تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۳:۴۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
با تبدیل ساختمان فعلی شهرداری به موزه مرکزی کاشان؛

اموال شخصی و آثار سهراب سپهری به کاشان منتقل می‌شود

روز خبرنگار دانشگاهکاشان نیوز: رئیس دانشگاه کاشان گفت: در حالی که چند داوطلب دیگر، برای ایجاد شعبه‌ای از موسسه «آی‌سی‌تی‌پی» ایتالیا در ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، اما تقریبا انتخاب کاشان برای ایجاد این موسسه قطعیت یافته تلقی می‌شود.

عباس زراعت در نشست با ارباب خبر و رسانه، با اعلام این‌که گفت‌گوهای مقدماتی با سازمان یونسکو برای ایجاد این شعبه در دانشگاه کاشان صورت پذیرفته افزود: دوستان ما در یونسکو و در خود موسسه در حال انجام امور مقدماتی هستند و قرار است بخش حیات و زمین و بحث‌های مربوط به آب و کویر و بیابان و انرژی خورشیدی، موضوع بحث‌های این موسسه در منطقه ما باشد.

زراعت با اشاره به این‌که دانشگاه کاشان در جذب همکاری خیرین در طرح‌های پژوهشی و زیرساخت‌ها در ایران حرف اول را می‌زند، خاطرنشان ساخت: با همکاری موسسه سعیدی بحث تولید اسانس و گیاهان دارویی در کنار پژوهشکده اسانس، تاسیس هتل و مرکز تحقیقاتی ملی توسط بخش خصوصی در قمصر در حال پیگیری است و خیّر ترجیح داده در کنار این مجموعه یک کارخانه عطرسازی هم ایجاد شود.

وی افزود: در هفته دولت علاوه برای این‌که کلنگ احداث آزمایش‌گاه بیوتکنولوزی توسط یک خیر در دانشگاه کاشان به‌زمین زده می‌شود، با همکاری شهرداری کاشان موزه فرش در شهر کاشان گشایش می‌یابد و از طرفی با هماهنگی که با رییس موزه ملی ایران صورت پذیرفته، قرار شده ساختمان شهرداری فعلی کاشان که به زودی تخله می‌شود، به موزه مرکزی اجتماعی کاشان تبدیل و موزه فرش و کل آثار فرهنگی کاشان از سراسر ایران، از جمله آثار سهراب سپهری که در موزه کرمان است، به این موزه منتقل شود.

رئیس دانشگاه کاشان با بیان‌ این‌که آزمایش‌گاه‌های مرکزی دانشگاه‌ها آزمایش‌گاه‌هایی هستند که جدای از آزمایش‌گاه‌های تخصصی به سازمان‌های شهری خدمات می‌دهند و اکنون قرار است این‌ آزمایش‌گاه‌ها در سطح جهان اسلام به هم خدمات متقابل ارائه دهند یادآور شد: دبیرخانه مرکزی دانشگاه‌های جهان اسلام قرار است به دانشگاه کاشان واگذار شود.

زراعت با اشاره به بحث مدیریت اقتصادی افزود: پروژه‌ای با هزینه افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان برای ساخت یک مجموعه کلان رفاهی شامل هتل، سینما، سالن‌های نمایش و … طراحی و موافقت‌های اولیه آن نیز اخذ شده و در حال گفت‌وگو با سرمایه‌گذار هستیم تا به محض یافتن مکان مناسب آن در شهر، احداث آن آغاز شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر ۵ شرکت دانش‌بنیان در سطح کاشان مشغول فعالیت هستند، تاکید کرد: تلاش داریم با راه‌اندازی شرکت دانش‌بنیان در حوزه فرش و گلاب و اسانس، استاندارد بین‌المللی این محصولات را به دست آوریم.

زراعت با تاکید بر این‌که از قول دانشگاه صریحا اعلام کنید که منطقه بزرگ کاشان به استناد دو طرح مطالعاتی که در فاصله ۸۴ تا ۹۴ انجام شده، به خاطر بحث‌های جناحی و علمی کارنکردن خیلی عقب‌مانده است و به شدت افت کرده‌ایم، از راه‌اندازی شورای پژوهش و فن‌آوری در دانشگاه کاشان خبر داد و افزود بناست برای مدیران شهری کمیته‌ای تشکیل بدهیم تا بحث‌های مدیریتی در این کمیته‌ها، علمی پیگری شده و سپس مدیران شهری براساس شاخص‌های علمی و شایسته‌سالاری تعیین شوند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=59597
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: