تاریخ ارسال : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت : ۱:۲۳ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly

برگزاری مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای در دانشگاه آزاد کاشان

برگزاری مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای در دانشگاه آزاد کاشان

روزنامه کاشان- معاونت پزوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگویی اختصاصی با تارنمای روزنامه کاشان گفت: مسابقات ملی بازی سازی برای اولین بار با شرکت دانشجویان سراسر کشور ازدانشگاه آزاد و سراسری از  20 شهر کشور هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در جریان است.

دکتر محمدیان اظهار داشت : این مسابقات از ساعت 9 صبح امروز سه شنبه شروع شده و تا ساعت 9 صبح پنچشنبه ادامه خواهد داشت و شرکت کنند گان فرصت دارند یک بازی رایانه ای با موضوعی که در اختیار دارند را تولید و ارائه نمایند.

عضو کمیته اجرایی مسابقات ملی بازی سازی در دانشگاه آزاد بیان کرد: موضوع مسابقه از قبل تعیین نشده بود و با حضور داوران 6 بازی پیشنهاد گردید که یکی از آنها که تصادفا با کاشان ارتباط تگاتنگی دارد با عناوین فرش،زمان و دوربین به قید قرعه انتخاب و به مسابقه گذاشته شد.

عضو هیئت علمی دانشگا آزاد اسلامی کاشان گفت:وجه فرهنگی این مسابقات نیز از این قرار است که بازی های مرسوم که در دسترس کودکان و نوجوانان ما قراردارد اکثراً بازی های وارداتی غربی است و تلاش ما تربیت متخصصانی در این زمینه است که بازیهایی تولید کنند که با عرف و فرهنگ کشور خودمان همخوانی داشته باشد. 

محمدیان اضافه کرد روز پینجشنبه به بهترین بازیها جوایزی اهداء میگردد. اما بنا را بر این گذاشته ایم که کسی بازنده نیست چون همگی در صدد انجام یک کار خلاقانه هستند که در تمام کشور هم بازتاب مثبتی خواهد داشت . ما ازنظر خطوط فکری و نحوه انجام کار این مسابقه با مرکز بازیهای ملی به مدیریت توانمند آقای دکتر مینایی هماهنگ شدیم و یکی از داوران نیز از این بنیاد در مسابقه شرکت دارند.

وی تاکید کرد که بازی سازی چهارمین تجارت پرسود جهانی است که کشورهای دیگر از این راه درآمدهای هنگفتی دارند. 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=4639
مطالب مرتبط

 • پارسا اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز، اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درباره مسابقات بازی سازی رایانه ای و تقلب ها و تخلف ها و… که در آن صورت گرفت به آدرس لینک زیر مراجعه فرمایید: http://www.kashangdc2012.loxblog.com

  (0)(0)
 • پارسا اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام، همانطور که خودتون میدونید و این خبر را منتشر کردید، قرار بود که این دوره از مسابقات بین دانشجویان سراسر کشور برگزار شود ولی دانشگاه آزاد تخلف کرده و انستیتو ملی بازی سازی رایانه ای را در این دوره از مسابقات شرکت داده و آن هم در قسمت دو بعدی رتبه نخست را کسب کرد.
  در ضمن دانشگاه آزاد واحدکاشان که خود را قطب بازی سازی ایران معرفی کرده فقط ۸ ماه در عرصه بازی سازی کار کرده و تاکنون هیچ نسخه بازی ارایه نکرده.
  نحوه داوری هم که بماند
  با توجه به نحوه برگزاری و داوری و نتیجه مسابقات، در سال آینده آمار شرکت کنندگان در دوره بعدی مسابقات بازی سازی رایانه ای به کمتر از نصف رسیده و امکان لغو شدن آن نیز هست و امکان اینکه امتیاز برگزاری مسابقات هم از این دانشگاه گرفته شود و به دانشگاه دیگر داده شود هم بسیار بالاست

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: