تاریخ ارسال : ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

اولین «لندآرت» ۴۰ نفره در نوش آباد رونمایی می‌شود

قصد هنرمندان این جنبش (لندآرت) به هیچ عنوان اجرای هنر فاخر نبود، بلکه برعکس در جهت نقد زندگی تجملاتی، استثمار انسانی و جامعه صنعتی بود و ایشان به دنبال نشان دادن و بازنمود تخریب، عدم ماندگاری و گذرا بودن زندگی انسانی بودند.

کاشان نیوز: اولین لندآرت (Land art) گروهی به سرپرستی پویا آریانپور در قلعه تاریخی قوام زنگ نوش آباد در فضایی به وسعت ۱۰ هکتار رونمایی می‌شود.
پویا آریانپور در گفت‌وگو با ایسنا گفت: این پروژه به‌عنوان یک پیام به تمام شهروندان ایرانی برای آشتی و دوستی با طبیعت و مسئولیت همگانی برای حفظ منابع محیط‌زیست است .
وی افزود: در اجرای این لندآرت ، ۴۰ نفر از هنرمندان دوستدار طبیعت و محیط‌زیست به مدت ۱۰ روز آثار خود را خلق کرده‌اند و در وز جمعه ۲۱ مهر از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به معرض نمایش عموم خواهند گذاشت.
به گفته وی، لند ارت یا هنر زمینی ، یک سبک هنری است که بر فرایندهای طبیعت تأکید می‌کند و نخستین بار در ۱۹۶۸ پدید آمد تا تذکری باشد برای عموم مردم که چگونه دنیای اطرافمان را ببینیم و درباره آن فکر کنیم؟و چگونه هنر می‌تواند آینده سیاره ما را تضمین کند و زندگی ما را غنی کند ؟
وی تصریح کرد: هنرمندان در اجرای این پروژه، از مصالح طبیعی و ارگانیک و آلی مانند چوب و سنگ و برگ و فلز و… استفاده کرده و اثر هنری را در فضای بکر و به‌دوراز تمدن و تکنولوژی اجرا کرده‌اند .
آریانپور متولد ۱۳۵۰ است که تحصیلاتش را در رشته نقاشی به انجام رسانده و از سال ۱۳۷۲ به‌صورت حرفه‌اى نقاشى مى‌کند و از سال ۱۳۷۳ در دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می‌کند .

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68762
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: