تاریخ ارسال : ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۷ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛

برنامه‌های هفته کتاب در کاشان اعلام شد

کاشان نیوز: برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در کاشان با شعار «ایران کتاب می‌خواند» اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در نشست هم‌اندیشی برگزاری هفته کتاب گفت: با توجه به معرفی کاشان به عنوان پنج نامزد نهایی پایتخت کتاب ایران امسال با همکاری ارگان‌های مختلف و فعالان عرصه کتاب برنامه‌های مدون و به‌روزی در راستای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی انجام می‌شود.

مصطفی جوادی مقدم اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در هفته کتاب هر روز با یک عنوان و شعار مخصوص برنامه‌های متنوعی در قالب رونمایی از کتاب‌ها، تقدیر از فعالان و یاوران کتاب، جشن اهدا کتاب برپایی ایستگاه‌های کتاب و برنامه‌های ویژه در مدارس تدارک دیده شده است.

وی افزود بر اساس برنامه‌ریزی‌ها روز ۲۴ آبان‌ به نام کتاب و خانواده با شعار خواندن چراغ امید در خانواده‌ها، ۲۵آبان کتاب و دانشگاه با شعار خواندن بنیان دانش، ۲۶ آبان کتاب و رسانه با شعار خواندن رسانه کهن، ۲۷ آبان کتاب و کودک با شعار خواندن آینده‌های روشن، ۲۸ آبان کتاب و هنر با شعار خواندن تعالی هنرمندانه روح، ۲۹ آبان کتاب و تکنولوژی با شعار فضای نو، ابزار جدید و ۳۰ آبا‌ن‌ماه کتاب و امام حسین (ع) با شعار خواندن قیام برای آگاهی تعیین شده است.

جوادی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود ۲۵ ناشر در کاشان، ۳۱۰ مدرسه و دانشگاه‌های متعدد، کتاب‌فروشی‌های فعال و استفاده از پتانسیل‌های کانون‌های مساجد با یک کار تیمی و هماهنگ می‌توان فعالیت‌های کاربردی و جامعی را برای ارتقا سرانه مطالعه در شهرستان انجام داد.

مسوول نهاد کتاب‌خانه‌های کاشان نیز دراین نشست اظهار داشت: ۱۵ کتاب‌خانه زیر نظر این نهاد فعالیت می‌کند که تاکنون ۱۱۷۳۴ نفر عضو پذیرفته است.

احسان محمدی در ادامه گفت: بنابر بخش‌نامه سراسری در ۲۴ آبان‌ماه همزمان با روز کتاب و کتاب‌خوانی عضویت رایگان در کتاب‌خانه‌های شهر انجام می‌شود که در سال گذشته ۳۵۰۰ نفر در این روز به عضویت کتاب‌خانه‌های شهرستان کاشان درآمدند.

وی با اشاره به برگزاری ۲۰ برنامه فرهنگی در هفته کتاب افزود: از ۳۰۰ کودک که در نمایش‌گاه نقاشی رضوی با محوریت کتاب‌های امام رضا شرکت کرده بودند تقدیر و تجلیل خواهد شد.

نشست هم‌اندیشی برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی با حضور نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ناشران، و فروشگاه ساربوک در کاشان برگزار شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=62625
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: