تاریخ ارسال : ۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ساعت : ۷:۵۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

برگزاری شورای اداری شهرستان آران و بیدگل در بالاترین سطح مقامات استان

روزنامه کاشان- ساعت 4 بعد از ظهر پنجشنبه 9شهریور جلسه شورای اداری شهرستان آران و بیدگل در سالن شهید بنی طبا در بالاترین سطح مقامات اداری استان برگزار گردید.
در این جلسه استاندار استان اصفهان و معاون سیاسی امنیتی استان به همراه مدیر کل اداره امنیتی استانداری از اصفهان به همراه نماینده مردم شهرستانهای کاشان و آران بیدگل و نیز امام جمعه شهرستان حضور داشتند.
جلسه شورای اداری با سخنرانی و خوش آمد گویی فرماندار جوان و پرتلاش آران و بیدگل آغاز و مهمترین درخواستهای شهرستان که همان خروج از بن بست شهرستان و نیز حمایت از صنایع آران و بیدگل بود توسط وی مطرح شد.

سلگی عنوان نمود در حالیکه رشد بیکاری در شهرستان منفی است اما بیش از 50 درصد صنایع شهرستان در حال تعطیل شدن هستند و اگر برنامه ای برای حمایت آنها تدوین نشود بحران بزرگی ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد که دوران رشد شهرستان شروع شده است ولی نگرانی ما عدم امکان رقابت با تولید کنندگان خارجی بخصوص ترکیه است، گرانی مواد اولیه ممکن است برای تولید کنندگان ما مشکل ساز باشد.
سلگی از سهم بسیار اثر گذار خیرین در ساخت بیمارستانها بزرگ شهرستان یاد کرد و گفت که ما منتظر تخصیص تسهیلات این بخش هستیم.
وی از اینکه آران وبیدگل از جاده ای که درخور شهرستان باشد برخوردار نیست اظهار نارضایتی نموده و گفت که پیشنهاد طرح حرم تا حرم که از حرم مطهر آقا علی عباس تا حرم مطهر امامزاده سلطانعلی می تواند در این مورد کارگشا و مفید باشد.
فرماندار آران وبیدگل همینطور از استحقاق ارتقاء شهر نوش آباد به بخش سخنانی بیان کرد. و درخواست رفع مشکل دفع فاضلاب برای ادامه کاوشها و در شهر زیر زمینی را مطرح نمود. اما دراین میان سخنی از تعطیل شدن این شهر به میان نیامد.
سپس امام جمعه شهرستان با تاکید و تایید درخواستهای فرماندار گفت که با تمام خدماتی که انجام شده است هنوز این شهرستان نیازمند کمک و مساعدت است
حجت الاسلام موسوی از رتبه اول ایثارگری و 720 شهید و وجود حوزه های علمیه پررونق و هیاتهای مذهبی و دانشمندان و صنایع و نیز از حضور پر رونق مردم در انتخابات گذشته سخن گفته و برای پیشرفت آران بیدگل از استاندار خواست که نسبت به احداث راهی به گرمسار برنامه ریزی و همانگی های لازم را انجام دهند.
آنگاه نماینده شهرستان های کاشان و آران بیدگل با جدیت به طرح محرومیت موجود در شهرستان آران بیدگل پرداخته و گفت که برای بررسی این محرومیت باید بررسی کرد که دراین هفته و نیز طی ده سال گذشته چند پروژه دراین شهرستان افتتاح شده.
 وی این شهرستان را از جهت محرومیت با بسیاری از نقاط سیستان و بلوچستان و شهرهای بسیار محروم کشور قابل مقایسه دانست و گفت نشانه آن نیز عدم افتتاح طرحهای عمرانی دولتی در هفته دولت در این شهرستان است. واستان اصفهان که یک استان توسعه یافته است ومتاسفانه دراستان اقدامی برای عمران آران وبیدگل انجام نداده اند.
عباسعلی منصوری مراجعه مردم و درخواست الحاق به قم را مطرح نموده و علت آنرا محرومیت شهرستان دانست.
وی با بیانی منسجم و استوار ابراز امید واری کرد که سال آینده خارج شدن آران و بیدگل از بن بست را شاهد باشیم. و نکته ای دیگر را که از استاندار درخواست نمود این بودکه اگر قرار باشد نماینده ای به استان اضافه شود این نماینده حق شهرستان آران و بیدگل است و حمایت استاندار را در این زمینه خواستار شد.
وی گفت که تا کنون نیز مردم و شهروندان برای توسعه آران بیدگل بیشتر از دولت تاثیر داشته اند.
نماینده کاشان وآران و بیدگل همچنین بحران در صنایع را جدی دانست و امکان حل آنرا در اصفهان میسر دانست و گفت؛همانگونه که در مشکلات شرق استان آقای ذاکر با نفوذ خود از رئیس جمهور 50ملیارد تومان گرفته و مشکل آنها را حل کرد توقع داریم که در این شهرستان هم اقدام نمایند.
سپس آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار استان اصفهان، سخنانی را ایراد نموده ودر شروع با اظهار عدم اطلاع از بحرانی که فرماندار آران و بیدگل از آن سخن گفت بیان داشت اگر اطلاع می داشتند یا درخواستی کتبی یاحتی شفاهی به وی رسیده بود قطعاً در این مورد تصمیم می گرفتند.
دکتر ذاکر در پاسخ به منصوری نیز گفت که شهرستان آران و بیدگل بر اساس گزارشهایی که در سایتهای استانداری و وزارت کشور هست و عناوین طرحها و پروژه های این شهرستان را به عدد و رقم شهادت میدهد.
استاندار اظهار داشت درسه سفر رئیس جمهور به آران و بیدگل 150 پروژه افتتاح شده است که65 پروژه در دور اول 57 پروژه در دور دوم و 27 پروژه دردور سوم بوده و تعداد پروژه های خاتمه یافته هم 71 پروژه از 150 پروژه عنوان شد.
استاندار در سخنان خود به پروژه ها و درآمدهای استان اشاره کرده و گزارشی جامع از اینکه استان در تولید مرغ رتبه اول را دارد و در تولید 50 درصد تولید بوقلمون پیشتاز بوده و نیز در تولید گل بسیار خوب عمل کرده و توانسته در کشاورزی درآمدی 250 ملیارد تومانی داشته باشد. وضعیت کار و اشتغال نیز اینگونه است که استانداری به ریاست جمهوری تعهد ایجاد 186 شغل داده بود امابا 110 درصد بیشترموفق به  ایجاد 250 هزار شغل در استان سخنان گردید.
استاندار خاطر نشان کرد، کارخانه های شما یکی از جاذبه های استان اصفهان است که از شهرهای دیگر کشور میایند و سرمایه گذاری میکنند.
وی با افتخار تمام اعلام کرد که در طول چهار ماه اولیه سال استان اصفهان اولین صادر کننده کشور بوده است و 48درصد رشد صادرات را در مقایسه با سال قبل بر اساس مندرجات سایت گمرگ استان و گمرک ایران قابل بازدید و بررسی دانست. و گفت از سال 82تا سال 87 صادرات استان رشد بیست درصدی داشته و از سال 87 تا چهار ماه اول امسال رشد 128درصدی در صادرات استان ثبت شده است.  که این آمار متعلق به آران و بیدگل هم هست است،  و محصولاتی مانند فرش دست باف و ماشینی هم دراین آمار سهم بسزایی دارند . البته این آمار مربوط به اقلامی که از فرودگاه امام صادر می شود نمی شود، چون این آمار به حساب صادرات استان محسوب نمی شود. استان اولین و بالاترین صادر کننده آجر است. صدور دارو به اکراین و دیگر کشورها که نه از فرودگاه صادر می شود و نه از گمرک و جایی درج نمی شود از آمارهای مهم اصفها است. رتبه دوم درآمد کشور متعلق به استان اصفهان است که آقای دکتر رحیمی گفتند نگو رتبه دوم بگو رتبه اول، چرا که حجم تبادل مالی و موقعیت و وضعیت تهران را نمی شود با دیگر استانها مقایسه کرد.
دکتر ذاکر اصفهانی گفت که اینجا شمال استان است و سمیرم جنوب است و هیچ کارخانه ای هم ندارد جز درخت سیب که آنهم به علت خشکسالی خشک شده و باید درخت را از نو بکارند که 14سال طول می کشد که به بار بنشیند.
استاندار افزود، همسنگ ما استانی است به نام خراسان رضوی که 760 پروژه در آن استان افتتاح میشود اما در استان اصفهان بیش از 2000 پروژه افتتاح می شود، بیشترین عدد و رقم پیشرفت فیزیکی مربوط به استان اصفهان است. تعداد واحد های مسکن مهر رتبه اول در استان اصفهان است. و آقای وزیر به این نتیجه رسیدند که رتبه اول مسکن مهر را بدهند به استان اصفهان با بیش از 200000هزار واحد مسکن مهر .اینجا را نمید انم تعدادش چند تا است(مدیران حاضر:500تا) اما ما فقط توی فولاد شهر 32000هزار واحد مسکن مهر را داریم کار میکنیم.کم نیست و شوخی نیست. کارهای زیر ساختی مثل آب برق گاز تلفن کار راحتی نیست. در روستاها و شهرهای آران بیدگل در سال 84 که شروع دولت آقای احمدی نژاد بوده گاز نداشتند و الان همه گاز دارند.
تعداد اتوبوسهای شهری و اتومبیلهایی که دست مردم هست چهار برابر شده است.این نیست که این آمار متعلق به دیگر شهرستانهای استان بوده و شهرستان آران وبیدگل چون دور است از مرکز هیچ خبری نباشد. ما در سال گذشته هر وقت در ستاد بحران نشستیم فقط صحبت کاشان، آران وبیدگل وبرخوار و دولت آباد و شرق استان را داشتیم . ما در سال گذشته برای طرح آبخیز داری و سیستم فرسوده آبرسانی فقط دو و نیم ملیارد تومان هزینه کردیم و جذب هم شد. چون آران و بیدگل بعلت همجواری با کویر و قرار گرفتن در کانون گردو غبار که می تواند در آینده مشکلات زیادی برای ما ایجاد کند، من گفتم بودجه این کار را بیشتر کنند تا برای مقابله با بیابانزایی مفرط استفاده شود.
ذاکر اظهار داشت، حفرسه حلقه چاه اضطراری برایش اعتبار پیش بینی شده و ما رقم بالایی را برای اعتبارات بانکی برای کاشان و آران بیدگل داشته ایم.و بیشترین درآمد استان از مراکز صنعتی و تولیدی خود اصفهان، کاشان، آران و بیدگل و شهرضا و نجف آباد است و مابقی شهرستانها کشاورزی است که در همین رابطه ما پارسال هم با خشک شدن رودخانه پنجاه ملیارد تومان را گرفتیم و زندگی را به شرق استان برگرداندیم.
استاندار راجع به حوزه مستقل انتخاباتی گفت ما تلاش خود را کردیم و برای ما مهم این است که اگر یک نماینده اضافه کنیم باید ببینیم که کدام شهرستان استحقاقش را دارد و ما نمی خواهیم به شهرستانی که دور تر از مرکز است ظلم کنیم. من خیلی بی پرده می گویم کاشان و آران وبیدگل به شکل سنتی یک نوع نگاهی به اصفهان داشته اند که البته خودشان می گویند این نگاه در حد بسیار زیادی اصلاح شده اما درست یا نادرست فکر می کنند که از مرکز استان به ایشان اجحاف می شود.
ولی ما تلاش کردیم این اتفاق نیافتد بیشتر اعتبارات را ما بردیم در مناطق محروم. دیروز من فریدن بودم و دیدم کشاورزی آمده و گریه می کند و می گوید تمام سیب زمینی های من پوسیده. و اگر آران و بیدگل هم محروم بوده که بوده به اینجا هم اختصاص داده شده.
در مورد موضوع استان شدن هم بارها به آقای منصوری گفته ام که باید ببینیم اگر شرایط استان شدن برای کاشان هست خب کاشان بشود استان. ما که نمی خواهیم کاشان را بدهیم به صهیونیست جهانی . اگر کاشان با استان شدن پیشرفت میکند خب بشود ما خودمان نوکر همین کار هستیم.ما برای همین مردم داریم تلاش میکنیم. بقول دکتر احمدی نژاد ما باید ببینیم می توانیم ساز و کاری را فراهم کنیم برای این مردم. یک استان مستقل چه اشکالی دارد. مثلاً استان خراسان بزرگ که سه استان شد چه اتفاقی افتاد؟ برای کی بد شد ؟ برای کی خوب شد؟ استان آذربایجان شرقی که اردبیل مستقل شد برای تبریز افت داشت؟ من اتفاقاً اعتقادم همین است که بتوانیم اختیارات را برای استانها بگیریم و نیازی نباشد که برای گرفتن پول سرمایه گذاری یا آبرسانی به تهران بروم و التماس کنم.
شرعاً و قانوناً ما نمی توانیم چشم بر روی آران و بیدگل ببندیم و خواهشم این است که این نگاه را اصلاح کنید ما ممکن است اشتباه کرده باشیم اما هرگز ظلم نکرده ایم. ما نگران کاشان بزرگ که شامل این منطقه هم میشود هستیم. ما نگران حوزه تمدنی کاشان هستیم که هفت هزار سال تمدن دارد. اما کار خوب پیش می رود و استان استان خوبی است و انسجام خوبی هم داریم. مقام معظم رهبری فرموده اند کار،تلاش ما هیچوقت نگفتیم چون سال آخراست دست روی دست بگذاریم. ما از ثانیه ها هم استفاده کرده ایم.
دکتر ذاکر تاکید کرد که در محله آشجه داران آب شرب آنجا زرد است .اینجا جایی است که من آب را برای شما آورده ام. خب این آب از چادگان آمده است اینجا.
وی افزود، ما الان رتبه اول در تولید شیر را داریم. ما 35 درصد مازاد تولید شیر داریم که به دوبی صادر می شود.در همین اوضاع بی آبی و خشکسالی تنها استانی که شیر را به خارج صادر می کنیم ما هستیم. البته به دنبال چند واحد تولید لبنی هم هستیم که در همین جا کار کنیم و بتوانیم فرآورده های لبنی را عرضه کنیم.
استاندار با اشاره به وضعیت دانشگاهها و مراکز درمانی و بهداشتی گفت؛ کار بهداشت و تحصیل در کاشان و آران و بیدگل بسیار وضعیت خوبی دارد.و بهتر هم خواهد شد.
ما نیاز به همدلی داریم، ما هر شهرستانی می رویم با باری از کاغذ خارج می شویم. مقام معظم رهبری امر به کار تلاش و حمایت از سرمایه گذار کرده اند و ریاست جمهوری هم همینطور و امید واریم بتوانیم دراین زمینه قدمهای جدی تری برداریم.
جلسه شورای اداری شهرستان آران و بیدگل در ساعت 6:30 پایان یافت و استاندار و هیئت همراه برای غبار روبی درحرم مطهر امامزاده هلال ابن علی(ع) حاضر شدند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=9270
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: