تاریخ ارسال : ۰۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۴۲ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly
معاون استاندار و فرماندار کاشان در گفتگو با کاشان نیوز:

برای میزبانی «جام باشگاه‌های جهان» بر اساس توافقاتی که کردیم آمادگی کامل داریم

کاشان نیوز: روز گذشته نامه ای از سوی فدراسیون کشتی ایران خطاب به استاندار اصفهان صادر شد و در آن از عدم همکاری مقامات محلی کاشان گلایه شده و با تعیین ضرب‌الاجل ۲۴ ساعت به استانداری مهلت داده شد که شرایط را برای اجرای مسابقات در تاریخ تعیین شده در کاشان فراهم نماید که در غیر این صورت محل برگزاری مسابقات تغییر خواهد کرد، در این راستا طی تماسی با فرماندار کاشان، آقای دکتر حمیدرضا مومنیان، از چند وچون ماجرا سوال کردیم.

آقای فرماندار، با توجه به اینکه مهلت نامه‌ای که از سوی فدراسیون کشتی برای استاندار فرستاده‌شده رو به اتمام است، چه مشکلی وجود دارد که ادعاشده شما توافق‌نامه را امضا نکرده‌اید و آیا شما باید این توافق‌نامه را امضا می‌کردید؟
اولاً من واقعاً متعجبم که چرا قبل از اینکه نامه به دست استاندار برسد یا درخواستی به من منعکس‌شده باشد یا حتی تماسی با من یا دفترم تماس بگیرند نامه رسانه‌ای شده است. اگر هم برفرض محال تقصیری متوجه کاشان باشد که نیست باید مکاتبه کنند و از طریق استاندار یابنده پیگیری کنند این‌یک روال عادی اداری است و متأسفانه این‌گونه رفتارها پسندیده نیست.

بااین‌حال کاشان با توجه به توافقات شفاهی که ما با دوستان داشتیم کماکآن‌هم آمادگی برگزاری این مسابقات راداریم اما نه در قالب این ضرب‌الاجل اعلام‌شده.
سه مطلب اساسی را ما پذیرفته بودیم، یکی پشتیبانی از این مسابقات در موارد اسکان و رزرو هتل و تغذیه و ترانسفر داخل شهر و تبلیغات محیطی که هماهنگی‌های لازم برای این موارد انجام‌شده و هیچ مشکلی برای آن وجود ندارد و هرلحظه که فدراسیون به‌طور قطعی اعلام کند که این برنامه در کاشان انجام می‌شود در سطح بسیار خوبی قابلیت اجرایی دارد.
چون به این مسابقات به‌عنوان یک فرصت برای کاشان نگاه می‌کردیم، دبیرخانه‌ای در اداره ورزش و جوانان کاشان تشکیل‌شده و وظایف آن را هماهنگ کردیم.

مبحث دوم تأمین امنیت بوده که مسئولیت مستقیم بنده است هم در شهرستان این آمادگی وجود دارد و هم هماهنگی‌های لازم در استان انجام‌شده است چون این مسابقات مهمی است برای تأمین امنیت هم در سطح استآن‌هماهنگی‌های لازم انجام‌شده و از طرف استاندار محترم پیگیری می‌شود.

این موارد با فدراسیون اطلاع داده‌شده است؟
این مسئولیتی است که متوجه ما هست و در مراودات خود با فدراسیون تا ۲۰ روز قبل در ارتباط بودیم و این مطالب منعکس‌شده است.

مورد سوم هم موضوع یک جایزه «دلاری» است که معمولاً میزبان این را می‌پذیرد، ما برای آن‌هم یک توافقی کرده بودیم که بر روی این توافق اصلاحی انجام شد، توافق که عرض می‌کنم نه با فرمانداری، بلکه مجموعه کسانی که اسپانسر مسابقات بودند و هیئت کشتی کاشان که این هزینه دلاری را با فدراسیون به‌صورت پنجاه‌درصد کاشان و پنجاه‌درصد فدراسیون بپردازند.

این روند ادامه داشت و امروز هم قرار بود که هیئت کشتی کاشان و اسپانسر و مسئولین ورزش و جوانان به تهران رفته و توافق را نهایی کنند که متأسفانه روابط عمومی فدراسیون طفره رفته و جلسه برگزار نشده است.

موضوع دیگری که در نامه مطرح‌شده و جزو تعهدات ما نبوده، ما با دانشگاه آزاد صحبت کردیم که سالن را در اختیار بگذارند چون مسابقات جهانی است و آبروی دانشگاه آزاد هم مطرح است و قرار بوده که بین دانشگاه آزاد مرکزی و فدراسیون این توافق انجام شود دوهفته‌ای معطل کرده و پیگیری نکرده‌اند. ما توافق‌نامه‌ای را با هماهنگی دانشگاه آزاد تهیه و در اختیار فدراسیون گذاشتیم از چند روز گذشته نه موافقت و نه مخالفت خود را اعلام نکرده‌اند و نه اصلاحی درخواست شده و نه پیگیری از اداره کل تربیت‌بدنی و دانشگاه آزاد مرکزی کرده‌اند. دانشگاه آزاد از نگاه ما آماده است و یک سری اقدامات اولیه باید انجام شود.

مواردی مانند درب جداگانه باید باز شود و اصلاح مسیری هم باید انجام شود که چون این توافق‌نامه نهایی نشده دانشگاه آزاد هم نمی‌تواند این اقدامات را انجام دهد.
ما اعلام آمادگی کرده‌ایم برای پشتیبانی این موضوع که متأسفانه فدراسیون هنوز قراردادی با دانشگاه آزاد منعقد نکرده و در این خصوص مسئولیتی متوجه ما نیست، اگرچه در این زمینه هم نیازی به کمک و مساعدت شهرستان باشد ما اعلام آمادگی کامل می‌کنیم.

پس دلیل تعیین ضرب‌الاجل چیست؟
اما استفاده از ضرب‌الاجل هم لازم نبوده و ما از ابتدا اعلام آمادگی کرده بودیم و بر اساس توافقاتمان‌ هم پیش رفتیم منتها اینکه ما را سر دوراهی و در تنگنا قرار بدهند پسندیده نیست. من امروز در ارتباط با این نامه که واقعاً صحت‌وسقم آن را اطلاع ندارم چون هیچ رونوشتی هم برای بنده ارسال نشده، بنابراین مکاتبه‌ای با استاندار کرده و شرایط را اعلام کرده‌ام و دیگر بسته به تصمیم فدراسیون است که اگر می‌خواهند کاشان این مسابقات برگزار شود توافق خود را با دانشگاه آزاد نهایی کنند ما تمامی هماهنگی برای نهادهای عمومی و اجرایی را انجام دادیم و در هیچ موردی مشکلی نداریم؛ و تا الآن که ما داریم صحبت می‌کنیم از طرف فدراسیون نه نماینده‌ای معرفی‌شده و نه نماینده‌ای فرستاده‌شده، درخواست‌های مکرر هیئت کشتی ما هم بوده که بیایند مستقر بشوند و خود من هم این را بیست‌وچند روز پیش خدمت آقای دکتر خادم عزیز مطرح کردم که این کار انجام شود.
اما ستاد اجرایی این مسابقات که یک ستاد رسمی و قانونی است و متکفل برنامه‌های اجرایی این مسابقات است و قرار بوده از بیست‌وچند روز قبل در کاشان مستقر شوند که متأسفانه تاکنون این کار انجام‌نشده.

آقای مومنیان وقتی در ۱۶ آبان در کاشان شما به‌عنوان نماینده دولت اعلام می‌کنیم که چه مسئولیت دیگری از شما درخواست دارند که در نامه نوشته‌اند فرماندار کاشان از امضا توافق‌نامه خودداری کرده است؟
بحث امنیت است که ما قبول کردیم، نگرانی امنیتی داشتند که در یک شهری مثل کاشان باید تأمین شود، ما هم پذیرفتیم بحث هتل و درجه‌بندی آن بود که انجام شد.

در بند یک نامه نوشته‌شده: «باوجود برگزاری دو جلسه حضوری مسئولان فدراسیون کشتی با فرماندار محترم، ایشان تاکنون، به هر دلیل، از امضای تفاهم‌نامه همکاری خودداری نموده است» چه درخواستی داشتند که شما امضا نکرده‌اید؟
درخواستی از من نداشتند، یک تفاهم‌نامه‌ای با اسپانسر محترم داشتند در جلسه اولی که با دوستان نشستیم تفاهم‌نامه‌ای باید امضا می‌کردند که قرار شد که متن نهایی را بفرستند که سه چهارتا امضا داشت ازجمله امضای من، مسئولیت تعهدات دوم با اسپانسر بود و هیئت کشتی بعد متن اصلاح‌شده را که فرستادند این مسئولیت‌ها را که شامل نظافت سالن‌ها و مباحث اجرایی بود برای طرف دوم و فرماندار کاشان قرار داده بودند که هم پسندیده نبود این رفتار و هم این مسئولیت متوجه نماینده عالی دولت نیست.
ما هماهنگ‌کننده و پشتیبانی‌کننده هستیم و تأمین‌کننده امنیت که این‌ها را علی‌رغم اینکه هیچ درخواست رسمی تاکنون از بنده نکرده‌اند و بیست روز هم هست در سکوت کامل هستند ما هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم هم در سطح شهرستان و هم در سطح استان. درواقع تعهدی رسمی متوجه فرمانداری در این قضیه نبوده است.

آقای مومنیان، شما مطلع هستید که اگر این مسابقات در کاشان اجرا نشود در کجا اجرا خواهد شد؟ درواقع آیا ممکن است عمداً قصد داشته باشند کاشان کنار گذاشته شود تا در شهر موردنظر خودشان برگزار شود؟
واقع ماجرا من نمی‌خواهم قضاوت بکنم. نمی‌دانم چه مسئله‌ای هست. ما آنچه را تعهد کرده بودیم پایبندیم اگرچه هیچ درخواست شفاهی و کتبی هم نشده و متأسفانه خارج از شئون اداری بود که این نامه قبل از اینکه به مراجع مربوطه واصل شود رسانه‌ای شده. حتماً پیشنهادی، برنامه‌ای دارند، اما اینکه مقصر ما باشیم در برگزاری این برنامه واقعیت ندارد و مسئولیت برگزاری یا عدم برگزاری متوجه فدراسیون کشتی ایران است.

فردای روزی که ما با آقای خادم جلسه‌ای داشتیم شاید هم بعدازظهر همان روز بود، دبیر فدراسیون با من تماس گرفت که اگر شما نمی‌خواهید ما به‌جای دیگری برویم من هم این توضیحات را دادم و گفتم که تعهدات ما بر این منوال پابرجاست و ما هستیم مگر اینکه شما نخواهید. بعد هم متأسفانه هیچ تماس و ارتباطی نه با بنده و نه با دفتر بنده نشده و ما روز تعطیل (دیروز) دم غروب مواجه شدیم بااطلاع رسانی نامه‌ای که نه بنده دیدم و نه در استانداری موجود بوده و تنها توسط شبکه‌های ورزشی در سطح جامعه منتشرشده است.

اگر امروز فدراسیون نظر قطعی خود را اعلام کند شما آمادگی دارید که از در همان تاریخ مشخص‌شده برنامه را اجرا کنید؟
بر اساس توافقاتی که کردیم آمادگی کامل داریم و توافقات اضافه‌تر بر آنها را نمی‌توانیم بپذیریم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69426
مطالب مرتبط

 • هتل استقلال تهران آذر ۱۷, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  موقعی که یک همچون فرستی برای یک شهرستان پیش میاد باید همه تلاش کنن که برای شهر ابروداری کنند و از حاشیه رفتن پرهیز کنند

  (0)(0)
 • علیرضا آذر ۹, ۱۳۹۶ - ۸:۳۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  در ظاهر انگار حق باشماست ولی میزبانی گرفته شد و به تهران داده شد
  دلیلش هم فکرنکنم چیزی جز ترس باشد!!!

  (0)(0)
  • شهروند آذر ۱۰, ۱۳۹۶ - ۴:۲۳ ب.ظ - پاسخ دادن

   البته به قرار شنیده ها آقای …[حذف توسط مدیر سایت] معاون فرماندار با این میزبانی مخالفت کرده و ایشان هم …[حذف توسط مدیر سایت] شما هم بیخود خودتان را خسته نکنید. نظر فرماندار هرچه میخواد باشه.

   (0)(1)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: