تاریخ ارسال : ۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۶ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly

امروز دادگستری کاشان تعطیل است، فردا بیایید

کاشان نیوز: ‍ روز چهارشنبه ۶ دیماه ۱۳۹۶ در ساعت ۱۱ با مراجعه به دادگستری کاشان با بسته بودن درب‌های آن روبرو شدم و جمعیت ایستاده در پشت درب با دو سرباز جوان مواجه بودند که در مقابل تمنا و التماس مراجعه کنندگان برای ورود می‌گفتند؛ کارمندان دادگستری امروز جلسه دارند و دادگستری تعطیل است بروید و فردا مراجعه کنید.

یکی می‌گفت مرخصی گرفتم، یکی می‌گفت از روستا آمده‌ام و….

فارغ از موضوع جلسه که برخی شنیده‌ها حکایت از ارتباط آن با حقوق شهروندی و آموزش‌های اخلاقی داشته، این سوال ایجاد می‌شود که آیا می‌شود به راحتی یک اداره را تعطیل اعلام کرد؟!!

آموزش مهم است چه در خصوص امور حرفه‌ای و تخصصی باشد و چه در امور اخلاقی و رفتارهای فردی ولی آیا وقت آن باید درساعات اداری باشد؟

آیا هیچ راهکاری برای تشکیل این جلسات در خارج از وقت اداری وجود ندارد؟
بیایید تصوری کنیم، تصور کنیم ریاست محترم دادگستری کاشان الساعه وقت خود را به ما اختصاص داده و با صد دلیل منطقی و استدلال قانونی پاسخ ما را دادند و اعلام کردند تعطیل کردن دادگستری کاملا قانونی بوده و تشکیل جلسات در خارج از وقت اداری به هزار دلیل قاطع و مبرهن امکان نداشته و جلسه باید فقط و فقط در همین ساعات اداری برگزار می‌شد.
ریاست محترم، سمعا و طاعتا!، ولی آیا این امکان هم نبود که این تعطیلی اطلاع رسانی عمومی شود؟

قطعا چنین جلساتی که سخنران از پیش تعیین شده دارد بطور ناگهانی تشکیل نمی‌شود و روز تشکیل آن از قبل مشخص است،
آیا شایسته نبود از رسانه‌های رسمی و حداقل از امکان گسترده و در دسترس فضای مجازی برای اطلاع رسانی این تعطیلی قانونی و غیرقابل اجتناب استفاده می‌شد؟
آیا این امکان نبود که با نصب یک بنر ساده حداقل از دو روز قبل این تعطیلی را اطلاع رسانی می‌شد؟

صرف نظر از این موضوع که عدم اطلاع رسانی، شبهه غیرقانونی بودن تعطیلی را به ذهن متبادر می‌کند و ورای توصیه‌های مترقی و هوشمندانه‌ای که در دین مبین اسلام برای احترام به وقت و عمر دیگران وجود دارد،
در ماده ۵۶ منشور حقوق شهروندی دسترسی سهل و آسان به مراجع صالحه قضایی از حقوق اساسی مردم شناخته شده است و بدیهی است تعطیلی‌های بلا اطلاع چه بدین صورت که درب دادگستری کلاً بسته باشد و چه بدین نحو که ارباب رجوع علی‌رغم ورود به دادگستری با نبود کارمندان در اتاق‌های خود و حضور ایشان درمراسم تودیع و معارفه و یا کلاس‌های آموزشی مواجه شود، هر دو از مصادیقی است که مخل حقوق اساسی آن‌ها در مراجعه سهل و آسان به دادگستری می‌باشد.

ختم کلام:
مسئولان محترم ذیربط اگر حقیقتا هیچ چاره و راه کاری برای اجتناب از تعطیلی قانونی! دادگستری در چنین مواردی نیست حداقل از امکانات روز برای اطلاع رسانی به مردمی که وقت می‌گذارند و به دادگستری مراجعه می‌کنند استفاده فرمایید.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69817
مطالب مرتبط

 • ناشناس دی ۱۱, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام.کی تومملکت ماحقوق ملت رعایت شده که این باردوم باشه؟؟؟اینجا یه عده دستور میدن مابقی ملت هم باید بگن چشم.عین عدالت اسلامی است این امر.

  (1)(0)
 • علی خانبان پور دی ۷, ۱۳۹۶ - ۸:۴۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  کلا بازو بسته اش فرقی به حال کسی نمیکنه.بسته باشه بهتره

  (4)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: