تاریخ ارسال : ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت : ۱:۲۶ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
چه کسی شهرداری کاشان را موظف به هزینه کردن عوراض شهروندان برای ورزش کرده است

امتیازات تیم‌داری برای شهرداری کاشان است اما مشکلاتش برای دیگران

کاشان نیوز: نائب رئیس شورای شهر کاشان در روز شنبه ۱۶ بهمن‌ماه در بند ۱۴ نطق پیش از دستور خود «عدم تعیین مبلغ تخصیص‌یافته و هزینه شده برای تیم‌داری در بخش ورزش حرفه‌ای» را یکی از معضلات مدیریت شهری کاشان عنوان کرده بود.
در چندروزه اخیر با پایان یافتن مسابقات بسکتبال، فوتبال و هندبال  یکی از عوارض این مشکل از زاویه‌ای دیگر خود را نشان داده است.
بازیکنان تیم فوتبال شهرداری کاشان که بعدازظهر پنجشنبه ۲۶ اسفند به دلیل عدم پرداخت مطالبات خود از حضور در زمین و بازی مقابل نفت امیدیه خودداری کرده بودند با وعده‌هایی راضی شدند مقابل نفت امیدیه به میدان بیایند اما بدون انگیزه بازی کردن باعث شد ۲ امتیاز حساس را از دست بدهند و علی‌رغم قهرمان شدن این تیم وعده‌ها تاکنون عملی نشده است.

تیم هندبال شهرداری کاشان نیز در روز پایانی موفق شد با غلبه بر مهمانش هیئت هندبال مرودشت عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند. این در حالی بود که پیش از شروع مسابقه بازیکنان این تیم به دلیل بدقولی مسئولان برای پرداخت مبلغ قراردادها ناراحت بودند و نمی‌خواستند در زمین حاضر شوند، اما سرانجام با قول‌هایی که داده شد در مسابقه حضور پیداکرده و قهرمان هم شدند. لیکن خبری از ایفای عهد در این مورد هنوز ارسال نشده است.

تیم بسکتبال شهرداری کاشان هم دچار مشکلاتی از همین جنس بوده است، ایوان کوله‌کوویچ، پویا تاجیک و سیان ویلیامز سه بازیکن شهرداری کاشان هم در حین لیگ برتر بسکتبال مطالبات خود را مطرح کرده و حتی حاضر به بازی قابل تیم دانشگاه آزاد نبودند و درنهایت این اختلافات باعث شد بازیکنان خارجی این تیم از ادامه همراهی تیم بازمانده و تیم بدون بازیکن خارجی ادامه دهد.

مجید صالحی، سرمربی کاشانی‌ها بعد از باخت در برابر شیمیدر تهران گفته بود روز دوشنبه دوم اسفندماه پس از بازی با دانشگاه آزاد طی برگزاری کنفرانس مطبوعاتی علت این سوء مدیریت را برای همه بازگو و روشن خواهد کرد اما در این خصوص سخنی به میان نیامد و خبری هم در این مورد شنیده نشد و بعدها وی گفت: «در باره شرایط بحرانی تیم هیچ صحبتی نمی‌کنم، مدیریت باشگاه باید جوابگو باشد»

اگرچه شهرداری کاشان در خصوص تیم‌داری و هزینه کردن برای تیم‌های ورزشی با سؤالات و ابهامات فراوانی روبرو است، عده‌ای سعی دارند با فرافکنی، این مشکلات را به دیگران نسبت داده و مدیران باشگاه را مقصر قلمداد کنند اما توجه به این موضوع که سهم مدیریت باشگاه در این مشکلات تا موضع شهرداری در قبال تأمین بودجه تیم‌ها مشخص نشود قابل‌بحث نخواهد بود.

هیچ‌کس از شهرداری برای نداشتن تیم بازخواستی نکرده و نمی‌کند ولی ظاهراً شهرداری که طالب تکرار نامش با هر قیمتی است و این امتیاز را در نگهداری پرهزینه تیم‌های ورزشی دیده است باید در این مقوله پاسخگو باشد و نباید با پاک کردن صورت مسئله مشکل را به دیگران نسبت دهد.

این در حالی است میلاد مسائلی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم  و فارس اظهار داشته است؛ «رقم قرارداد ما با تیم شهرداری کاشان همانند قراردادهای شش سال قبل بود و با جان و دل برای این تیم کار کردیم و توانستیم قهرمانی را به دست بیاوریم و جالب است همین مبلغ ناچیز هم شب عیدی که به آن نیاز داریم به دستمان نرسیده است و سال گذشته هم با وجود قهرمانی تیم منیزیم همه قرارداد بازیکنان را پرداخت نکرد و امسال هم شهرداری کاشان این ماجرا را تکرار کرده است.»
شورای شهر کاشان -که بر موج تبلیغات سوار شده و رئیس شورا که به مناسبت راهیابی تیم شهرداری کاشان به مسابقات آسیایی هندبال ۲۰۱۷ پیام تبریک ارسال کرده- و شهرداری که تاکنون در هیچ موضوعی حاضر به پاسخگویی در برابر اعمالشان نبوده‌اند باید مسئولیت این مهم را پذیرفته و پاسخی درخور به افکار عمومی بدهند و باید بدانند که سکوت کردن در قبال معضلات شهری راه‌حل معقولی نیست.

در پایان کاشان نیوز از صاحب نظران دعوت می‌کند برای بررسی تاثیرات تیم داری شهرداری بر ورزش در کاشان نظرات کارشناسی خود را با شهروندان در میان بگذارند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=65770
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: