تاریخ ارسال : ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۷:۱۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
با هدف جلب‌ توجه جامعه جهانی به اهمیت تپه سیلک

بررسی ابعاد تاریخی و جغرافیایی سیلک در لندن

کاشان نیوز: در نشستی که با حضور دکتر مومنیان، فرماندار کاشان، دکتر جاوری،رئیس اداره سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان، دکترجیحانی عضو هیات علمی دانشگاه کاشان و مرکز پژوهشی کاشان شناسی و مهندس محلوجی وزیر اسبق صنایع و معادن و مدیر عامل بنیاد فرهگ کاشان به‌اتفاق دکتر بعیدی نژاد، سفیر ایران در انگلستان، در لندن برگزار شد، ویژگی‌های تپه تاریخی سیلک کاشان و راهکارهای نگهداری این منطقه باستانی بررسی شد.
به گزارش ایرنا، در این نشست دوروزه که توسط «بنیاد میراث ایران» برگزار شد، کارشناسان تصاویر و کلیپ‌های ویدئویی را از تپه سیلک به نمایش گذاشته و توضیحاتی را درباره ابعاد تاریخی و جغرافیایی این تمدن باستانی ارائه دادند.
همچنین هیئتی فرهنگی و دانشگاهی از مقام‌های ایران در نشست امروز سخنرانی کردند.

در این نشست جان کرتیس رئیس «بنیاد میراث ایران» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: تپه سیلک یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین آثار باستانی ایران به شمار می‌رود و تاریخ آن حتی ‌پیش از پاسارگاد است، اما خیلی شناخته‌شده نیست. این تمدن تاریخی باید نه‌تنها در ایران بلکه در جهان بهتر شناخته شود.
وی هدف از برگزاری نشست لندن را جلب‌توجه جامعه جهانی به اهمیت تپه سیلک عنوان کرد و افزود که در این رابطه گزارشی تهیه و تارنمای ویژه‌ای راه‌اندازی خواهد شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71549
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: