تاریخ ارسال : ۲۹ آبان ۱۳۹۷ (4 هفته پیش) ساعت : ۶:۴۲ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رئیس اداره هواشناسی کاشان:

بارش‌های دشت کاشان در بلند مدت ۶۹ درصد افزایش داشته است

کاشان نیوز: رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: مجموع بارش سال زراعی جاری ۲۰٫۶ میلی‌متر بوده در حالی که در سال گذشته تا این تاریخ صفر و در بلندمدت۱۲٫۲ میلی‌متر بوده است که ۶۹درصد افزایش را نشان می‌دهد.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: با توجه به میزان خشکسالی های گذشته این میزان بارش عدد قابل توجهی نیست و اصلاً جبران کمبود آب دشت کاشان را نمی‌کند. مجموع بارش سال زراعی جاری ۲۰٫۶ میلی‌متر بوده در حالی که در سال گذشته تا این تاریخ صفر و در بلندمدت۱۲٫۲ میلی‌متر بوده است که ۶۹درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: تحلیل نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد دشت کاشان دارای جوی ناپایدار ضعیفی طی روزهای آینده خواهد بود که در آخر هفته پدیده غالب جوی، قسمتی ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده و رگباری پیش‌بینی می‌شود.

ارغوانی تصریح کرد: دمای هوا از ۲۰ درجه سانتی‌گراد با دو درجه کاهش روبرو خواهد شد و رطوبت هوا با ۱۰ درصد افزایش به ۹۰ درصد می‌رسد که دمای حداقل در مناطق کوهستانی بین ۳ تا ۵ درجه نسبت به مناطق دشت پائین تر پیش بینی شده است.

وی تأکید کرد: باغداران در صورت آلودگی درختان گردو، به، سیب و گلابی به آفت کرم خراط از طریق پوشاندن حفره‌های لارو با ترکیبات مناسب مبارزه کرده و سم‌پاشی درختان علیه بیماری آتشک انجام شود.

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: برای مبارزه با شانکر باکتریایی و سیتوسپورایی درختان میوه هسته‌دار و دانه‌دار پس از خزان برگ ها و عملیات تغذیه باغ با چال کود و کانال کود با نظر کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام شود.

ارغوانی افزود: جمع‌آوری انارهای آلوده از سطح زمین به منظور کاهش جمعیت لارو آفت مگس میوه مدیترانه‌ای و کرم گلوگاه و پوشاندن حفره ‏های لاروی با خمیر سمی طبق دستورالعمل جهت مبارزه با آفت کرم خراط اقدامات ضروری در این زمان است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72613
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: