تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۳۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
از سوی آموزش و پرورش و اداره حفاظت محیط زیست کاشان اعلام شد؛

برنامه‌های مشترک آموزش و پرورش و محیط زیست برای روز هوای پاک

کاشان نیوز: کار‌شناس محیط زیست اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: با هدف تغییر نگرش و جلب مشارکت شهروندان نسبت به مسایل زیست‌محیطی، طرح محیط‌یار در مدارس کاشان انجام می‌شود.

«ابراهیم رحمانی‌منش» افزود: در سال گذشته با اجرای طرح ملی محیط‌یار در ۱۲۰مدرسه و آموزش ۲۰۰ نفر از فرهنگیان به عنوان مربی، پنج‌هزار دانش‌آموز تحت پوشش آموزش‌های زیست محیطی قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: کودکان و دانش‌آموزان امروز به عنوان شهروندان آینده باید نسبت به مسایل محیط زیست خود آگاه بوده و برای حفاظت از آن دغدغه داشته و سهیم باشند.

به گفته وی: برگزاری ۲۰نمایش‌گاه عکس و آثار دستی دانش‌آموزان با استفاده از مواد بازیافتی و برپایی شش جشنواره و همایش با موضوع حفاظت از محیط زیست، آب و هوا از دیگر برنامه‌های مشترک اداره محیط زیست و آموزش و پرورش کاشان بوده است.

رحمانی‌منش، حمایت از طرح‌ها و ابتکارات دانش‌آموزان، بازدید علمی و آموزشی از مناطق تحت مدیریت سازمان جهت شناخت حیات وحش ایران و رستنی‌ها، و معرفی دو مدرسه سبز را از جمله مفاد تفاهم‌نامه همکاری آموزش و پرورش کاشان و اداره حفاظت محیط زیست کاشان اعلام کرد.

کار‌شناس آموزش اداره حفاظت محیط زیست کاشان نیز گفت: اجرای مسابقات نشریه دیواری، عکاسی، مقاله‌نویسی و نقاشی از جمله این برنامه‌های هوای پاک است که با هدف فرهنگ‌سازی آموزش‌های زیست محیطی برگزار می‌شود.

«ناهید عسگری» افزود: کوه‌گشت خانوادگی در نهم بهمن، جشن هوای پاک در ۲۰ بهمن، توزیع بسته‌های آموزشی در مدارس، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌هایی است که با مشارکت آموزش و پرورش کاشان، سازمان محیط زیست، شهرداری، هلال احمر، سازمان رفاهی ورزشی شهرداری و جمعیت کویر سبز کاشان برگزار خواهد شد.

به گفته وی، اجرای طرح تفکیک زباله در مبدا و توزیع سطل بازیافت با همکاری سازمان بازیافت شهرداری از جمله برنامه‌هایی است که با هدف جلب مشارکت همگانی در توسعه و ترویج آموزش‌های زیست محیطی در مدارس کاشان اجرا می‌شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=52457
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: