تاریخ ارسال : ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۵۹ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly
سند صداقت مجموعه شهرداری با مردم

اگر بدهی‌های قطعی شهرداری کاشان کمتر از ۲۰ درصد بودجه است، اسناد بین‌راهی چه می‌شوند

کاشان نیوز-حمیدرضا سعیدی: در خبرها به نقل از معاون اداری مالی شهرداری کاشان آمده است «بدهی‌های قطعی شهرداری کاشان کمتر از ۲۰ درصد بودجه است». بدون شک این گفته در واکنش به اخبار نگران‌کننده ایست که این روزها در مجامع مختلف بیان می‌شود و بدهی‌های شهرداری را از ۷۰۰ تا هزار میلیارد تومان تخمین می‌زنند. آنچه مسلم و مستند است این است که در آذرماه سال گذشته یعنی قریب به ۶ ماه پیش جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر بر اساس وظیفه قانونی خود طی نامه‌ای رسمی از شهردار تقاضا می‌کنند میزان بدهی‌های شهرداری را به شورا اعلام کنند و تاکنون به گفته اعضای شورای شهر، شهردار این درخواست قانونی را بی‌پاسخ گذاشته است. چرا؟ من نمی‌دانم
ولی اظهارنظر معاون اداری مالی شهرداری دارای وجوهی است که به‌صورت مختصر بدان اشاره می‌کنم.
۱- اگر اعلام میزان تعهدات و بدهی‌های شهرداری به همین سادگی و کلی‌گویی است چرا این مدت برای پاسخ رسمی به شورای شهر معطل کرده‌اید همان ۶ ماه پیش در مکاتبه‌ای کوتاه می‌فرمودید مجموع بدهی شهرداری کمتر از ۲۰ درصد بودجه است. اعضای محترم شورا هم حتماً از این مقدار سواد ریاضی برخوردار بودند که با یک محاسبه سرانگشتی مبلغ کل بدهی را مشخص کنند و این‌همه شایعه هم گریبان شهر و شهرداری را نگیرد.
۲- معاون محترم اداری مالی شهرداری به‌عنوان مقام مسئول حتماً اطلاعات کافی در اختیار دارد چرا نباید این میزان را با عدد و رقم اعلام کند. برای مردمی که نمی‌دانند بودجه شهرداری چقدر است، یا آیا منظور از بودجه شهرداری سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته را نیز شامل می‌شود یا نه؟ چرا این‌قدر با ابهام صحبت می‌کنیم کافی بود فقط یک عدد اعلام شود.
۳- جان کلام در این بخش است که معاون محترم با زیرکی تمام اعلام می‌کند بدهی‌های «قطعی» بیست درصد بودجه است. چرا با مردم روراست نیستیم؟ به خدا قسم هیچ‌چیز به‌اندازه صداقت و درستی نمی‌تواند اعتماد مردم را به این سیستم خدمتگزار در شهر جلب کند. به مردم بگوییم که این حرف بدین معنی نیست که میزان بدهی شهرداری ۲۰ درصد بودجه است، سیستم مالی شهرداری به گونه ایست که شاید یک سال باید بگذرد تا اسناد بین‌راهی ازجمله صورت‌وضعیت پیمانکاران گرفتاری که رسیدگی به صورت‌وضعیت آنها در صف انتظار است، به حسابداری برسد و ثبت شود تا میزان بدهی مشخص شود. مردم در گرداب شایعات نگران‌اند و این گزارش شما هم هیچ کمکی به رفع ابهامات نمی‌کند.
فراموش نکنیم که علاوه بر اسناد بین‌راهی باید سایر تعهدات به افراد حقیقی و حقوقی دیگر و نیز بهره‌های بانکی و سود اوراق مشارکت، پرداخت خسارت ماهیانه به مغازه‌داران خیابان امیریه و … که به‌صورت روزانه چرتکه می‌اندازد را هم اضافه کنیم.
معاون محترم قبول بفرمایید خیلی تخفیف داده‌اید. یک‌بار دیگر دقیق حساب کنید و اگر به مردم گزارش نمی‌دهید لااقل پاسخ درخواست قانونی نمایندگان مردم را درست و به‌موقع بدهید.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67036
مطالب مرتبط

 • A خرداد ۹, ۱۳۹۶ - ۴:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه تست
  عرض خود میبری و زحمت ما میداری
  جناب مدیر وزین سایت به این بازی بچه گانه سعیدی و شهرداری خاتمه بده.

  (2)(3)
  • مدیر سایت خرداد ۱۰, ۱۳۹۶ - ۳:۲۶ ق.ظ - پاسخ دادن

   روایتی از معصو علیه‌السلام وجود دارد که پذیرفتن سخن حق از هر فردی باشد را توصیه می‌‌کند، مگر اینکه نعوذبالله، شما معصومین علیهم‌السلام را قبول نداشته باشید!
   فرموده‌اند: «اُنْظُرْ اِلی ما قالَ وَ لا تَنْظُرْ اِلی مَنْ قالَ»
   شما اگر ایرادی به اصل نوشته دارید اعلام فرمایید والا با این سخنان که که از روی غیض و ناراحتی می‌زنید، لطمه‌ای به ما نمی‌زنید بلکه عرض خود می‌برید، اگر چه آدم بی نام و نشان عرض و آبرو ندارد!

   (0)(2)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: