تاریخ ارسال : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۵۳ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
سعید ابریشمی‌راد:

برنامه ما تبدیل کاشان به شهر رویدادها است

کاشان نیوز- مطهره حاجی زاده: صبح امروز نشست مطبوعاتی پنجاه و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در حالی برگزار شد که شهرداری کاشان به عنوان حامی اصلی این رویداد معرفی شد. این جشنواره هر ساله توسط انجمن سینمای جوان در سه منطقه برگزار می‌شود که کاشان میزبان یکی از این مناطق ده استانی است. هنرمندان استان‌های تهران، اصفهان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، قم، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی و سمنان از ۴ تا ۷ اسفند به کاشان می‌آیند.

سعید ابریشمی‌راد ویژگی این جشنواره از دید شهرداری را اینگونه شرح داد: جهت‌گیری توسعه کاشان بر صنعت گردشگری است و ما با برگزاری این جشنواره در صدد هستیم اهداف توسعه شهری را محقق کنیم. یکی از برنامه‌های کاشان، تبدیل شدن به شهر رویدادها است. با تبدیل کاشان به شهر رویدادها، ما به دنبال تقویت بنیه‌های گردشگری کاشان هستیم و معتقدیم اقتصاد شهری و توسعه اقتصاد شهری در کاشان باید مبتنی بر توسعه گردشگری باشد. حمایت شهرداری از این رویدادها در این راستا است. ما اخیرا جشنواره ملی تئاتر مهر را داشتیم. الان میزبانی جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان را داریم و بعد از نوروز هم سمپوزیوم هنرهای تجسمی را خواهیم داشت.

 

شهردار کاشان همچنین توضیح داد این شهر رویدادها منحصر به رویدادهای فرهنگی نخواهد بود و میزبانی بازی‌های کشتی باشگاه‌های جهان هم در همین مسیر بود که متاسفانه به دلایلی در کاشان برگزار نشد.

 

به گفته ابریشمی‌راد ما در کاشان حامی هر رویدادی که بتواند موضوعی برای همبستگی، ارتقای مشارکت، توسعه تعاملات اجتماعی، تقویت روحیه نشاط و در واقع مثبت اندیشی در جامعه باشد، هستیم. ما نیازمندیم برای کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی به تقویت مشارکت‌های اجتماعی و مثبت اندیشی در جامعه توجه کنیم و به دنبال این هستیم با برگزاری این جشنواره بتوانیم قشر عظیمی از جامعه جوان و فعال و هنردوست را درگیر کنیم. ما از برگزاری جشنواره اهداف توسعه شهری را دنبال می‌کنیم و نیازمند این حضور و مشارکت مردم هستیم.

 

شهردار کاشان در تشریح توسعه شهری افزود: اگر بخواهیم در کاشان شهرنشین به شهروند تبدیل شود، لازمه آن مشارکت اجتماعی و توسعه فرهنگ عمومی است. این رویدادها و برنامه‌ها را زمینه‌ساز آن اهداف می‌دانیم. ما در برگزاری این جشنواره هم به دنبال توسعه تعاملات نهادهای حکومتی هستیم؛ چون وقتی چنین جشنواره‌ای با حمایت شهرداری برگزار می‌شود، تمامی نهادهای حاکمیتی شهر درگیر می‌شوند. با توسعه تعاملات ارگان‌های و نهادهای حاکمیتی در کنار هم قرار می‌گیرند. از سوی دیگر نیازمند مشارکت نهادهای مردمی و اقشار جامعه هم هستیم. در این جشنواره قرار نیست تنها سینماگران و اعضای انجمن حضور داشته باشند، می‌خواهیم همه هنرمندان کاشان را درگیر  کنیم. در برنامه‌های جنبی این جشنواره زمینه حضور تمامی جامعه هنری کاشان را فراهم کرده‌ایم. می خواهیم این روحیه نشاط و مشارکت برای همه اقشار جامعه فراهم آید.

 

سعید ابریشمی‌راد تجربه ورود شهرداری به عنوان حامی جشنواره سینمای جوان را برای تمامی شهرها ثمربخش دانست و گفت: ویژگی مهم این جشنواره این است که ورود شهرداری مستلزم صرف هزینه کلان نیست. با ورود شهرداری توانستیم از سرمایه‌های بخش خصوصی  استفاده کنیم. شهرداری هزینه بالایی برای این جشنواره نمی کند. اقامت مهمانان در هتل‌های تاریخی با مشارکت و استقبال خود هتلداران اتفاق افتاده و شهرداری از منابع خود استفاده نمی‌کند و سایر امکانات شهری در جهت این جشنواره به کار گرفته می‌شوند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70052
مطالب مرتبط

  • ناشناس اسفند ۱, ۱۳۹۶ - ۷:۴۰ ق.ظ - پاسخ دادن

    خواهشمند است احداث زیرگذر میدان ولی عصر یا حداقل با نصب چراغ راهنمایی در این میدان را هم به عنوان یک رویدادی که مشکل ترافیک همیشه پیچیده در هم این میدان را حل کند، رقم بزنید.

    (1)(1)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: