تاریخ ارسال : ۰۸ مرداد ۱۳۹۱ ساعت : ۵:۴۸ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رییس انجمن نانو فناوری ایران اعلام کرد:

برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی علوم و فناوری نانو در دانشگاه کاشان

روزنامه کاشان-رییس انجمن نانو فناوری ایران، از برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی علوم و فناوری نانو در روزهای هیجده تا بیستم شهریور ماه سال جاری در دانشگاه کاشان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کاشان، دکتر محمد حسین مجلس آرا در بازدید از دانشگاه کاشان افزود: انجمن نانو فناوری ایران با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف گسترش، پیشبرد و ارتقای سطح دانش جامعه از فناوری های جدید، کمک به توسعه کمی و کیفی نیروهای متخص و تشویق محققان و صنعتگران به کنکاش در نانو فناوری و نیز بهبود بخشیدن به امر آموزش و پژوهش در سال 1381تشکیل گرددید.
وی اظهار داشت: از زمان شروع به کار این انجمن تاکنون 700 نفر از صاحبنظران در عرصه نانو عضو این انجمن شده اند.
وی، گسترش فرهنگ پژوهش در سطح ملی و بین المللی بین محققان و متخصصان آشنا به نانو فناوری، همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی کشور در زمینه ارزیابی، بازنگری و اجرای  طرح های مرتبط با موضوع فعالیت های انجمن، ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از استادان و دانشجویان ممتاز، کمک به ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و انتشار کتب و نشریات علمی و خبری  و تشکیل گردهمایی های علمی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی را از جمله اهداف این انجمن ذکر کرد.
مجلس آرا خاطر نشان کرد: انجمن فناوری نانو از بدو تاسیس تاکنون اقدام به تدوین برنامه راهبردی، تشکیل کارگروههای تخصصی، انتشار نشریه علمی ترویجی دنیای نانو به زبان فارسی، انتشار نشریه بین المللی علمی، پژوهشی علوم و فناوری نانو با عنوان IJNN، انتشار خبرنامه الکترونیکی و انتشار کتب تخصصی، برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی در حوزه نانو فناوری و برگزاری نخستین همایش ملی دانش آموختگان نانو فناوری کشور کرده است.
رییس انجمن نانو فناوری ایران، مشارکت در تاسیس انجمن علمی فرا ملی “علوم و تکنولوژی نانو ایران و بلاروس” را از دیگر فعالیت های این انجمن ذکر کرد و افزود: این کنفرانس بین المللی در ماه گذشته در کشور بلاروس برگزار شد.
وی، به برگزاری سلسله همایش های بین المللی علوم و فناوری نانو با عنوان icnn اشاره کرد و یادآورشد: تاکنون سه دوره از این کنفرانس ها به ترتیب در دانشگاههای تهران، تبریز و شیراز برگزار شده است.
مجلس آرا، از برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی علوم و فناوری نانو در دانشگاه کاشان خبر داد و افزود: این کنفرانس علمی در روزهای هیجده تا بیستم شهریور ماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار می شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=8527
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: