تاریخ ارسال : ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) ساعت : ۱۱:۳۳ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
نائب رئیس شورای شهر مشکات: از استاندار می‌خواهیم برای حل مشکل ورود کند

اگر یک وجب از کاشان به «نصرآباد» اضافه شود ما «ساداتی نژاد» را مسئول می‌دانیم

کاشان نیوز: آقای محمدی مشکانی شما به عنوان نائب رئیس شورای شهر مشکات که پی‌گیر نصب چادر از طرف شهرداری و شورای نصرآباد در حوزه استحفاظی کاشان بودید به نتیجه‌ای هم رسیدید؟
– طی پیام‌هایی به آقای فرماندار و آقای ساداتی نژاد درخواست کردم که به این موضوع رسیدگی کنند. شورای شهر و شهرداری سفیدشهر در کلانتری مشکات تعهد کرده بودند که برای اولین روز اداری به شهرداری مشکات مراجعه کنند و مجوز لازم برای تبلیغ در شهر مشکات را بگیرند که متاسفانه دیروز که اولین روز کاری بود این اتفاق نیافتاده است.

فرماندار کاشان تا کنون در این خصوص اظهار نظری نکرده است، شما از اقدامات فرمانداری خبری دارید؟
-خیر من پیامی را که به فرماندار فرستاده‌ام برای شما هم می‌فرستم، تا از متن آن مطلع باشید. هنوز اقدامی صورت نگرفته است.اما شورای شهر و فرمانداری آران و بیدگل از چادر بازدید و متاسفانه از این اقدام غیرقانونی حمایت کرده‌اند.

آقای ساداتی نژاد چطور؟ او با توجه به اینکه نصرآبادی هست چه اقدامی کرده است؟
اول به شما عرض کنم که ما مردم مشکات و سفیدشهر همسایه هستیم با هم دوست بوده ایم و هیچ مشکلی نداشته ایم، متاسفانه عده ای از مسئولین مدیریت شهری سفیدشهر، کسانی که خوب هم ایشان را می‌شناسیم و می‌دانیم در زمان مسئولیت در آران و بیدگل هم مسئله ساز بوده‌اند الان در صدد بر هم زدن این دوستی و رابطه خوب مردم این دو شهر هستند و در صورت نیاز این شخص را معرفی خواهم کرد.
اما در خصوص آقای ساداتی نژاد ، در زمان نماینده قبلی برخی از همشهریان ایشان در صدد تغییر حریم‌شان بودند که موفق نشدند. الان در فضای مجازی با قاطعیت می‌گویند تا چند وقت دیگر حریم به نفع آن ها تغییر می‌کند. در این گفتگوهایشان از پشتوانه‌هایشان در قدرت هم نام برده اند که اولین آن‌ها آقای ساداتی نژاد است. بنده همینجا به آقای ساداتی می‌گویم ما اگر یک وجب از حریم مشکات به نفع همشهریان شما مصادره شود شخص شما را مسئول می‌دانیم. البته من برای ایشان احترام فراوانی قائل هستم و این وصله‌ها به وی نمی‌چسبد.
ایشان با توجه به اینکه نماینده مردم کاشان هم هستند باید در این خصوص هم دخالت کنند و هم اقدامی برای جلوگیری از تنش و درگیری بین این دوشهر بنمایند. من نماینده مردم مشکات هستم و نماینده مسئولین نیستم، من و بقیه اعضای شورای شهر به شهادت مسئولین به سختی توانستیم جوانان مشکات را متقاعد کنیم که خدای نکرده بین این دو شهر دشمنی بوجود نیاید و اقدامی نکنند که خدای ناکرده کسانی که قصد نفاق دارند موفق شوند اما تلاش ما هم تا جایی میتواند موثر باشد.اگر از حد بگذرد کاری از دست ما هم برنمیاید. ما با توجه به سکوت مسئولین اگر یک وجب از خاک مشکات به آران و بیدگل الحاق شود مسئول آن را شخص آقای ساداتی نژاد میدانیم.
آقای ساداتی نژاد که در بین همشهریانش و در شهرداری سفیدشهر نفوذ دارد بیاید برای مدیریت شهری زادگاهش توضیح دهد که باید به حریم قانونی شهرها احترام گذاشت و اگر هم با این آقایان هم نظر است خب بگوید ما هم تکلیفمان را بدانیم. من از ایشان تقاضا دارم این موضوع را به نحو احسن مدیریت نماید.

آقای یوسفیان معاون فرماندار آران و بیدگل درگفتگو با کاشان نیوز گفت که این موضوع فقط یک کار تبلیغاتی برای زمان عید نوروز بوده و باید اجازه گرفته میشده، ظاهراً سوء تفاهمی شده که باعث برآشفتن مسئولین مشکات شده است و موضوع مهمی نیست.
-آقای محترم، شما هم متوجه نشدید که مسئله یک چادر نیست، موضوع عدم آگاهی یا به ناآگاهی زدن خود توسط بعضی از مسئولین است، ما میدانیم چه مسائلی را عده ای دنبال میکنند و چه اهدافی دارند، یعنی چه که مهم نیست، اگر کسی بدون اجازه وارد خانه شما شود به او نمی‌گویید اینجا چه می‌کنید؟ این چه حرفی است که شما میزنید کسی سرخود بیاید در شهری و چادر بزند و تبلیغات کند با کدام قانون؟ اینها هم که سکوت کرده اند یا ناآگاه هستند یا عمداً دارند خودشان را به ناآگاهی میزنند.
آقای یوسفیان در آران و بیدگل نشسته نمی‌تواند به جای مردم مشکات تصمیم بگیرد و حرف بزند. البته اینکه گفته ما پای خود را کنار بکشیم مساله می‌شود را قبول دارم. ایشان و همکارانش پایشان را کنار بکشند مساله حل می‌شود.

شما چه اقداماتی در این مورد انجام داده اید؟
اول، عده‌ای که در فضای مجازی به شهروان توهین کرده‌اند و مدارکش هم موجود است باید پاسخگو باشند، ما در این خصوص اقدام قضایی کرده‌ایم و دیگراینکه من با مسئولینی که گفتم تماس گرفتم و از ایشان بخصوص فرماندار و نماینده شهرستان تقاضا دارم که در این مورد اظهار نظر کرده و این اقدامات خلاف قانون را که ما اطلاع داریم اقدامات دیگری هم در کنار آن انجام شده را بررسی کنند و نظرشان را بگویند که مردم هم بدانند قانون باید اجرا شود.

فرماندار کاشان به شورای ما قول داده که تا فردا (امروز) در این مورد وارد شود و مسئله را حل کند. هنوز چادری که بدون مجوز نصب شده برپا است. امیدوارم ایشان به وعده‌ای که به مردم ما داده عمل کند. اگر در فرمانداری کاشان نتواند از حریم این شهرستان دفاع کند ناچاریم به استاندار نامه بنویسیم و از ایشان بخواهیم ورود کنند.
این معنی ندارد که عده ای بخواهند با این کارها روابط دوستانه قدیمی دو همسایه را که با هم روبطه داشته اند با هم کار میکردند باهم رفت و آمد داشتند و دارند را خراب کنند. مردم مشکات و سفیدشهر با هم هیچ مشکلی ندارند اگر بعضی از کسانی که قصدشان کارهای خلاف قانون و تفرقه افکن است بگذارند.

سپاس‌گزاریم از فرصتی که در اختیار ما گذاشتید.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70460
مطالب مرتبط

 • غلامیان فروردین ۹, ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) - ۵:۲۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  این همه هیاهو برای هیچ / ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ

  اختصاصی پورتال خبری کاشان/ محمد ملک آبادی :

  روزهای اخیر چنان جو رسانه ای در منطقه فرهنگی کاشان برای یک موضوع بی اهمیت به پا شد که هر نگاه از بیرونی تصور بر جنگ میان گلادیاتورهای و پیروزی بر رقیب بود و این درحالی بود که نه رقیبی وجود داشت و نه هماوردی عرض اندام کرده بود و تنها یک سوء تفاهمی کوچکی بود که اگر برخی از دوستان رسانه به آن دامن نمی زدند این همه هیاهو برای هیچ به پا نشده بود.

  هیاهویی که به پا شد خوشبختانه با دوستی و رفاقت هم به پایان رسید، اما پشت پرده این هیاهو هدف شخصیت محبوبی بود که همه تلاش او در منطقه برای ایجاد وحدت و همدلی است.

  این شخصیت بزرگوار ذریه سادات امروز همه تلاش خود را برای وحدت منطقه فرهنگی کاشان بزرگ با هدف رشد و توسعه استان اصفهان شمالی به کار بسته است و در این راه نیاز به همدلی و همراهی همه مردم منطقه دارد.

  اگر واقعا خواستار پیشرفت و توسعه منطقه کاشان بزرگ هستید باید خارج از همه وابستگی ها و گرایش ها و تعلقات و دوری از قومگرایی کمک کنید تا زیر ساخت های محقق شدن این آرزوی دیرینه منطقه بزرگ فرهنگی کاشان را فراهم کنید.

  باید مراقب باشید امروز منطقه کاشان بیش از هر زمانی نیاز با اتحاد و انسجام و همبستگی و همدلی تمامی گروه ها و جناح ها و تشکل ها دارد.

  هیاهوی اخیر من را یاد این بیت شعر مولانا انداخت که موضوعاتی از این دست را پیش بینی کرده بوده است که می گوید.

  دنیا همه هیچ و کار دنیا هیچ/ ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ

  دانی که پس از عمر چه ماند باقی / مهر است و محبت است و باقی همه هیچ .تقدیم به کاشان نیوزاصلاح طلب وعاشق هیاهوبرای جلب مخاطب

  (0)(1)
 • غافل عاقل فروردین ۷, ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) - ۲:۲۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  شماهم سانسور چی هستید چرا نظر میگیرین

  (1)(0)
 • غافل عاقل فروردین ۶, ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) - ۴:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  به به اینم برگ جدید در راستای استان شدن کاشان وحالا رجال معظم متفرق بذر نفاق را ابیاری کنید

  (2)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: