تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۵۹ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
رئیس شورای شهر کاشان: شهرداری کاشان 542 میلیارد تومان بدهی دارد

بدهی‌ها برای مردم کاشان ماند اما ناظم رضوی به شهرداری سمنان رسید

کاشان نیوز: رئیس شورای شهر کاشان در نشست خبری دیروز که جز در کانال تلگرامی شورای شهر کاشان بازتابی بسیار ناچیز داشت، ساماندهی بدهکاری‌ها را از اولویت‌های شهرداری دانست و افزود: بر اساس گزارش معاون اداری و مالی تا پایان شهریور ۵۱۰ میلیارد تومان میزان بدهی شهرداری بوده که تا به امروز این رقم به ۵۴۲ میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه ۴۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی شهرداری مربوط به پیمانکاران بدون قرارداد است، گفت: عمده بدهی شهرداری به پیمانکاران و تعهدنامه‌هایش است که ۲۰ میلیارد تومان آن اجرایی و ۸۵ میلیارد تومان آن در تجدیدنظر در حال بررسی می‌باشد.

رئیس شورای شهر کاشان تصریح کرد: الآن به دلیل رکود اقتصادی شهرداری در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و باید تا پایان سال ۶۰ میلیارد تومان نیز حقوق پرداخت کند.

یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان هزینه پارکینگ امیریه

رئیس شورای شهر کاشان در مورد ماجرای پارکینگ خیابان امیریه گفت: اولین جلسه امکان‌سنجی پارکینگ زیرگذر در بهمن سال گذشته در شهرداری برگزار می‌شود و پس از ارائه لایحه در شورا با کلیات این طرح موافقت شده که فرمانداری اجرای آن را منوط به نظر شورای ترافیک و کمیسیون ماده ۵ استان می‌داند.
رسول زاده با بیان اینکه برای ساخت این پارکینگ ۲۰ میلیارد تومان هزینه برآورد شده بود، اظهار کرد: شهرداری بدون اخذ مجوزهای لازم در ۱۴ اسفند جلسه مناقصه با پیمانکاران را برگزار می‌کند و در ۲۳ فروردین سال جاری از بانک شهر تقاضای ۳۰ میلیارد تومان وام درخواست می‌نماید.
وی افزود: در تاریخ هشتم تیر سال جاری و در دوران شورای شهر دوره چهارم شهردار کاشان پس‌ازاینکه گودبرداری کامل را انجام داده بود با ارسال نامه‌ای با ذکر دلایلی همچون عدم اخذ مجوزات لازم، نداشتن پیمانکار و عدم توجیه اقتصادی و فنی برای ۲۵۰ خودرو با هزینه‌ای حدود ۲۰ میلیارد تومان تصمیم‌گیری درباره پارکینگ امیریه را به عهده شورا می‌گذارد.
وی تصریح کرد: پس از حضور شهردار در صحن علنی شورا و توضیحات وی در ۱۰ تیرماه امسال و مطرح کردن مشکلات اجرایی پروژه درنهایت پس از بررسی‌های اعضا شورا دوره چهارم در دوم مرداد نامه لغو مصوبه ایجاد احداث پارکینگ خیابان امیریه به شهردار وقت ابلاغ نمود.

رسول زاده گفت: برخی مطالب که اذهان عمومی را خراب می‌کند تصمیم این اتفاق را در زمان شورای شهر پنجم می‌داند و با انتشار مطالب و ساخت کلیپ‌هایی بر اساس اطلاعات کم اقداماتی می‌کنند که علاوه بر حق‌الناس بودن جزء موارد تشویش اذهان عمومی، خلاف شرع و مطالب کذب قلمداد می‌شود که طبق قانون قابل‌پیگیری می‌باشد.

فرودگاه کاشان ماهانه حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد درحالی‌که ۴۵ میلیون درآمد دارد

رسول زاده با تأکید بر اینکه نباید در شهرداری کاری بدون مطالعه انجام شود افزود: هرچند فرودگاه برند یک شهر است ولی الآن فرودگاه کاشان ماهانه حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد درحالی‌که ۴۵ میلیون درآمد کسب می‌کند که برای حل این مشکل نیاز به حضور یک سرمایه‌گذار است.
وی گفت: نباید بدون انجام مطالعه نسبت به اجرای یک پروژه اقدام کنیم،افزود: هرچند در چهار سال گذشته خدماتی خوبی در شهر انجام‌شده است ولی باید پرسید انجام پروژه غار مصنوعی ابتدای بلوار امام رضا (ع) با هزینه ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و پروژه میدان کمال‌الملک بر اساس چه نگاهی بوده است؟.
وی ترافیک را یکی از معضلات کاشان ذکر کرد و افزود: برای حل این مشکل طرح‌های میدان ولیعصر(عج) –مدخل شهر- تقاطع غیر هم‌سطح بلوار مادر به جاده نوش‌آباد در دستور کار شورا قرارگرفته که تلاش می‌کنیم عملیات اجرایی آن را قبل از پایان سال کلید بزنیم.

رسول زاده در پایان با تأکید بر حکایت از رسانه‌ها و نقش تأثیرگذار آنها در حل معضلات شهری گفت: شورای شهر کاشان وظیفه قانونی و شرعی خود می‌داند که تمام امور را به مردم به‌طور شفاف و روشن اطلاع‌رسانی کند.

گفتنی است که شهردار سابق رقم بدهی شهرداری را ۱۵۰ میلیارد تومان و رئیس پیشین شورای شهر این رقم را ۲۵۰ میلیارد تومان ذکر کرده بود.

لازم به ذکر است که کاشان نیوز در طی ۴ سال گذشته سوالات متعددی را مطرح کرد که بدون پاسخ مانده است و در حال حاضر نیز آمادگی خود را برای انتشار اخبار و پاسخ سوالات بی پاسخ گذشته اعلام می‌کند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69153
مطالب مرتبط

 • ... آبان ۲۲, ۱۳۹۶ - ۲:۵۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام-مدیر محترم سایت! گویا بادقت مطلب رانخواندید۱-نکته اینجاست که سال ۹۳ اکثریت نداشتند که استیضاح کنند الان که اکثریت دارند باهمدلی وتدبیر و…وتعیین ضرب الاجل زمانی اگر نتیجه نمی گرفتند استیضاح می کردند۲- ذکر شدکه وادارش می کردند اول بدهکاریها راصاف کند لذا درآنصورت کار به پایان ۴سال نمی کشید که بدهکاری زیادشود۳-واما جمله آخر که شما به اشتباه به خودتان گرفتید غرض همان آقایان شورا بودکه ادای اسلاف خود را درآورده وچون از ناکار آمدی خود بیش از هرکس دیگری مطلعند پیشاپیش باطرح بدهکار بودن شهرداری برای پاسخگویی توجیه ساخته اند امید وارم این دفعه درخواندن دقت کنید

  (0)(0)
 • ... آبان ۲۱, ۱۳۹۶ - ۱:۴۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام-اولاهمه می دانند رئیس فعلی شورای شهر از حامیان اصلی واولیه شهردار رضوی بود وبرای شهردار شدنش خیلی به این در وآن در زد حالا بعدا چه اتفاقی افتاد که رابطه اش باپدر وپسر به هم خورد اینجا جای ذکرش نیست ثانیا اگر واقعا شهرداری اینقدر بهکاری به بارآورده تقصیر همین آقای رئیس شوراست که نظارت نکرده والبته دوره قبل هم مدتی رئیس شورا بود ثالثا اگر واقعا شهرداری اینقدر بدهکار است ومقصرش هم رضوی است خوب باید اورا نگه می داشتید وحالا که اکثریت شورارادارید وادارش می کردید اول بده ها راصاف کند واگر نمی کرد یا نمی توانست بکند استیضاعش می کردید چرا فکر می کنید مردم مثل خودتان نمی فهمند

  (1)(1)
  • مدیر سایت آبان ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام بر شما
   اینکه آقای رئیس در بدهکاری کاشان شریک است شکی نیست! اما اینکه شهردار را برای پس دادن بدهی حفظش کنند عذر بدتر از گناه است. چون ۴ سال دیگر از این که هست بدهکارتر بودیم.
   استیضاح هم اگر باید انجام می‌شد باید همان سال ۹۳ می‌شد، نه اینکه بگذارند برای ۴ سال بعد!
   ما فکر نمی‌کنیم مردم نمی‌فهمند، ما مطمئن هستیم که شما خودتان را به نفهمی زده‌اید.

   (1)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: