تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رضوانیان در رونمایی از پوستر نمایش بینوایان

اگر منتظر حمایت باشیم، هیچ اتفاقی نمی‌افتد!

شنبه 11 آذرماه، خانه تئاتر کاشان و گروه نمایش بینوایان رونمایی از پوستر خود را به کاشانه مهر آوردند تا در کنار توان‌یابان روز جهانی معلولان را نیز گرامی بدارند. اکبر رضوانیان، مدیرعامل خانه تئاتر کاشان در این رابطه گفت: «برنامه رونمایی پوستر تمام نمایش‌هایی که در کاشان اجرا می‌شود را در خانه تئاتر داریم. اما این هفته بخاطر همزمانی رونمایی پوستر با روز جهانی معلولان، تصمیم شورای خانه تئاتر و کارگردان بینوایان بود تا رونمایی را به اینجا بیاوریم. می‌خواستیم ارادتمان را به بچه‌های کاشانه مهر نشان دهیم و انرژی و دعای این بچه‌ها را برای اجرای بهتر همراه خودمان داشته باشیم. یک شب هم توان‌یابان کاشانه مهر را برای تماشای بینوایان دعوت کرده‌ایم.»

کاشان نیوز- مطهره حاجی زاده: ژان والژان تکه‌ای نان می‌دزدد و به زندان محکوم می‌شود. او از خانه یک کشیش تعدادی ظروف نقره به سرقت می‌برد و پس از آنکه توسط ماموران دستگیر شده و نزد کشیش آورده می‌شود ،کشیش در یک حرکت انسانی موضوع سرقت را نفی و مابقی شعمدان‌ها را به او می‌دهد و از ژان قول می‌گیرد که زندگی شرافتمندانه‌ای را آغاز کند و…..در این نمایش کارگردان بجای آنکه به اصل قصه ویکتور هوگو بپردازد، شرایط اجتماعی قرن ۱۹ فرانسه را روایت می‌کند و نمایش را در قالب مضحکه جدی به تماشاگر ارائه می‌دهد.

این توضیحات را در صفحه فروش بلیط نمایش بینوایان در سایت تیوال می‌خوانیم. نمایشی که در روزهای پایانی پاییز امسال در تالار فرهنگ کاشان به روی صحنه می‌رود . تئاتر بینوایان را می‌توان قصه زندگی ژان والژان و کوزت به روایت حمیدرضا آخوند نصیری، کارگردان باسابقه کاشانی دانست. روایتی که بی‌صبرانه منتظر تماشای آن هستیم.

شنبه ۱۱ آذرماه، خانه تئاتر کاشان و گروه نمایش بینوایان رونمایی از پوستر خود را به کاشانه مهر آوردند تا در کنار توان‌یابان روز جهانی معلولان را نیز گرامی بدارند. اکبر رضوانیان، مدیرعامل خانه تئاتر کاشان در این رابطه گفت: «برنامه رونمایی پوستر تمام نمایش‌هایی که در کاشان اجرا می‌شود را در خانه تئاتر داریم. اما این هفته بخاطر همزمانی رونمایی پوستر با روز جهانی معلولان، تصمیم شورای خانه تئاتر و کارگردان بینوایان بود تا رونمایی را به اینجا بیاوریم. می‌خواستیم ارادتمان را به بچه‌های کاشانه مهر نشان دهیم و انرژی و دعای این بچه‌ها را برای اجرای بهتر همراه خودمان داشته باشیم. یک شب هم توان‌یابان کاشانه مهر را برای تماشای بینوایان دعوت کرده‌ایم.»

رضا رادبخت، دستیار کارگردان درباره این اثر به خبرنگار کاشان نیوز گفت:« بالغ بر پنج ماه است که گروهی متشکل از ۲۰ بازیگر و همین تعداد عوامل پشت صحنه در حال تمرین این نمایش هستند. ما خوشحالیم که اولین اجرای رمان بینوایان در کاشان را استاد آخوند نصیری کار می‌کنند.»
او از نقش پررنگ حمیدرضا آخوند نصیری در پویایی و آموزش تئاتر کاشان گفت و افزود: آقای آخوند نصیری همیشه در کاشان پیشرو بوده و قشر عظیمی از هنرمندان تئاتر کاشان شاگرد ایشان بوده‌اند.

رضوانیان که خود نیز از بازیگران این نمایش است، درباره تئاتر بینوایان گفت:« گریم و طراحی صحنه و لباس بر اساس قرن ۱۸ و ۱۹ فرانسه است اما متن برداشت آزادی از این رمان بوده و معاصر شده است.»

مدیرعامل خانه تئاتر کاشان این نمایش را کاری مستقل دانست و افزود: کار بینوایان در ادامه اتفاقاتی است که در یک ساله اخیر در حوزه تئاتر کاشان شاهد بودیم. از زمانی تاسیس خانه تئاتر، جریانی در هنر تئاتر کاشان ایجاد شده که امیدواریم با حمایت‌های بیشتری از سمت مردم و مسئولان رشد کند. ما در تئاتر کاشان تابستان خوبی داشتیم و زمستان، بهار و تابستان خوبی هم در پیش‌رو داریم و هم‌اکنون چندین گروه در حال تمرین در خانه تئاتر هستند.
او همچنین اضافه کرد برای هزینه‌های این کار حمایتی نشده است و برای سالن تالار فرهنگ هم اجاره می‌دهیم. تنها سازمان فرهنگی هنری شهرداری کاشان برای تبلیغات شهری نمایش به ما کمک کردند.

به گفته رضوانیان اگر بخواهم شفاف بگویم، برای این کار وام گرفته‌ایم و فقط به گیشه امید داریم تا شاید بتوانیم نیمی از هزینه وام را پوشش دهیم. از گفتن این حرفها ابایی ندارم و معتقدم اگر منتظر حمایت باشیم هیچ اتفاقی در حوزه هنر و فرهنگ نخواهد افتاد.

مدیرعامل خانه تئاتر کاشان از تمامی بازیگران و عوامل تئاتر بینوایان تشکر کرد و گفت:« تا امروز هیچ‌کس بابت هیچ فعالیتی در این نمایش دستمزد نداشته است. پنج ماه، روزی هشت ساعت، تمرین بینوایان در محل خانه تئاتر بود و ما توان پذیرایی بیشتر از یک چای را نداشتیم. شرمنده بچه‌ها هستیم و امیدواریم یک روزی این حرف‌ها تمام شود. ما باید بدانیم اگر تئاتر می‌خواهیم، اگر سینما میخواهیم و اگر هنر می‌خواهیم و میخواهیم تا فرهنگ‌مان ارتقا پیدا کند باید برای آن هزینه کنیم. امیدوار هستیم با استقبال شهروندان، دانشجویان و فرهیختگان کار را تمدید کنیم. »

در این رونمایی والی‌زاده رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، نظافتی معاون اداره فرهنگ و ارشاد کاشان، شافعی معاون شهرداری آران و بیدگل، بهمن صادق‌پور پیشکسوت تئاتر کاشان در کنار گروه تئاتر بینوایان و هنرمندان دیگر تئاتر کاشان بودند. پس از امضای پوستر توسط مسئولان و مهمانان، چند تن از توان‌یابان کاشانه مهر نیز این پوستر را به رسم یادگار امضا کردند.

نمایش بینوایان از ۱۵ آذرماه تا ۵ دی ماه امسال هر شب ساعت ۱۸:۳۰ در تالار فرهنگ کاشان واقع در خیابان نطنز به روی صحنه می‌رود. برای تهیه بلیط این نمایش به سایت تیوال مراجعه کنید تا حامی فرهنگ و هنر کاشان باشیم.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69573
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: