تاریخ ارسال : ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۴:۱۹ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
واکنش نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد کاشان به خبر ریزش تونل غار مصنوعی:

بجای ساخت غار فکری به حال ترافیک مرکز شهر بکنید

کاشان نیوز: نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد کاشان در شورای نظارت فرمانداری و مدیرعامل جمعیت کویر سبز کاشان در واکنش به خبر خطر ریزش تونل غار مصنوعی، تأکید کرد: علاوه بر خطر ریزش به خاطر فقدان مطالعه در مکان‌یابی و پارک خودرو‌ در دو یا سه ردیف در دو طرف ورودی اصلی شهر، این سازه بار ترافیکی سنگینی نیز به شهر افزوده است.

خسرو اعتماد با اشاره به ماسه‌ای بودن بافت و جنس خاک منطقه‌ای که غار در آن ساخته شده و فقدان زیرساخت‌ با فونداسیون قوی که به پایداری و نگه‌داری سازه کمک کند، تأکید کرد: جای ساختن این مجموعه در این مکان نبود و باید حتماً مطالعات زمین‌شناسی و مکان‌یابی پیش از شروع ساخت برای کاهش هزینه‌ها و پایداری و امنیت انجام می‌شد که ظاهرا در دستور کار نبوده است.

اعتماد با اظهار تأسف از این‌که گره کور ترافیکی شهر در بافت مرکزی خصوصاً چهارراه آیت‌الله کاشانی، مشکلات عدیده‌ای برای شهروندان ایجاد نموده و توقف‌ طولانی خودروها پشت ترافیک، میزان تولید گاز‌های آلاینده را دستکم به دو برابر میزان معمول افزایش می‌دهد افزود: در چنین شرایطی باید هزینه گزاف ساخت پل روبه‌روی مصلی که نهایتاً ۵۴ روز در سال بار ترافیکی دارد، صرف باز کردن گره‌های کور ترافیکی در بافت مرکزی شهر می‌شد که ۳۶۵ روز بار ترافیکی دارند.

مدیرعامل جمعیت کویر سبز کاشان گفت: شهرداری کاشان بیش از ۱۲ هزار اصله درخت را به خاطر تعریض بلوار امام رضا، احیای ساختمان تلگراف‌خانه در ۱۵ خرداد و محوطه ‌روبه‌روی فرمانداری و …از بین برده که برای شهر کویری کاشان که آب نقش حیاتی دارد یک فاجعه است.

نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای نظارت فرمانداری از اعضای شورای پنجم و شهرداری که سکان شهرداری کاشان را در دوره جدید به دست خواهد درخواست کرد: با مطالعه، حساب‌وکتاب و دقت بیش‌ازپیش بر توسعه متوازن و پایدار برای مدیریت شهری برنامه‌ریزی و اجرا کنند و منافع همه شهروندان در برنامه و اجرا مدنظرشان باشد نه منافع عده‌ای قلیل.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68108
مطالب مرتبط

 • محمد حسین مرداد ۲۹, ۱۳۹۶ - ۴:۴۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  قابل توجه افرادی که نام مقدّس جهادی را برای اهداف ناچیز دنیایی به بازی گرفتند:
  دیشب(۲۸مرداد)شبکه ۲ ، آخرین مصاحبه خود را با سردار قالیباف شهردار تهران بزرگ انجام داد.
  قالیباف می گفت: ما کار نمایشی انجام ندادیم ما فقط پل سازی و جاده سازی نکردیم تا مردم ببینند! ما بیش از ده برابر آن ، در زیر زمین کار کردیم و مترو را گسترش دادیم تا بالغ بر .. کیلومتر. چون صرف جاده سازی افزایش تردّد و آلودگی هوا را دارد. ما فضای سبز تهران را از برای هرنفر دوبرابر تا ۱۶ متر برای هر نفر افزایش دادیم. ما کتابخانه های متعدد با وجود گرانی قیمت زمین تهران را افزایش دادیم ما… ما…. و همه را آمار دارد.( قابل توجه کسانی که نام بسیار مقدس جهادی را در کاشان به رضوی نهادند ، کسانی این کار را کردند ، که از جهاد خبر ندارند و نمی دانند جهاد به چه عملی گفته می شود و بسیار غصّه و تأسف خوردم که چرا اهالی تهران این نام را به سردار قالیباف نداند ؟! ولی فهمیدم که خود سردار قالیباف از این القاب خوشش نمی آید. او مرد واقعی شهادت است)

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: