تاریخ ارسال : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۶:۴۵ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

برگزاری مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف استاد رشتی‌زاده

کاشان نیوز: رییس انجمن علمی فرش ایران از برگزاری مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف استاد رشتی‌زاده با همکاری دانشگاه کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کاشان، امیرحسین چیت‌سازیان گفت: این مسابقه با هدف تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه، ایجاد انگیزش، تشویق و ترغیب دانشجویان و دانش‌آموختگان فرش دست‌باف، نوآوری و خلاقیت در زمینه طراحی و نقاشی، و استعدادیابی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای دانشجویان فرش برگزار می‌شود.

وی نوآوری در طرح و رنگ، مهارت در طراحی و رعایت اصول طراحی، مهارت در رنگ‌آمیزی و رنگ‌بندی ممتاز، بهره‌گیری از اصالت‌های طرح و رنگ هر سبک و منطقه و استفاده از طرح‌های ترکیبی را از معیارهای برگزاری این مسابقه عنوان کرد و افزود: کلیه دانشجویان و دانش‌آموختگان مقاطع کار‌شناسی و کار‌شناسی‌ارشد فرش دانشگاه کاشان می‌توانند با مراجعه به وب‌گاه ایران گره به آدرس اینترنتی www. guereh. com یا مراجعه به دفتر انجمن علمی شعبه کاشان واقع در دانشکده گروه معماری و هنر دانشگاه کاشان و تکمیل فرم در این مسابقه شرکت کنند.

وی با بیان این‌که هر فرد مجاز به ارائه حداکثر سه اثر در مسابقه طرح و نقشه است، مشخصات و شرایط هر طرح را به این شرح معرفی کرد:
الف) طرح‌ها بر روی کاغذ نقشه به صورت مدادی اجرا شود.
ب) نقشه بر روی کاغذ نقشه در حد متعارف رنگ و‌ نقطه یا به‌صورت فایل کامپیوتری ارائه شود.
ج) نقشه برای فرش با مساحت ۴ تا ۶ مترمربع باشد.
د) رج‌شمار در مقیاس گره ۵/۶ سانتی‌متر، حداقل ۴۰ باشد.
ه) رنگ‌آمیزی نقشه حداکثر با ۱۰ رنگ و آثار در قالب سبک یکی از مناطق: کاشان، بخشایش، ملایر، فراهان، هریس و یا ترکیبی از آن‌ها باشد.

مدیرگروه هنر اسلامی و پژوهش و هنر مهلت تحویل آثار را تا نوزدهم اردیبهشت‌ماه جاری ذکر و اضافه‌کرد: نیمه نخست خردادماه سال جاری آثار داوری و آثار برگزیده انتخاب و در نیمه دوم خرداد ماه امسال آیین معرفی آثار بر‌تر و تجلیل از برگزیدگان در دانشگاه کاشان برگزار می‌شود.

چیت‌سازیان جوایز این مسابقه را لوح تقدیر به نفرات اول تا سوم، اهداء یک سکه تمام بهار آزادی، نیم سکه بهار آزادی و ربع سکه بهار آزادی به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم بیان کرد و گفت: نفرات اول تا پنجم این مسابقه نیز به عضویت انجمن علمی فرش ایران با معافیت از پرداخت حق عضویت طی دو سال در می‌آیند.

رییس انجمن علمی فرش ایران به خریداری آثار نفرات اول تا سوم با نظر کار‌شناسی اشاره کرد و گفت: آثار با مشخص کردن قیمت پایه کار‌شناسی، ابتدا به حراج گذاشته می‌شود و در صورتی که مشتری بالا‌تر از قیمت پایه نداشت تولیدی فرش رشتی‌زاده آن‌را با قیمت پایه خریداری می‌کند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=55712
مطالب مرتبط

  • ناشناس اردیبهشت ۲, ۱۳۹۵ - ۷:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

    سالی ازسفرجاودانگی علی اقا رشتی زاده می گذرد . زرورق های تاریخ نقاشی دیارما خالی از بیشتر هنرورزی و نازک خیالی های فرزندان این بوم وبراست . این نگاه سپاس مدارانه که به یاد او قلم رابدست جوانان میدهد تابنامش نگاره بیارایند را گرامی میدارم واز بازماندگان بویژه پسربرومندش که دستی دررسانه نیزدارد انتظاردارم مانند خاندان صیرفیان نسبت به ارایه کارهای پدر بصورت کتاب اهتمام ورزد .علی رشتی زاده پله اول نردبانی بود که ازان هنرفرش قم سربه فلک الافلاک سایید.

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: