تاریخ ارسال : ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
شهردار کاشان از ساخت سری جدید کاشانه خبر داد؛

با وجود انتقادها به «کاشانه» پخش سری جدید این برنامه بزودی آغاز می شود

انتشار خبر آغاز سری جدید برنامه کاشان بحث های مختلفی را در فضای مجازی به راه انداخته است گروهی معتقدند شهرداری کاشان به عنوان یک نهاد مردمی که بودجه آن از طرف شهروندان تامین می شود موظف است قبل از اجرای هر طرح و برنامه ای نسبت به لزوم اجرای آن نیاز سنجی کند و پس از یقین از لزوم و کارشناسانه بودن آن برنامه بارعایت ضوابط قانونی نسبت به اجرای آن اقدام نماید و در طول اجر و پس از آن نیز لازم است با روش های علمی نسبت به ارزیابی میزان موفقیت آن تلاش کند. از طرف دیگر گروه سازنده این برنامه و شهرداری معتقدند برنامه موفق بوده است این در حالی است که تاکنون هیچ گزارشی از ارزیابی میزان تاثیر گذاری و موفقیت سری اول برنامه کاشانه ارائه نشده و حتی برخی از اعضای شورا نیز نسبت به نحوه ساخت و هزینه های سری اول آن انتقاداتی دارند.

شهردارکاشان نیوز: شهردار کاشان در آیین روز خبرنگار که در سرای عامری ها برگزار شد تاکید کرد که بر جایگاه  واقعی خبر و رسانه واقف است.
سید محمد ناظم رضوی بدون اشاره به رابطه بین واقف بودن به جایگاه رسانه و شکایت از یک رسانه محلی به دلیل انتقاد از برخی عملکردهای شهرداری گفت: انتظار آن می رود که این روز بهانه مناسبی باشد برای همدلی و ارتباط بیشتر میان مردم، مسئولان و حوزه های خبری که در کنار آن بتوان نقاط ضعف را شناسایی و رفع نمود  و از این رو شاهد روزهای بهتری در حوزه خبر و رسانه باشیم، تا جایی که جایگاه واقعی کاشان بهتر معرفی شود.
شهردار کاشان تلویحا به شکست طرح سرای خبرنگاران که سال گذشته با عجله و بدون برنامه ریزی انجام شد خطاب به رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال گذشته با همکاری تعدادی از اهل خبر و رسانه، احداث سرای خبرنگاران را پیگیری و در دستور کار قرار دادیم ولی نحوه اداره حقوقی آن مشخص نبود که در نتیجه این طرح محقق نشد، لذا امیدواریم با همکاری اداره ارشاد تعریف اداره حقوقی آن شکل گرفته و افتتاح شود.
شهردار کاشان همچنین به آماده شدن استودیو جدید برنامه کاشانه در یک سوله اشاره کرد و با پر مخاطب خواندن آن گفت: این برنامه به عنوان رسانه ای برای انعکاس دیدگاه ها و نظرات شهروندان، از آخر مردادماه دوباره سری جدید خود را آغاز و روی آنتن می رود.
شهر دار کاشان در حالی از آغاز سری جدید برنامه کاشانه خبر داد و آن را پر مخاطب عنوان کرد که هنوز اطلاعات مستند و رسمی از میزان موفقیت و تعداد مخاطبین این برنامه منتشر نشده است و از طرف دیگر اهالی رسانه، هنرمندان و صاحب نظران فرهنگی اجتماعی به نحوه ساخت، محتوای برنامه و روند قانونی و هزینه های آن  انتقاداتی داشته و دارند که تاکنون هیچ پاسخی از سوی شهرداری و گروه سازنده به آنها داده نشده است.
انتشار خبر آغاز سری جدید برنامه کاشان بحث های مختلفی را در فضای مجازی به راه انداخته است  گروهی معتقدند شهرداری کاشان به عنوان یک نهاد مردمی که بودجه آن از طرف شهروندان تامین می شود موظف است قبل از اجرای هر طرح و برنامه ای نسبت به لزوم اجرای آن نیاز سنجی کند و پس از یقین از لزوم و کارشناسانه بودن آن برنامه بارعایت ضوابط قانونی نسبت به اجرای آن اقدام نماید و در طول اجر و پس از آن نیز لازم است با روش های علمی نسبت به ارزیابی میزان موفقیت آن تلاش کند.
از طرف دیگر گروه سازنده این برنامه و شهرداری  معتقدند برنامه موفق بوده است این در حالی است که تاکنون هیچ گزارشی از ارزیابی میزان تاثیر گذاری و موفقیت سری اول برنامه کاشانه ارائه نشده و حتی برخی از اعضای شورا نیز نسبت به نحوه ساخت و هزینه های سری اول آن انتقاداتی دارند.
کاشان نیوز همانگونه که پیش از این نیز اعلام کرده آمادگی دارد در میزگردی با حضور کارشناسان، هنرمندان، عوامل سازنده برنامه و مسئولین شهرداری به ارزیابی کاشانه بپردازد و اظهارت طرف های مختلف را به اطلاع شهروندان برساند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=45414
مطالب مرتبط

 • یک شهروند مرداد ۲۵, ۱۳۹۴ - ۶:۰۸ ق.ظ -

  شهردار موظف است تا این برنامه را قبل از ارزیابی ادامه ندهد چرا که پول آن از جیب شهروندان تامین می شود چندی پیش یک کارشناس حراستاستانداری خراسان در فرمانداری کاشان سخنرانی کرده بود و گفته بود برای اعلام تعطیلی مدارس استان اصفهان از طریق شبکه اصفهان اطلاع رسانی کرده اند ۹۸درصد بچه ها به مدرسه امده اند یعنی دو درصد خانواده ها این شبکه رامی بیینند حالا چه اصراری دارید که این همه فرا فکنی کنید و بگویید این برنامه مخاطب دارد گذشت زمانی کهخ مردم تلویزیون ندیده باشند و دستشان را جلوی دوربین بالا بگیرند!مگر اینگه کاسه دیگری زیر نیم کاسه باشد…

  (3)(1)
 • ناصح مشفق مرداد ۲۴, ۱۳۹۴ - ۷:۳۶ ق.ظ -

  مگر هر برنامه ای که نقدهایی دارد باید تعطیل شود؟

  (4)(3)
 • مخاطب مرداد ۲۳, ۱۳۹۴ - ۷:۰۳ ب.ظ -

  به عنوان یک شهروند از کاشان نیور به خاطر نظارتی که بر عملکرد نهاد شهرداری دارد و اعلام آمادگی برای برگزاری میزگردهای تخصصی تشکر میکنم. امیدوارم که مسئولان نیز با رسانه ها همکاری کنند و از این فرصت استفاده نمایند.

  (4)(1)