تاریخ ارسال : ۰۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۵۲ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

انعطاف‌پذیری با رنگ‌به‌رنگ شدن متفاوت است

کاشان نیوز: فرماندار کاشان گفت: در حوزه اجرا ازآنجاکه مردم سیاست‌های این دولت را انتخاب کردند آنچه اجرا می‌شود باید بر اساس سیاست‌های دولت باشد درحالی‌که انتقادها از همه طیف‌ها را باجان و دل پذیرا هستیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان، حمیدرضا مومنیان در دیدار با منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان کاشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمدباقر (ع) و گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: امید است تلاش‌های صورت گرفته در حوزه مدیریت شهری مقبول درگاه احدیت قرارگرفته باشد.

وی بابیان اینکه وفاق و همدلی در قالب شورا متجلی می‌شود و این همدلی را در شعار انقلاب اسلامی نیز محقق شد که مردم در تصمیمات خودشان سهیم هستند و ساختار و شکل جمهوریت و محتوای مبانی دین و آموزه‌های دینی هم موردتوجه سیاست‌گذاران از ابتدای انقلاب تاکنون هم بوده است و در قانون اساسی نیز متجلی شده است.

فرماندار کاشان ضمن اشاره به وجود حداکثر ۱۲ اصل مربوط به شوراهای اسلامی شهر و عدم فراموشی این موارد خاطرنشان کرد: برخی تحرکات مبنی بر عدم مشارکت مردم در انتخاب سرنوشت خود مطرح بود اما رهبر انقلاب اسلامی حکیمانه با عبارت به پیروی از رأی مردم در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری به این موارد پاسخ داد.

مومنیان بابیان اینکه «الله‌اکبر» نه اینکه شعار بلکه سلاح است، تصریح کرد: در حوزه برجام رهبر انقلاب اسلامی با فتوا دادن در مورداستفاده از سلاح‌های هسته‌ای و فرمایشات ریاست جمهوری مبنی بر شکست‌ناپذیر بودن نظام باوجود ۴۳ میلیون رأی مصداق بارز سلاح «الله‌اکبر» است.

وی بابیان اینکه اجازه نمی‌دهیم مسیری علیه شورای شهر که وظیفه جهت خدمت‌رسانی به مردم دارد، تشکیل شود، ابراز کرد: آنچه به‌عنوان رأی و عضویت در شورای شهر مطرح بوده تنها مجوز خدمت‌رسانی افراد در قالب شورای شهر را صادر کرده و همه افراد با هر تعداد رأی باید خود را ملزم به شرکت در جلسات شورای شهر بداند.

فرماندار کاشان شرکت آحاد اعضای شورای شهر در جلسات این نهاد را نشانه شعور سیاسی بالای این افراد دانست و بیان کرد: لازم است اعضای شورای شهر خود را نه متعلق به جناح و گروه خاص بلکه متعلق به مردم بداند و در تصمیمات شورای شهر به نحوی تأثیرگذار باشد که رضایت مردم و کسب رضایت الهی را به دنبال داشته باشد.

مومنیان ضمن تأکید بر بازخوانی سخنان رهبر انقلاب اسلامی در حوزه انقلابی بودن اذعان کرد: با برنامه بودن و منطقی عمل کردن به‌منزله انقلابی بودن است و ازجمله پارامترهای این ویژگی می‌توان به آینده‌نگر بودن اشاره کرد درحالی‌که تابع احساسات با انقلابی بودن مغایر است.

معاون استاندار اصفهان ضمن اشاره به سفارش پیامبر اکرم (ص) به مشورت کردن از صدر اسلامی تأکید کرد: لازم است تمامی مسئولان ازجمله اعضای شورای شهر شفاف بوده و از سؤال کردن نترسیم درحالی‌که ممکن است برخی از افراد ناراحت شده و اقداماتی انجام دهند اما ما مسئولان باید سعه‌صدر داشته باشیم.

مومنیان ضمن تأکید به دوری از تعصبات فکری عنوان کرد: رهبر انقلاب اسلامی در جریان به ثمر رسیدن برجام از نرمش قهرمانانه سخن به میان آوردند و لذا برجام را می‌توان نوعی نرمش قهرمانانه تلقی کرد اما باید دانست که انعطاف‌پذیری با رنگ‌به‌رنگ شدن متفاوت است.

وی گفت: از انواع آفت‌ها می‌توان به این مورداشاره کرد که افراد خود را به‌جای همه مردم ببینند اما پافشاری بر روی یک نظر خوب است درحالی‌که این موضوع باید در جلسات به بحث گذاشته شود و پس از رأی‌گیری در مورد آن تصمیم گرفته شود و به نتیجه نیز تمکین کرد.

فرماندار کاشان ضمن تأکید فرمانداری از برنامه‌های خوب در چارچوب قانون افزود: در حوزه اجرا ازآنجاکه مردم سیاست‌های این دولت را انتخاب کردند آنچه اجرا می‌شود باید بر اساس سیاست‌های دولت باشد درحالی‌که انتقادها از همه طیف‌ها را باجان و دل پذیرا هستیم.

معاون استاندار اصفهان ضمن تأکید بر ساختاربندی در شورای شهر خاطرنشان کرد: کارهای جزیره‌ای متعددی در سطح شهر در حال انجام است و باید این امور به‌صورت شبکه با یکدیگر مرتبط شوند و در مسائل اجتماعی نیز وقتی بر سر مسائلی توافق کردیم باید به آن پای بند باشیم.

مومنیان ضمن حمایت اعضای شورای شهر از مصوبات این نهاد علی‌رغم مخالفت ما با این مصوبات تصریح کرد: لازم است به طرح تفصیلی شهر توجه ویژه‌ای شود و آن را رعایت کنیم زیرا این طرح در مرحله ابلاغ بوده و به‌زودی ابلاغ می‌شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68268
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: