حل نشود مردم فرآیند جدایی سفید شهر از آران و بیدگل را پیگیری کرده و انضمام به کاشان را درخواست خواهند کرد.»

کاشان نیوز: رئیس شورای اسلامی سفید شهر گفت: «در صورتی که مشکلات ناشی از محدوده و حریم حل نشود مردم فرآیند جدایی سفید شهر از آران و بیدگل را پیگیری کرده و انضمام به کاشان را درخواست خواهند کرد.»

به گزارش ایسنا، محمد علی رحیمی افزود: زمین‌های کشاورزی آباء و اجدادی در حریم مشکات از شهرستان کاشان قرار گرفته است در صورتی که ملکیت آن در اختیار مردم سفید شهر می‌باشد.

وی تصریح کرد: این دوگانگی باعث سردرگمی مردم شده به نحوی که برای حل و فصل مسائل ثبتی و بحث‌های حقوقی زمین‌های مسکونی و کشاورزی بین دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل سرگردان مانده‌اند.

رحیمی ریشه این مشکل را در تقسیمات کشوری ناشی از جدا شدن شهرستان آران و بیدگل از کاشان دانست و گفت: به نظر می‌رسد در زمانی که این دو شهرستان از هم جدا شده‌اند نسبت به دغدغه‌های مردم در خط مرزی کار کار‌شناسی و دقت کافی صورت نگرفته و این امر باعث مشکلات حقوقی بسیار در نواحی مرزی شده است.

نماینده مردم سفید شهر در شورای اسلامی یادآور شد: در فروردین ماه ۹۱ تفاهمنامه‌ای بین فرمانداری کاشان و آران و بیدگل به امضاء رسید که با انتقال یحیی آباد به کاشان مشکل سفید شهر در خصوص محدود و حریم مرتفع شود ولی این تفاهمنامه در مردادماه ۹۲ توسط مسئولین آران و بیدگل به صورت یک طرفه فسخ شد که این امر اعتراض شدید مردم سفید شهر را به دنبال داشت.

رئیس شورای اسلامی سفیدشهر اذعان داشت: برای مردم مهم نیست از لحاظ تقسیمات کشوری در کدام شهرستان قرار گیرند، آنچه مهم است دریافت خدمات است که باعث رفاه حال مردم شده و مشکلات آنان را کم کند.

رحیمی قرار گرفتن در حوزه شهرستان کاشان را برای مردم مناسب‌تر از آران و بیدگل ارزیابی کرد و گفت: غالب مراودات مردم سفید شهر با کاشان است و حتی راه ارتباطی مستقل با آران و بیدگل وجود ندارد.

این عضو شورا گفت: در صورتی که در حوزه استحفاظی شهرستان کاشان واقع شویم از خدمات بسیار مطلوب سازمان‌هایی بهره‌مند خواهیم شد که سابقه طولانی دارند ولی این موضوع در حوزه آران و بیدگل به عکس می‌باشد از خدمات مجموعه‌ها و اداره‌های تازه تاسیس و نوپا استفاده می‌کنیم.

وی تأکید کرد: منصفانه نیست هزینه شهرستان شدن آران و بیدگل به دوش شهرهای کوچک باشد ولی به حداقل درخواست‌های مردمی از طرف مرکز شهرستان ترتیب اثری داده نشود.

رحیمی گفت: اعضای شورای اسلامی سفید شهر اتفاق نظر دارند چنانچه مسئولان شهرستان آران و بیدگل به درخواست‌های به حق مردم این شهر به خصوص در زمینه مشکلات محدوده و حریم توجه نکنند فرآیند جدایی از آن شهرستان و الحاق به کاشان را پیگیری خواهند نمود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=28318
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: