تاریخ ارسال : ۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۲۷ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
شهردار کاشان: 510 میلیارد تومان بدهی شهرداری کاشان است

بدهی‌ها و پرونده‌های حقوقی موجب خدشه‌دار شدن اعتبار شهرداری و اعتماد عمومی می‌شود

کاشان نیوز:شهردار کاشان با بیان اینکه امروز کاشان به یک تفکر نو برای ادامه سازندگی احتیاج دارد، گفت: توانمندی مدیران شهرداری کاشان بر من پوشیده نیست و این لشکر توانمندی که در مدیریت شهری است، جای نگرانی باقی نمی‌گذارد.

به گزارش روزنامه نصف جهان؛ سعید ابریشمی راد، به میزان بدهی این شهرداری اشاره کرد و گفت: ۵۱۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری کاشان است و بر اساس منابع درآمدی که تا اکنون می‌شناسیم، این عدد بسیار بالایی است ولی در مقایسه با منابع جدید که چیزی غیر از منابع موجود است و باید شناسایی شود، عدد بزرگی نیست.

ابریشمی راد خاطرنشان کرد: مدیریت شهری می‌بایست به دنبال شناسایی منابع جدید، تولید ثروت و نگاه متفاوت به منابع باشد.

شهردار کاشان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین و معتبرترین سرمایه یک سازمان منابع انسانی آن است؛ بیان داشت: الزاماً نیروی یک سازمان منابع یک سازمان نیست، مگر اینکه نیرویی مولد باشد و منابع انسانی، بالاترین سرمایه سازمانی است.

به گفته وی هر قسمتی از مشکلات کنونی شهرداری کاشان با دست مدیران و سرمایه‌های اصلی این سازمان بزرگ قابل‌حل شدن است و تمام برنامه‌های مدیریت شهری باید با همراهی و همفکری مدیران شهرداری به منصه ظهور برسد و لازمه این ارتباط و همیاری، شناخت بیشتر است.

شهردار کاشان همچنین تأکید کرد: به دلیل کمبود منابع، پروژه‌های بسیاری متوقف‌شده و شروع مجدد آنها هزینه در پی دارد.

وی ادامه داد: بدهی‌ها و پرونده‌های حقوقی نیز موجب خدشه‌دار شدن اعتبار این سازمان و کم شدن اعتماد اجتماعی و عمومی می‌شود، درصورتی‌که بزرگ‌ترین دارایی شهرداری همین اعتماد اجتماعی است و «احترام» راهکار برگرداندن اعتبار و اعتماد شهروندان است، احترامی که باید از خودمان آغاز شود و به مخاطب تسری پیدا کند.

ابریشمی راد خاطرنشان کرد: خودکنترلی از دیگر لازمه‌های پیشبرد اهداف و رسیدن به اعتماد و اعتبار است و سرعت و حجم کار نباید مانع این کنترل شود، همچنین ارزیابی و کنترل می‌بایست موجب بهبود عملکرد شود و در این جهت اداره پایش و ارزیابی عملکرد با همکاری معاونت برنامه‌ریزی تأسیس خواهد شد.

شهردار کاشان افزود: این اداره باید به‌سرعت ایجادشده و هدف از ایجاد این اداره، کنترلی است که به بهتر شدن عملکرد منجر بشود.

وی با بیان اینکه مدیریت از برنامه‌ریزی آغاز و به کنترل ختم می‌شود، گفت: این‌یک چرخه است و کارآیی برای ساختار و بهره‌وری در فعالیت‌ها دو موضوعی است که افزایش کارآیی را در بردارد.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68768
مطالب مرتبط

  • احمد مهر ۲۳, ۱۳۹۶ - ۱:۲۵ ب.ظ - پاسخ دادن

    این بدهی را چه کسانی بوجود آورده اند. چرا اطّلاع رسانی نمی شود؟!

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: