تاریخ ارسال : ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۵۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
قابل توجه دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان؛

برگزاری مسابقات «هوش برتر» در کاشان


کاشان نیوز: به همت مؤسّسه «خانه علم و خلاقیت کاشان»، دومین دوره مسابقات هوش برتر، با محوریت بازی‌های فکری، و در سه گروه سنی مختلف دانش آموزی، برگزار می‌گردد.

بنا بر خبری که در کانال تلگرامی «خانه علم و خلاقیت» قرار داده شده، این مسابقات در ۳ گروه سنی شکوفه‌ها (پایه‌های اول و دوم ابتدایی)، گل‌ها (پایه‌های سوم و چهارم ابتدایی) و لاله‌ها (پایه‌های پنجم و ششم ابتدایی) برگزار می‌شود. این مسابقات در چهار مرحله مقدماتی و یک مرحله نهایی برگزار می‌شود. ۳۰ درصد از افرادی که در مراحل مقدماتی امتیاز بیشتری کسب کنند، به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند. در این دور از مسابقات، کلیه‌ی شرکت کنندگان جوایزی را دریافت کرده و برندگان نهایی، علاوه بر دریافت جوایز ویژه، در کانال علم و خلاقیت نیز معرفی خواهند شد.

بنا بر این گزارش، هزینه هر مرحله از مسابقات ۵۰۰۰ تومان بوده که در آغاز هر مرحله توسط شرکت کنندگان پرداخت می‌گردد. همچنین با توجه به اینکه شرکت کنندگان باید قبل از اجرای مسابقه، به بازی مورد نظر تسلط کامل داشته باشند، می‌توانند، روزهای قبل از اجرا، برای تمرین و یا کرایه‌ی بازی‌ها، به خانه علم و خلاقیت مراجعه کنند.

مهلت ثبت نام این مسابقات تا پایان فروردین ماه جاری، تمدید شده و مسابقات آن نیز اوایل اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقات، می‌توانند با شماره ۵۵۵۴۸۸۵۷ تماس گرفته و یا به صورت حضوری به موسسه «خانه علم و خلاقیت کاشان»، واقع در بلوار مطهری، مراجعه نمایند.

انجام بازی‌های فکری، از نظر علمی و تجربی، باعث افزایش فعالیت مغز و تقویت حافظه در کودکان شده و افزایش سرعت پردازش اطلاعات را نیز در پی دارد. همچنین این بازی‌ها باعث بهبود تمرکز، کاهش خستگی مغز، کاهش سرعت از دست رفتن آن و حتی بازگرداندن بخشی از قدرت از دست رفته‌ی مغز می‌شود.

«خانه علم و خلاقیت کاشان»، یک موسسه خصوصی است که زیر نظر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری فعالیت می‌کند و در آن امکانات و برنامه‌های مختلفی، از جمله رستوران بازی‌های فکری و آموزش‌هایی در جهت درمان اختلالات یادگیری دانش آموزان، وجود دارد.


لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70516
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: