تاریخ ارسال : ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت : ۴:۰۱ ب.ظ ۸ نظر
Print Friendly

برگزاری نماز عید فطر به امامت آیت‌الله «عرب» در کاشان

تحلیل انتخابات ریاست جمهوری و رد رابطه صحت آن با صحت انتخابات گذشته، انتقاد از بی‌اخلاقی‌های رییس دولت اصول‌گرایان در مناظره‌های سال ۸۸ و سکوت صدا و سیما، انتقاد از عملکرد رسانه ملی و توصیف آن به بی‌انصافی، مهم‌ترین عناوین سخنان آیت‌الله عرب عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز و استاد برجسته سطوح عالی حوزه‌های علمیه در خطبه دوم نماز عید سعید فطر بود.

عرب شیخ حسینکاشان نیوز: نماز عید سعید فطر به امامت آیت‌الله حاج «شیخ حسین عرب» و با حضور گسترده مردم شهر کاشان در مسجد این مجتهد واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی برگزار شد.
 آیت‌الله «عرب» در خطبه‌های نماز، انتخابات ریاست‌جمهوری را «انتخابات بی‌حرف و حدیث» توصیف کرد و اظهار داشت: از این بی‌حرف و حدیث بودن، برخی‌ یک استنتاج غیرصحیح و غیرمنطقی برای فشار بیشتر بر کسانی که در انتخابات ۸۸ به نوعی تردید و اعتراض داشتند گرفته‌ و گفتند‌‌ همان‌طوری که این انتخابات صحیح بود پس آن انتخابات هم در کمال صحّت بود.
وی با اشاره به این‌که به‌نظر نمی‌رسد این حرف منطقی باشد، افزود: بعضی‌ها حالا پا را بالا‌تر گذاشته‌اند و طوری صحبت می‌کنند که اصلاً در طی این ۳۵ سال ما هیچ انتخاباتی که مسئله نداشته باشد نداشته‌ایم. این حرف که نمی‌تواند قابل قبول باشد، اگر این‌طور باشد این همه انتخابات که خود شورای نگهبان باطل کرده چیست؟
«عرب» با اشاره به موضع‌گیری شورای نگهبان در انتخابات‌ مجلس سوم و ششم و ابطال ۷۰۰ هزار رای مردم تهران در انتخابات مجلس ششم افزود: شما جوری حرف می‌زنید که اصلاً در این مملکت هیچ انتخابات مسئله‌داری وجود نداشته و هر کس علیه انتخابات اشکال و تردید و خدشه‌ای داشته باشد، مرتکب ذنب لایغفر شده است.
عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز کاشان، با انتقاد از جریانی که از تخریب دیگران برای رسیدن به قدرت استفاده می‌کنند بیان داشت: طی سالیان متمادی، عدّه‌ای به هر شکلی و با استفاده از سلاح تخریب، عمداً می‌خواستند به اهداف خودشان برسند. در همین انتخابات و در همین خیابان «ملّامحسن فیض»، در شب انتخابات منبر رفته بودم. خانم محترم نسبتاً مسنّی آمد جلو ما و پرسید: شما نظرت در انتخابات چیست؟ گفتم بنده شخصاً به آقای «روحانی» رأی می‌دهم. گفت: می‌گویند این‌ که می‌خواهد روسری‌ها را از سر زن‌ها بردارد! چه کسی به این بندگان خدا القا می‌کند؟ معلوم است که از کجاست، ما که می‌‌دانیم این جوری نیست.
استاد برجسته حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنانش، عملکرد صدا و سیما در سالیان گذشته به‌ویژه از سال ۸۸ به‌بعد را ناعادلانه توصیف کرد و از تک‌صدایی و انعکاس مراسم‌ها و سخنرانی‌های افراد خاص و همچنین جریان تخریب هدف‌مند آیت‌الله «هاشمی» و حجت‌الاسلام سید «محمدخاتمی» در این رسانه انتقاد کرد و گفت: اگر صداوسیما بخواهد گذشته را ترمیم کند واقعاً و رسماً باید از آقای خاتمی و آقای هاشمی عذرخواهی کند.
 «عرب» در قسمت پایانی سخنانش به مظلومیت «آزادی» در کشور اشاره کرد و توضیح داد: آزادی که گفته می‌شود یعنی آزادی بیان، آزادی اندیشه، کسی بتواند در چارچوب قانون و در قلمرو حقوق اساسی حرف خودش را به‌طور منطقی و به‌طور عادلانه بزند. آزادی بیان هست، امّا برای عدّه‌ای هست، برای بعضی روزنامه‌ها هست که من نمی‌خواهم و در آن حد نمی‌دانم که اسم ببرم، ولی بعضی روزنامه‌ها که شما می‌شناسید هر حرفی را بخواهند می‌زنند، اگر هم کسی بخواهد جواب بدهد به جواب‌دهنده حمله می‌کنند.

بازگشت به صفحه اول

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=20811
مطالب مرتبط

 • م مهر ۱۶, ۱۳۹۵ - ۶:۵۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  به هرحال طبق قانون هرکسی حق دارد درموردمسایل مختلف اظهارنظرکند حق آزادی بیان ایشان که جای خود دارد اهل علم خطیب دانشمند و برادر دو شهید

  (0)(0)
 • ناشناس شهریور ۲۲, ۱۳۹۵ - ۳:۰۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  ملت به برکت وجود روحانیونی چون شماهاست که داره ضربه میخوره…..

  دیگه چی از خود تحریمی وقیحتر و واضحتر؟؟؟

  (1)(1)
  • مدیر سایت شهریور ۲۲, ۱۳۹۵ - ۵:۱۲ ق.ظ - پاسخ دادن

   متاسفانه دیدگاهی که شما دارید سیاه یا سفید دیدن است، هرکس موافقتی با شما ندارد از نظر شما دشمن است!
   از طرفی هم شما انگار قبول ندارید که کشور مسئولانی دارد، قانونی دارد، مجلسی دارد… چطور است که شما نام یک قرارداد که با صوابدید مسئولان بلند پایه نظام تنظیم و امضا شده -بگذریم که نقدهایی نیز بر اصل موضوع وارد است- را خود تحریمی می‌گذارید و بعد از آن به یک نفر که دوست ندارید حمله می‌کنید این رفتار و اینگونه تفکر و این روش را سفسطه و مغلطه می‌نامند.

   (1)(1)
 • ناشناس تیر ۲۸, ۱۳۹۴ - ۶:۵۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  خوب هر نظری که با هاتون موافقه گذاشتینا…

  (1)(0)
 • مطهر مرداد ۲۴, ۱۳۹۲ - ۶:۴۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام و سپاس فراوان

  (2)(3)
  • حمیدقاسمی تیر ۵, ۱۳۹۴ - ۲:۵۵ ب.ظ - پاسخ دادن

   یه مرد تو کاشون باشه اونم ایت الله عرب هستن

   (2)(3)
 • اخباراستان کاشان مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ - ۲:۴۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  در آخرین ماه کاری وزارت کشور صورت گرفت:

  ارتقاء درجه شهرداری برزک
  به همت و پیگیری نماینده محترم مجلس جناب تیمسار منصوری درآخرین ماه کاری وزیر کشور صعود 2 پله ای درجه شهرداری مورد تصویب وزیر کشور قرار گرفت.

  (0)(1)
 • علی مرداد ۲۰, ۱۳۹۲ - ۵:۰۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  صحبت های ایشون مثل دفعات قبل با استدلال همراه بود، خداوند طول عمرشان دهد.

  (3)(5)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: