تاریخ ارسال : ۰۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۰۵ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

انتخاب ۸۹ اثر برای بازبینی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان

کاشان نیوز – مسئول ستاد چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان، از پذیرش ۸۹ اثر در مرحله انتخاب متون در بخش صحنه‌ای این جشنواره خبر داد.
به گزارش ایمنا؛ مرتضی والی‌زاده گفت: هیئت انتخاب بخش صحنه‌ای چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان ۸۹ متن را برای مرحله بازبینی انتخاب و معرفی کرد.
رییس ستاد چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان یادآور شد: بر اساس فراخوان اعلام شده برای ارائه‌ آثار، اولویت انتخاب با نمایش‌نامه‌ها و متون ایرانی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: طبق نظر هیئت انتخاب بخش صحنه‌ای، از نظر محتوا و موضوع قالب متون پذیرفته شده در مرحله بازخوانی ۵۸ درصد متون با مضامین اجتماعی، ۲۶ درصد دفاع مقدس، شش درصد طنز، شش درصد دینی و رضوی، یک درصد تاریخی، یک درصد کودک و ۲ درصد متون در سایر موضوعات ارسال شده و بیشترین استقبال از استان‌های اصفهان، تهران، همدان و کرمانشاه بوده است.
رییس ستاد چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با بیان اینکه بازبینی آثار با نظر هیئت انتخاب به‌صورت حضوری و یا غیرحضوری و با ارسال لوح فشرده انجام می‌شود، گفت: هنرمندان جهت بازبینی تا ۱۰ آبان‌ماه فرصت دارند که لوح فشرده اثر نمایشی خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در کاشان_ بلوار شهیدان خاندایی- فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان ارسال کنند.
والی‌زاده تصریح کرد: هیئت بازبینی آثار از بین ۳۴۵ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره ۸۹ اثر در بخش صحنه‌ای و ۹۹ اثر در بخش خیابانی را انتخاب کردند که سرانجام ۲۸ اثر نمایشی موفق به حضور در جشنواره خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود گروه‌های برگزیده بیش از ۷۰ نوبت اجرا در سالن‌های نمایش و سطح شهر کاشان داشته باشند.
چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان به‌عنوان بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کاشان به میزبانی فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی در چهار بخش «صحنه‌ای»، «خیابانی- محیطی»، «بین‌الملل» و بخش «کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی» از یکم الی نهم آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72483
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: