تاریخ ارسال : ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۲۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
فرماندار کاشان در آیین گشایش کانون فرهنگی مهدیه وادقان؛

با باید و نباید و دستور کار فرهنگی پیش نمی‌رود

کاشان نیوز: همزمان با ولادت با سعادت امیرالمومنین و روز پدر، آیین افتتاح کتاب‌خانه و بازگشایی کانون فرهنگی مهدیه وادقان، با حضور فرماندار و رئیس اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، پیش از ظهر شنبه ۱۱ فرودین‌ماه در مهدیه وادقان برگزار شد.

فرماندار کاشان درسخنان کوتاهی در این برنامه با اشاره به گاهشمار ایرانی و دقت در تقارن تحویل و تحول فصل‌ها با اعتدال بهاری و پاییزی، آن‌را نشانه هوشمندی ایرانی‌ها عنوان، و با اشاره به از روایتی از امام صادق (ع) که مبین تایید سنن و آداب ایرانی خصوصا نوروز با ورود اسلام بود تاکید کرد: مصادف‌بودن بهار طبیعت با بهار دل‌ها و دید و بازدید و دور‌همی‌های نوروزی به افزایش همدلی و رفع کدورت‌ها کمک می‌کند.

حمیدرضا مومنیان سال ۹۶ را سال تلخی برای مردم ایران به‌خاطر حوادث تلخ متعدد برشمرد و با اظهار شادمانی از تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رجب، اضافه‌کرد: دولت تلاش کرد تا این ایام برای جامعه‌ای که اندام روانیش به‌خاطر اتفاقات تلخ سال گذشته آزرده شده بود ایام شادی باشد.

وی با اشاره به برنامه‌های متنوع و موفق «کانون فرهنگی مهدیه وادقان» که توسط یکی از اعضا گزارش شد، آن‌را نشانه بلند‌نظری پدران و مادران روستا و اهمیت تعلیم و تربیت در حوزه علمی و دینی عنوان‌ و تاکید کرد: با دستور نمی‌توان امر به معروف و امر به علم کرد. مسیر صحیح توسعه، حوزه فرهنگی و اجتماعی و پایه آن اطلاع‌رسانی و آگاهی است.

مومنیان تصریح کرد: ما باید معیارهای تمیز خوب از بد را به فرزندانمان نشان بدهیم. با باید و نباید کار فرهنگی پیش نمی‌رود. با دادن اجازه آزمون و خطا به بچه‌هاست که رشد اتفاق می‌افتد، و سطح فرهنگی بالا می‌آید.

فرماندار کاشان به حضور پرشمار بانوان در برنامه‌های فرهنگی روستا وادقان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که فرصت‌های تفریح جمعی در جامعه کم و متاسفانه تنگ‌نظری هم در این زمینه زیاد هست، باید تلاش کنیم فرصت‌ها در قالب هنجارها و ارزش‌ها به‌خصوص برای دختران که از مواهب فرهنگی و ورزشی خیلی محروم و محجور هستند، فراهم شود.

کانون فرهنگی مهدیه وادقان در سال ۱۳۷۰ در روستای وادقان آغاز به‌‌کار کرده و با بیش از ۲۵ سال سابقه کار فرهنگی، ساختمان جدید و کتاب‌خانه این کانون که با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیون تومان از محل کمک اعضا تاسیس شده، طی آیینی گشایش یافت و فرماندار، و هیات همراه از نمایشگاه عکس و کتاب و آثار فرهنگی به نمایش درآمده در کانون بازدید کردند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70519
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: